REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Doda przedstawia: „Dziewczyny z Dubaju”. Mamy pierwszy teaser – dużo złota i dużo obietnic

Do sieci trafił właśnie pierwszy teaser produkowanego przez Dodę, opartego na prawdziwych wydarzeniach filmu. Tak zapowiadają się „Dziewczyny z Dubaju”.

23.08.2021
13:43
dziewczyny z dubaju doda zwiastun teaser
REKLAMA

"Dziewczyny z Dubaju" i afera dubajska

REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju” miały debiutować na początku 2021 roku, ale pandemiczne kinowe zawirowania zrobiły swoje. Nowy film Marii Sadowskiej („Sztuka kochania”, „Dzień kobiet”) fabularnie oparty jest na głośnej, kontrowersyjnej aferze dubajskiej. Duet Doda – Emil Stepień, odpowiedzialny za produkcje, zapowiada ujawnienie szokujących wątków sprawy, w którą zamieszane były polskie modelki, celebrytki, a także politycy, biznesmeni i gangsterzy z Bliskiego Wschodu. Afera dubajska miała wymiar międzynarodowy i taka też jest obsada filmu.

Skandal wybuchł w Polsce w 2014 roku i był związany z udziałem polskich celebrytek w spotkaniach z bogaczami w Dubaju. Modelki, piosenkarki i inne gwiazdy show-biznesu miały decydować się na seks za ogromne pieniądze, a granice kontraktów były przesuwane coraz dalej, wprost proporcjonalnie do zapłaty. Prośby i oczekiwania szejków nieraz zahaczały o sado-maso czy koprofilię.

„Dziewczyny z Dubaju”: oficjalny zwiastun

Trzeba przyznać, że wizualnie zwiastun "Dziewczyn z Dubaju" prezentuje się interesująco – zdjęcia były realizowane w luksusowych, prestiżowych lokacjach na całym świecie, by dodać scenografii autentyczności. Ciężko przewidzieć, jak film wypadnie jako całość; doświadczenie podpowiada, że wszystkie polskie filmy zapowiadane jako „obnażenie”, „zdemaskowanie” czy ukazanie „mrocznej strony/prawdziwego oblicza” raczej zawodzą. W obrazie zobaczymy m.in. Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berutti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

Dokładna data premiery filmu nie została jeszcze ustalona. Poniżej przeczytacie oficjalny opis fabuły „Dziewczyn z Dubaju”:

REKLAMA

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę…  

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA