REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Timothee Chalamet - najlepsze role. Polecamy filmy z gwiazdorem "Diuny"

Po "Diunie" chcecie więcej filmów, w których gra Timothee Chalamet? Na platformach VOD znajdziecie m.in. "Tamte dni, tamte noce", "Lady Bird", czy "Mojego pięknego syna". A przecież kariera młodego aktora dopiero się rozkręca, więc zaraz do kin trafi "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun".

04.11.2021
6:50
diuna timothee chalamet filmy vod
REKLAMA

W "Diunie" Timothee Chalamet wciela się w głównego bohatera. Brawurową rolą Paula Atrydy przypieczętował swój status jednej z największych młodych gwiazd Hollywood. Budował go jednak już od jakiegoś czasu. Dlatego jeśli po seansie monumentalnego filmu Denisa Villeneuve mało wam tego charyzmatycznego aktora, polecamy inne produkcje z jego udziałem. Większość z nich znajdziecie na platformach VOD, a na jeden musicie poczekać aż trafi do kin.

REKLAMA

Filmy, w których gra Timothee Chalamet na VOD

Tamte dni, tamte noce

Timothee Chalamet - najlepsze role filmowe

Wraz z występem w tym filmie, gwiazda młodego aktora rozbłysła na dobre. Gra on tu u boku skompromitowanego dzisiaj w Hollywood Armie Hammera. Ich bohaterowie nawiązują gorący romans, a Luca Guadagnino pozwala nam poczuć targające nimi emocje. To w końcu miłość zakazana - raz ze względu na jej homoseksualny charakter, a dwa różnicę wieku między mężczyznami. Namiętność bucha jednak z ekranu w przepięknych pejzażach północnych Włoch lat 80.

Film dostępny na Netfliksie, Rakuten i Chili.

Lady Bird

W tym filmie Timothee Chalamet skradł serca widzów równie mocno, co granej przez Saoirse Ronan Christine, czyli bohaterce tytułowej. Młody aktor błyszczy tu na ekranie, wytwarzając niesamowitą chemię między nim a jego ekranową partnerką. "Lady Bird" to pełna ciepła opowieść o dojrzewaniu, w której nastoletnie rozterki podane są nie tylko z humorem, ale i odpowiednią powagą.

Film dostępny na Rakuten i Chili.

Mój piękny syn

Filmy - Timothee Chalamet

Timothee Chalamet dał się poznać jako grzeczny chłopak. Jego aparycja sprzyja obsadzaniu go w rolach wrażliwców, dlatego aktor nieraz próbuje walczyć z takim wizerunkiem. W "Moim pięknym synu" wciela się w młodego narkomana, który przez używki coraz bardziej oddala się od swojej rodziny. Relacje z własnym dzieckiem próbuje naprawić jego ojciec.

Film dostępny na Rakuten, Polsat Box Go, Chili i Amazon Prime Video.

Król

Timothee Chalamet jako Henryk V? Dlaczego nie! Śpiewająco poradził sobie z tą wymagającą rolą, a jego łagodne oblicze tylko mu w tym pomogło. Poznajemy go jako Hala, który próbował uciec od obowiązku rządzenia krajem. Po śmierci ojca musi jednak zasiąść na tronie i zmierzyć się z jego spuścizną, a także własnym bagażem emocjonalnym.

Film dostępny na Netfliksie.

Małe kobietki

Timothee Chalamet - role aktora

Koło filmów tria Greta Gerwig - Saoirse Ronan –-Timothee Chalamet nie sposób przejść obojętne. To ich kolejna po "Lady Bird" współpraca. Tym razem jednak swoimi nazwiskami sygnują projekt ambitniejszy (chociaż ze znanymi nam już przecież wątkami). To w końcu któraś już z kolei adaptacja książki Louisy May Alcott. I chociaż rzecz dzieje się w, wydawałoby się, zamierzchłej przeszłości, dzięki twórcom zdaje się niebezpiecznie aktualna.

Film dostępny na Rakuten, Netfliksie, Player.pl i Chili.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Ach, zagrać u Woody’ego Allena to dla aktora zaszczyt. Nawet jeśli słynny reżyser od dawna nie ma już tego pazura co kiedyś, wciąż cieszy się dużą estymą wśród kinomanów. Jak sam tytuł wskazuje, "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" nie kontynuuje już swoich podróży po Europie, a wraca do swojej ukochanej amerykańskiej metropolii. Timothee Chalamet wciela się tu w Gatsby’ego, który chce pokazać Nowy Jork swojej partnerce. Ich ścieżki jednak się rozejdą i każde przeżyje fascynujące i pełne humoru przygody.

Film dostępny na VOD, Rakuten, Polsat Box Go, Netfliksie i Chili.

Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

REKLAMA
Filmy z Timothee Chalametem

Ten film to najlepszy dowód na to, że Timothee Chalamet jest aktualnie jedną z największych gwiazd Hollywood. Występuje tu u boku takich tuzów aktorstwa jak Tilda Swinton, Frances McDonald, Bill Murray czy Owen Wilson. W dodatku jest to dzieło jednego z najbardziej cenionych dzisiaj twórców - Wesa Andersona. Czy wyszło równie dobrze co poprzednie? W Polsce przekonamy się o tym 19 listopada, kiedy to tytuł trafi do naszych kin.

Premiera filmu 19 listopada w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA