REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna 2" trafi do kin wcześniej, niż planowano. Jest nowa data premiery

Choć premiera długo wyczekiwanej "Diuny 2" miała zostać znacznie opóźniona przez trwające w Hollywood strajki, okazało się, że adaptacja powieści Franka Herberta ostatecznie zadebiutuje w kinach nieco wcześniej.

20.11.2023
14:22
"Diuna 2" trafi do kin wcześniej niż planowano. Jest nowa data premiery
REKLAMA

Zarówno strajk scenarzystów, który zakończył się po 148 dniach, jak i strajk aktorów, który trwał dokładnie 118 dni, zostały zakończone. Strajkujący wywalczyli nim m.in. lepsze warunku zatrudnienia, wyższe tantiemy i premię za eksploatację ich pracy na rzecz serwisów streamingowych, a także ochronę przed wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Kiedy scenarzyści i aktorzy zakończyli swoje protesty, można było wrócić już do pracy nad produkcjami, których premiery zostały znacznie opóźnione przez strajki. Skąd obsuwy w czasie? Chodziło głównie o to, że protestujący aktorzy nie mogli brać udziału w promocji swoich filmów i pojawiły się obawy, że tytuły zarobią wówczas mniej niż zakładano.

REKLAMA

Strajki skutkowały przesunięciem premier takich produkcji jak "Lord of the Rings: The War of the Rohirrim" (z 12 kwietnia 2024 roku na 12 grudnia 2024 roku), "Lift" (z 25 sierpnia 2023 roku na 12 stycznia 2024 roku), "Godzilla x Kong: The New Empire" (premiera 12 kwietnia 2024 roku) czy "Poor Things" (premiera 8 grudnia 2023 roku). Wśród opóźnionych tytułów znalazła się także "Diuna 2" w reżyserii Denisa Villeneuve, której data premiery została jednak niespodziewanie przyspieszona.

Zwiastun filmu "Diuna 2" (2024)

Nowa data premiery filmu "Diuna 2". Produkcja pojawi się w kinach dwa tygodnie wcześniej

"Diuna", amerykański filmu science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve'a, skupia się na historii Paula Atreides z rodu Atrydów. Kiedy rodzina młodego księcia zostaje wciągnięta w zażarty konflikt o wyjątkowy surowiec na planecie Arrakis, młody książę ucieka w głąb pustyni, aby uniknąć śmierci z rąk zamachowców. Adaptacja powieści Franka Herberta została podzielona na dwie części; pierwsza z nich zadebiutowała pod koniec 2021 roku (i również została opóźniona, tylko wówczas przez pandemię), natomiast druga - "Diuna 2" - miała pojawić się w kinach w drugiej połowie 2023 roku. Debiut został jednak opóźniony przez strajki w Hollywood - zapowiedziano wtedy, że długo wyczekiwaną produkcję z Timotheem Chalametem i Zendayą w rolach głównych będzie można obejrzeć dopiero 15 marca 2024 roku. Okazało się, że termin ten został jednak niespodziewanie zmieniony i tym razem widzowie z pewnością będą zadowoleni.

Początkowo to "The Fall Guy" z Ryanem Goslingiem w roli głównej miał zadebiutować w marcu 2024 roku, jednak premiera filmu została przesunięta na 3 maja 2024 roku. The Hollywood Reporter podaje, że jego miejsce zajęła "Diuna 2", która w kinach pojawi się ostatecznie 1 marca 2024 roku, czyli dwa tygodnie wcześniej, niż planowano.

REKLAMA

Na temat filmu "Diuna" przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA