REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Timothee Chalamet - najlepsze role. Polecamy filmy z gwiazdorem "Wonki"

Z niecierpliwością wypatrujecie "Wonki"? Na pewno, to w końcu nowy film z uwielbianym powszechnie Timotheem Chalametem. Jeśli mało wam tytułów z gwiazdorem "Diuny", to czas oczekiwania na nadchodzącą premierę mogą wam umilić tytuły z jego udziałem na platformach VOD.

04.11.2021
6:50
wonka timothee chalamet najlepsze filmy vod
REKLAMA

W "Wonce" Timothee Chalamet wciela się w tytułowego bohatera, któremu marzy się, aby czekolada przestała być nudna. W spełnieniu tego słodkiego snu pomogą mu małe ludziki zwane Oompa-Loompami - jednego z nich gra Hugh Grant. Nie każdemu będzie to jednak w smak, więc młody Willie napotka na swej drodze wiele przeszkód.

REKLAMA

Filmy z Timotheem Chalametem na VOD

Do premiery "Wonki" zostało jeszcze trochę czasu. Film trafi na ekrany polskich kin 14 grudnia 2024 roku. Do tej pory możecie jednak zapoznać się lub przypomnieć sobie dotychczasowe dokonania Timotheego Chalameta. Produkcji z jego udziałem na VOD nie brakuje.

Więcej o "Wonce" poczytasz na Spider's Web:

Diuna

Megalomańska "Diuna" Denisa Villeneuve'a wypełniona jest hollywoodzkimi gwiazdami. Najjaśniej błyszczy w niej oczywiście Timothee Chalamet, który wciela się w głównego bohatera - Paula Atrydę. W pierwszej części odegrał go brawurowo. W przyszłym roku ponownie będzie miał okazję olśnić nas swoim talentem w kontynuacji wysokobudżetowego widowiska science fiction.

Więcej o "Diunie" poczytasz na Spider's Web:

Film dostępny na HBO Max i Player.

Tamte dni, tamte noce

Timothee Chalamet - najlepsze role filmowe

Wraz z występem w tym filmie, gwiazda młodego aktora rozbłysła na dobre. Gra on tu u boku skompromitowanego dzisiaj w Hollywood Armie Hammera. Ich bohaterowie nawiązują gorący romans, a Luca Guadagnino pozwala nam poczuć targające nimi emocje. To w końcu miłość zakazana - raz ze względu na jej homoseksualny charakter, a dwa różnicę wieku między mężczyznami. Namiętność bucha jednak z ekranu w przepięknych pejzażach północnych Włoch lat 80.

Film dostępny na Rakuten, Amazon Prime Video i Premiery CANAL+.

Lady Bird

W tym filmie Timothee Chalamet skradł serca widzów równie mocno, co granej przez Saoirse Ronan Christine, czyli bohaterce tytułowej. Młody aktor błyszczy tu na ekranie, wytwarzając niesamowitą chemię między nim a jego ekranową partnerką. "Lady Bird" to pełna ciepła opowieść o dojrzewaniu, w której nastoletnie rozterki podane są nie tylko z humorem, ale i odpowiednią powagą.

Film dostępny na SkyShowtime, Amazon Prime Video i Rakuten .

Mój piękny syn

Filmy - Timothee Chalamet

Timothee Chalamet dał się poznać jako grzeczny chłopak. Jego aparycja sprzyja obsadzaniu go w rolach wrażliwców, dlatego aktor nieraz próbuje walczyć z takim wizerunkiem. W "Moim pięknym synu" wciela się w młodego narkomana, który przez używki coraz bardziej oddala się od swojej rodziny. Relacje z własnym dzieckiem próbuje naprawić jego ojciec.

Film dostępny na TVP VOD, Amazon Prime Video, Premiery CANAL+ i Polsat Box Go.

Król

Timothee Chalamet jako Henryk V? Dlaczego nie! Śpiewająco poradził sobie z tą wymagającą rolą, a jego łagodne oblicze tylko mu w tym pomogło. Poznajemy go jako Hala, który próbował uciec od obowiązku rządzenia krajem. Po śmierci ojca musi jednak zasiąść na tronie i zmierzyć się z jego spuścizną, a także własnym bagażem emocjonalnym.

Film dostępny na Netfliksie.

Małe kobietki

Timothee Chalamet - role aktora

Koło filmów tria Greta Gerwig - Saoirse Ronan – Timothee Chalamet nie sposób przejść obojętne. To ich kolejna po "Lady Bird" współpraca. Tym razem jednak swoimi nazwiskami sygnują projekt ambitniejszy (chociaż ze znanymi nam już przecież wątkami). To w końcu któraś już z kolei adaptacja książki Louisy May Alcott. I chociaż rzecz dzieje się w, wydawałoby się, zamierzchłej przeszłości, dzięki twórcom zdaje się niebezpiecznie aktualna.

Film dostępny na Premiery CANAL+, Amazon Prime Video i Rakuten.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Ach, zagrać u Woody’ego Allena to dla aktora zaszczyt. Nawet jeśli słynny reżyser od dawna nie ma już tego pazura co kiedyś, wciąż cieszy się dużą estymą wśród kinomanów. Jak sam tytuł wskazuje, "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" nie kontynuuje już swoich podróży po Europie, a wraca do swojej ukochanej amerykańskiej metropolii. Timothee Chalamet wciela się tu w Gatsby’ego, który chce pokazać Nowy Jork swojej partnerce. Ich ścieżki jednak się rozejdą i każde przeżyje fascynujące i pełne humoru przygody.

Film dostępny na Amazon Prime Video, TVP VOD, Polsat Box Go, Premiery CANAL+, Player i Rakuten.

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

REKLAMA
Filmy z Timothee Chalametem

Ta produkcja to najlepszy dowód na to, że Timothee Chalamet jest aktualnie jedną z największych gwiazd Hollywood. Występuje tu u boku takich tuzów aktorstwa jak Tilda Swinton, Frances McDonald, Bill Murray czy Owen Wilson. W dodatku jest to dzieło jednego z najbardziej cenionych dzisiaj twórców - Wesa Andersona. Słowem: filmowa uczta.

Film dostępny na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA