REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Już za dwa lata wrócimy do świata "Diuny". Zdjęcia do sequela ruszą w przyszłym roku

Do świata "Diuny" mamy powrócić około dwa lata po premierze pierwszej części. Według najnowszych doniesień zdjęcia do sequela filmu Denisa Villeneuve'a ruszą latem przyszłego roku.

08.11.2021
19:38
diuna 2 część film premiera zdjęcia
REKLAMA

Denis Villeneuve otrzyma szansę kontynuowania swojej filmowej sagi na podstawie prozy Franka Herberta. Jeden z producentów wyjawił niedawno, że reżyser stanie na planie 2. części "Diuny" już w przyszłym roku. Latem. Według założeń efekt pracy ekipy będziemy mieli okazję zobaczyć w październiku 2023 roku.

2. część "Diuny" ma trafić więc na ekrany kin dwa lata po premierze jedynki. Reżyser chciał realizować obie odsłony jednocześnie, ale jednostki decyzyjne się na to nie zgodziły. Obawiały się bowiem komercyjnej porażki, co było całkiem uzasadnione.

REKLAMA

"Diuna" - 2. część nie była pewna

Widzowie "Diuny" mogli poczuć się nieco skonfundowani już na początku seansu, kiedy to obok tytułu pojawia się informacja, że mamy do czynienia z częścią pierwszą. Na końcu filmu usłyszymy natomiast, że wszystko, co widzieliśmy, było zaledwie początkiem. To taki. 2,5-godzinny pilot serii, strasznie długi prolog. No ale co dalej? Monumentalizm produkcji jest tak zachwycający, że w świecie przedstawionym chciałoby się pobyć dłużej, zobaczyć, jak ta historia się rozwinie.

W dniu premiery losy kontynuacji stały jeszcze pod znakiem zapytania. Ani Warner Bros., ani Legendary Pictures wciąż nie dały sequelowi zielonego światła. Wszystko przez to, że poprzednie wysokobudżetowe przedsięwzięcie Villeneuve'a okazało się komercyjną wtopą. "Blade Runner 2049" jest filmem pięknym, ale w kinach na siebie nie zarobił. Firmy chciały się uchronić przed podobną porażką i czekały na wyniki pierwszej części.

Diuna - premiera 2. części w październiku 2023 roku

Na szczęście nawet pojawienie się "Diuny" w serwisach pirackich na jakiś czas przed premierą (w dodatku hybrydową, bo film trafił też na HBO Max) nie powstrzymało fanów przed tłumnym ruszeniem do kin. Na moment pisania tego tekstu Box Office Mojo podaje, że przy budżecie 165 mln dolarów film zarobił prawie 330,5 mln dolarów. 26 października Warner Bros. i Legendary Pictures poinformowali, że powstanie druga część.

REKLAMA

4 dni po premierze pierwszej części sequel dostał zielone światło. Teraz wiemy, że ekipa wróci na plan 18 lipca 2022 roku. Wytwórnie są więc zdeterminowane, aby dotrzymać daty debiutu kontynuacji "Diuny", którą wyznaczono na 20 października 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA