REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Przed nami finałowy odcinek 2. sezonu "Euforii" - co się w nim wydarzy? Pytania i teorie fanów

2. sezon "Euforii" dobiega końca - już w najbliższy poniedziałek będziemy mogli obejrzeć finałowy odcinek serii. Wiemy już, że zobaczymy w nim kolejne partie sztuki Lexi, która już teraz zdążyła wywołać spore zamieszanie. Tymczasem fani serialu nieprzerwanie snują teorie dotyczące losów postaci w ostatnim, ósmym odcinku. Co mówi się o nadchodzących wydarzeniach?

22.02.2022
16:18
euforia sezon 2 finał teorie fanów fez lexi zakończenie
REKLAMA

W poniedziałek 28 lutego HBO pokaże nam finał 2. sezonu "Euforii". Sezonu, podkreślmy, bardzo nierównego, pełnego zaniedbanych wątków i rozczarowujących rozwiązań; z drugiej strony - mniej więcej od znakomitego piątego odcinka - nieustannie emocjonującego i przemyślanego. Ba, odcinki piąty i siódmy można zresztą określić mianem najlepszych w całym serialu (a przynajmniej plasujących się w ścisłej czołówce).

Co dalej? Trudno powiedzieć, ale można zgadywać - i to właśnie czynią fani, którzy z lubością przepowiadają kolejnym postaciom śmierć. Najczęściej typuje się zgon Rue, zwłaszcza po emisji czwartego epizodu, który - zdaniem niektórych - ewidentnie sugerował odejście bohaterki. Na razie jednak grana przez Zendayę nastolatka wciąż jeszcze trzyma się życia (choć niechętnie) - a co z resztą? Obecnie najbardziej zagrożony wydaje się Fez. Co przepowiadają widzowie i co powinniśmy zobaczyć w finale sezonu?

Jak to zwykle bywa z domysłami widzów, część z nich to prawdziwy odlot, ale nie ograniczajmy się - poniżej przeczytacie wszystkie najciekawsze i najpopularniejsze fanowskie teorie.

REKLAMA

Euforia: przed finałem. Pytania i teorie fanów

REKLAMA
Euforia: finał 2. sezonu - zwiastun
  • Fani serii wciąż zastanawiają się, kim jest trzecie, najmłodsze dziecko na zdjęciu rodziny Nate'a. Wygląda na to, że Cal Jacobs ma jeszcze jednego syna - co ciekawe, mężczyzna zabrał wspomniane zdjęcie ze sobą, gdy porzucił swoją rodzinę w czwartym odcinku. Mówi się, że dojdzie do spotkania z chłopcem - chłopak może być zaginiony lub komuś oddany. Inni sugerują, że dziecko najpewniej nie żyje. Kolejna przewijająca się teoria - niezwykle dziurawą - głosi, że trzeci syn to… Popielnik, którego historię poznaliśmy na początku sezonu.
  • Cassie zajdzie z Natem w ciążę. Fani przekonują, że wiele elementów mniej lub bardziej pośrednio wskazuje na ten scenariusz. Teoria nawiązuje do scen z 2. odcinka, gdzie Jacobs fantazjuje o posiadaniu i wychowywaniu dzieci ze swoją nową dziewczyną. Niektórzy zwracają uwagę, że byłoby to również powtórzenie historii Cala i Marshy - Nate zdublowałby historię swojego ojca. Poza tym widzowie doszukują się wskazówki w scenie, w której Cassie wymiotuje na innych, gdy Maddy i Nate rozmawiają o dzieciach.
  • Tak czy owak, fani przewidują śmierć ważnego bohatera. Jako przyczynę najczęściej wskazuje się narkotyki - autorzy wielu tweetów w sieci z jakiegoś powodu przepowiadają śmierć Alowi, sponsorowi Rue. Kolejne często padające imiona to Fezco i Elliot. Uporczywie wraca też teoria, według której Rue już nie żyje, a jej opowieść to opowieść zmarłej. W końcu wie wszystko o wszystkich, a całość brzmi jak podsumowanie własnych błędów.
  • Fezco zostanie aresztowany - cóż, nie ma wątpliwości, że bohatera w finale spotka coś nieprzyjemnego. Jak wiemy, mimo przygotowań i planów nie pojawił się na spektaklu Lexi. Co więcej, ma być też obserwowany przez federalnych. Biorąc pod uwagę fakt, że Popielnik zamordował Mysz, Fez może wziąć na siebie winę za swojego adoptowanego brata. W zwiastunie finału widzimy bohatera, który zdaje się krzyczeć, leżąc na ziemi; pojawia się grupa uderzeniowa, słychać syreny. A co z Faye? Niektórzy sądzą, że bohaterka posłucha Custera, zachowa milczenie i nie ostrzeże wspólników o możliwym aresztowaniu.
  • Sztuka Lexi będzie mieć istotne reperkusje - w końcu osoby, które stanowiły inspirację dla jej bohaterów, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Oburzony Nate kazał Cassie wynieść się ze swojego domu; wściekła dziewczyna prawdopodobnie spróbuje przerwać spektakl, na co również wskazuje zwiastun. Najpewniej zobaczymy też konfrontację Cassie z Maddy.
  • A co z Laurie? Ta postać z pewnością jeszcze namiesza - scena dożylnej iniekcji morfiny przez Rue nie była bez znaczenia. Laurie ewidentnie chce uzależnić od siebie nastolatkę, która wciąż wisi jej duże pieniądze. Niewątpliwie kierują nią pewne ukryte motywy, a w przyszłości odegra większą rolę.
  • Rue i Lexi ponownie się do siebie zbliżą - i to wydaje się bardzo prawdopodobne. Rozmowa głównej bohaterki z mamą wydaje się punktem zwrotnym, w wyniku którego zdała sobie sprawę, jak bardzo samolubna i egocentryczna była. Sztuka Lexi wykorzystała wprawdzie jej żal i uzależnienie jako element fabuły, ale Rue nie wydawała się zła z tego powodu - otrzymała szansę zobaczenia siebie samej oczami byłej najlepszej przyjaciółki, co może być dla niej dużym krokiem naprzód. Zwłaszcza, gdy uświadomi sobie, jak duże wsparcie miała przez cały czas.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA