REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Elliot Page w pierwszej roli po coming oucie. Jego postać w serialu Netfliksa też będzie trans

Elliot Page pochwalił się na Twitterze fotką z nowego sezonu "The Umbrella Academy" Netfliksa. Aktor w 2020 roku ogłosił, że jest osobą transpłciową. W serialu jego postać też przejdzie przemianę. W trzecim sezonie nie zobaczymy już Vanyi, ale Victora Hargreevesa.

30.03.2022
8:39
elliot page the umbrella academy-netflix 3 sezon vanya victor
REKLAMA

Dwa lata temu Elliot Page dokonał coming outu. Wcześniej znaliśmy go jako Ellen Page, która zagrała w takich filmach jak "Juno" czy "Incepcja". Ogłosił, że nie identyfikuje się jako kobieta, ani mężczyzna, ale niebinarna osoba transpłciowa.

Elliot Page przeszedł też korektę płci w rozumieniu fizycznym - na swoim Instagramie dodał zdjęcie po operacji usunięcia piersi. Nie muszę chyba dodawać, jak wielkie zamieszanie wywołało to w internecie. Nie wszyscy jednak hejtowali aktora, lecz wiele osób okazało mu wsparcie.

REKLAMA

Elliot Page - pierwsza rola po coming oucie

Elliot Page - trans rola w serialu The Umbrella Academy

Elliot Page w 3. sezonie "The Umbrella Academy" nie będzie Vanyą, ale Victorem Hargreevesem.

Od razu pojawiło się pytanie, co dalej z jego postacią w "The Umbrella Academy". Coming out miał miejsce przed startem 3. sezonu popularnego serialu Netfliksa. Platforma szybko podmieniła jego nowe imię w produkcjach dostępnych w serwisie, w tym właśnie w wymienionym serialu. Początkowo źródła, z którymi skontaktowało się Variety, twierdziły, że Page dalej będzie grać kobietę: Vanyę Hargreeves, która swoją supermocą potrafi przekształcać dźwięki w czystą, niszczycielską energię.

Zgodnie jednak z najnowszym zdjęciem opublikowanym na Twitterze, okazało się to nieprawdą lub twórcy po prostu później przerobili scenariusz pod Eliota Page'a. "Poznajcie Victora Hargreevesa" - czytamy w najnowszym poście z kadrem z serialu. Netflix skomentował go słowami: "Witaj w rodzinie Victor - jesteśmy szczęśliwi, że tu jesteś".

REKLAMA
Elliot Page w serialu The Umbrella Academy

Informatorzy IGN donoszą, że postać grana przez Elliota Page'a też będzie transpłciowa. Tak więc będzie to spore odejście od komiksowego pierwowzoru, gdzie Vanya nie dokonuje tranzycji. Wychodzi więc na to, że superbohaterski serial będzie w pewnym sensie odwzorowywał prawdziwe życie.

Premiera 3. sezonu "The Umbrella Academy" 22 czerwca na Netfliksie.

* Zdjęcie główne: screen z Netflix / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA