REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Najpopularniejsze seriale 2021 według Google'a. "Squid Game" przejął wyszukiwarki Polaków

Najpopularniejsze seriale 2021 według Google'a nie będą dla was w większości zaskoczeniem. 1. miejsce zestawienia zajął niekwestionowany hit Netfliksa - "Squid Game". Na liście znalazło się więcej tytułów platformy - aż 7 na 10 tytułów to seriale Netflix Originals. Ale wśród najczęściej wyszukiwanych seriali 2021 roku pojawiły się też polskie tytuły emitowane w telewizji. I nie są to tureckie telenowele. Sprawdź najpopularniejsze seriale 2021 roku w wyszukiwarce Google.

08.12.2021
9:00
Google 2021: najpopularniejsze seriale. Squid Game królem
REKLAMA

Najpopularniejszy serial 2021 roku? Odpowiedź może być tylko jedna. Świat oszalał na punkcie "Squid Game". W mijającym roku jest to jedyny serial, który trafił na listę najszybciej zyskujących na popularności haseł w wyszukiwarce Google. Według corocznego zestawienia "Rok w wyszukiwarce" koreański tytuł okazał się też bezkonkurencyjny w swojej kategorii w naszym kraju. W tym wypadku rodacy okazali jednak też dużo patriotyzmu, szukając w internecie informacji na temat rodzimych produkcji odcinkowych.

W skali świata "Squid Game" znalazło się na 9. miejscu najszybciej zyskujących na popularności haseł w 2021 roku. W naszym kraju zajęło pozycję 6. na ogólnej liście. Tym samym w Polsce znalazł się na czele najczęściej wyszukiwanych u nas seriali w wyszukiwarce Google.

REKLAMA

Google - jakie seriale najczęściej wpisywaliśmy w wyszukiwarkę?

Squid Game to najpopularniejszy serial 2021 roku wg. Google

Trudno nie zauważyć, że naszą serialową wyobraźnią zawładnął Netflix. Aż osiem z 10 seriali najczęściej w Polsce wyszukiwanych w Google są dostępne na platformie (nie wszystkie są jednak originalsami). Bo w czołówce tuż za "Squid Game" uplasowali się "Bridgertonowie", a dalej "Ginny i Georgie". Na liście mamy też "Lupina", "Szpital New Amsterdam", "Gambit królowej" i, oczywiście, rodzime produkcje serwisu "Sexify" oraz "Rojst '97".

Najpopularniejsze seriale 2021 roku wg. Google'a w Polsce

Warto zwrócić uwagę, że najpopularniejsze seriale w wyszukiwarce Google to przede wszystkim takie tytuły, które odniosły sukces w zestawieniach TOP 10 Netflixa, a więc tydzień po tygodniu były jednymi z najchętniej oglądanych tytułów na platformie. "Squid Game" na Netflix Polska nie miał sobie równych przez wiele tygodni, ale zainteresowaniem widzów cieszyli się przecież i "Bridgertonowie", i "Inny and Georgie" czy "Rojst '97". Poniżej lista najpopularniejszych seriali wg. Google w Polsce, w 2021 roku:

 1. Squid Game
 2. Bridgertonowie
 3. Ginny and Georgie
 4. Lupin
 5. Sexify
 6. New Amsterdam
 7. Rojst '97
 8. Gambit królowej
 9. Brzydula 2
 10. Kowalscy kontra Kowalscy
 class="wp-image-1849855"
TOP10 najczęściej wyszukiwanych seriali w Polsce w 2021 roku

W zeszłym roku nie było polskich seriali w analogicznym zestawieniu. W tym są ich aż cztery, bo prócz dwóch wymienionych, na końcu listy znalazła się "BrzydUla 2" i "Kowalscy kontra Kowalscy". Na przestrzeni 12 miesięcy coś się więc zmieniło w serialowych gustach naszych rodaków.

TOP 10 najpopularniejszych seriali w Google - nie tylko Netflix

Fakt, że w zestawieniu najczęściej wyszukiwanych w Google seriali pojawiły się polskie tytuły to nie jedyna zmiana jakiej możemy się doszukać. W zeszłym roku wszystkie produkcje były Netfliksa. W tym, wraz z "BrzydUlą 2" i "Kowalscy kontra Kowalscy", doszły też pozycje stricte telewizyjne.

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do starych przyzwyczajeń. Dwa lata temu w analogicznym zestawieniu można było się natknąć na "Wojenne dziewczyny", "Stulecie winnych" czy "Zawsze warto". Chociaż Netflix swoją pozycję naszej ulubionej platformy konsumpcji seriali, wciąż cenimy sobie jej starszy model - tak realizacji jak i emisji.

Najpopularniejsze seriale 2021 roku - przeczytaj o tytułach, które wyszukiwaliśmy w Google:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA