REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

TVN odpowiada na krytykę programu Dzień Dobry TVN. Autor materiału, Adam Feder został zwolniony

Popularny program śniadaniowy, Dzień Dobry TVN od dwóch dni znajduje się w ogniu krytyki. Przyczyną medialnej burzy jest budzący sprzeciw materiał o wybranym na najprzystojniejszego mężczyznę świata, Jungkooku. Według najnowszych doniesień pracę z powodu pokazanego w trakcie programu wideo stracił reporter Adam Feder.

30.01.2020
10:23
dzień dobry tvn adam feder
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa Jeona Jung-kooka to kolejna z wielu bardzo kontrowersyjnych sytuacji, które w ostatnich miesiącach miały miejsce podczas odcinków Dzień Dobry TVN. W tym konkretnym przypadku oburzenia widzów nie spowodował jednak główny podejrzany w tego typu sprawach – Filip Chajzer. Tym razem winowajcami okazali się prowadzący Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska, a także przygotowujący sondę uliczną Adam Feder.

Jak pisałem w swoim felietonie, wspomniane osoby wspólnymi siłami wyśmiewały wokalistę koreańskiego boysbandu z powodu koloru jego włosów, wyglądu twarzy i oczu. Sprawę szybko podłapali obecni w Polsce fani BTS, którzy zaczęli publikować nagrania z Dzień Dobry TVN. Niedługo później afera zaczęła przenikać do polskich i zagranicznych mediów, które nie szczędziły pracownikom stacji TVN cierpkich słów. Nie zabrakło nawet oskarżeń o ksenofobię i rasizm.

Telewizja TVN ostatecznie przeprosiła fanów zespołu i samego Jungkooka. Ale to nie koniec decyzji podjętych przez jej szefów.

Portal Plejada.pl nieoficjalnie donosi, że konsekwencje dyscyplinarne spotkają Adama Federa. To właśnie na tego dziennikarza spadła największa fala krytyki. Przede wszystkim dlatego, że zdjęcie pokazywane przez niego przypadkowym przechodniom nie przedstawiało bohatera materiału a jego kolegę z BTS, J-Hope'a. Niektórzy widzowie krytykowali też dobór osób do sondy i brak profesjonalizmu. Według źródeł portalu Feder otrzymał wypowiedzenie.

Dotychczasowe stanowiska zachowali za to Andrzej Sołtysik, Anna Kalczyńska oraz wydawczyni odcinka, Magdalena Kowalik-Nóżka. Co ciekawe, prowadząca Dzień Dobry TVN początkowo broniła swojego stanowiska wobec wyglądu wokalisty BTS, ale po kilku godzinach również wystosowała przeprosiny w imieniu swoim i Sołtysika.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA