REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser zdradził, co się dzieje z "Diuną 3". Denis Villeneuve chce trylogii i na tym koniec

Marzeniem reżysera "Diuny" jest stworzenie filmowej trylogii i wiele wskazuje na to, że jego życzenie może się spełnić. Denis Villeneuve zdradził bowiem, że pierwsze kroki w kierunku stworzenia 3. części adaptacji powieści Franka Herberta zostały już postawione.

28.08.2023
9:33
Reżyser zdradził, co się dzieje z "Diuną 3". Denis Villeneuve chce trylogii i na tym koniec
REKLAMA

Nie dalej jak kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o przesunięciu premier niektórych produkcji ze względu na trwający wciąż strajki aktorów i scenarzystów. Wśród opóźnionych filmów znalazły się takie tytuły jak "Lord of the Rings: War of the Rohirrim", "Godzilla x Kong: The New Empire" czy właśnie "Diuna 2", która w kinach zadebiutować miała w drugiej połowie 2023 roku. I choć wieści od Warner Bros. nie napawają nadzieją, to więcej, niż o zmianie daty premiery "Diuny 2", mówi się o... kolejnej części filmowego hitu, co potwierdził sam reżyser "Diuny" - Denis Villeneuve.

REKLAMA

Denis Villeneuve wspomniał o 3. części filmowej adaptacji. Czy powstanie "Diuna 3"?

Nie jest tajemnicą, że Denis Villeneuve marzy o stworzeniu trylogii na podstawie powieści Franka Herberta. Reżyser stanął za kamerą podczas tworzenia 1. części serii - "Diuna" - a w przyszłym roku ukaże się "Diuna: Część 2" sygnowana jego nazwiskiem. Villeneuve najprawdopodobniej podpisze się także pod "Diuną 3", czyli adaptacją kolejnej części z serii Herberta - "Mesjasz Diuny" - co sam potwierdził w jednym z wywiadów, dodając, że 3. część będzie zarazem ostatnią:

Powiem tylko, że słowa są już na papierze

- zdradził reżyser "Diuny".
REKLAMA

Twarzą "Diuny" jest przede wszystkim Timothee Chalamet, który wciela się w główną rolę Paula Atrydy. Obok młodego aktora pojawili się także Zendaya, Rebecca Ferguson czy Stellan Skarsgard. To jednak nie koniec znanych nazwisk, bo do "Diuny 2" dołączą takie gwiazdy jak Florence Pugh, Christopher Walken, Lea Seydoux czy Austin Butler. Premiera filmu "Diuna: Część druga" została potwierdzona i odbędzie się 15 marca 2024 roku.

Zwiastun filmu "Diuna: Część druga"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA