REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Dziewczyny z Dubaju" zobaczyło już ponad milion widzów - ten film zawładnął polskim box office w 2021 roku

"Dziewczyny z Dubaju" to najpopularniejszy, najchętniej oglądany w polskich kinach film 2021 roku. Dystrybutor Kino Świat pochwalił się już imponującym wynikiem: obraz obejrzało już ponad milion osób. Jest to jedyny polski film, który w ostatnich miesiącach przekroczył tę imponującą liczbę zakupionych biletów.

03.01.2022
21:00
dziewczyny z dubaju film kino box office milion widzów
REKLAMA

Nagłaśnianie kontrowersji wokół filmu "Dziewczyny z Dubaju" przyniosło efekt - wszystkie spory, zwłaszcza na linii Stępień-Doda, spełniły funkcję marketingową i zagwarantowały nowemu obrazowi Marii Sadowskiej zainteresowanie widzów. I tak już w pierwszy weekend premiery film osiągnął wynik 280 tys. sprzedanych biletów, notując wówczas najlepsze otwarcie roku. Nieco ponad miesiąc później "Dziewczyny" przekroczyły barierę miliona widzów.

REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju filmem roku w polskim box office

REKLAMA

Dystrybutor Kino Świat podkreśla, że to nie tylko najpopularniejszy polski film roku, lecz także największy frekwencyjny sukces polskiej produkcji od początku pandemii. Według oficjalnych informacji film ustąpił wyłącznie nowemu Bondowi ("Nie czas umierać") oraz wyczekiwanej latami "Diunie". W gruncie rzeczy milion "ustrzelił" również nowy "Spider-Man" i… "Psi Patrol: Film".

Film nie odniósł sukcesu artystycznego, marnując szansę na opowiedzenie poruszającej historii i przekształcenie się w coś więcej, niż ładnie opakowane kino masowe jakości poniżej przeciętnej. Autor reportażu, na którym "Dziewczyny" miały się oprzeć, jest zresztą podobnego zdania. Jak jednak wiadomo, jakość produkcji nie musi przekładać się na zainteresowanie publiczności.

"Dziewczyny z Dubaju" wciąż jeszcze możecie dopaść w kinach.

Dziewczyny z Dubaju
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA