REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Ten fajniejszy serial z serii "The Walking Dead" wraca z 8. sezonem. Co z tym Padre?

„Fear the Walking Dead” to ten fajniejszy z seriali na podstawie komiksów Roberta Kirkmana o Żywych trupach, który doczekał się właśnie 8. sezonu. W końcu poznajemy Padre w pełnej krasie.

15.05.2023
20:28
fear the walking dead 8 sezon recenzja
REKLAMA

„The Walking Dead” to kultowy już komiks opowiadający o perypetiach ludzi w Ameryce Północnej po wybuchu epidemii zombie szwędaczy. Żywe trupy doczekały się ekranizacji w odcinkach o tym samym tytule, który doczekał się licznych spin-offów. Najciekawszym z nich jest „Fear the Walking Dead”, które fabularnie rozpoczęło się ciut wcześniej niż serial-matka, aby potem go gonić.

Czytaj też: „Masz niedosyt żywych trupów po finale? "The Walking Dead": komiksy, książki, gry i spin-offy - pełna lista

Na przestrzeni lat i sezonów doczekaliśmy się kilku przeskoków czasowych oraz niemal całkowitej podmiany głównych bohaterów, a do spin-offa trafiły nawet postaci z tego pierwotnego, zakończonego już „The Walking Dead”. Teraz i „Fear the Walking Dead” zbliża się do końcowi, a pierwszy odcinek finałowej serii okazał się kameralny; stawia naprzeciw sobie znanych i lubianych protagonistów.

REKLAMA
fear the walking dead sezon 8 recenzja
Morgan w 8. sezonie „Fear the Walking Dead”

„Fear the Walking Dead” i Padre w pełnej krasie

Nowy sezon rzuca też nieco światło na to kim, a właściwie czym, jest Padre. Poznajemy nieco lepiej frakcję, która w postapokaliptycznej rzeczywistości zaprowadziła nowy porządek. Autorytarny rząd zlokalizowany na wyspie ma swoich wysłanników, których w razie potrzeby zmusza do współpracy szantażem. Ich zadaniem jest prywatnie dzieci z kontynentu, które organizacja potem wychowuje.

Pod koniec poprzedniej serii Madison (Kim Dickens) i Morgan (Lennie James), których można uznać za dwójkę głównych bohaterów spin-offa, odnalazła Padre. Teraz dowiadujemy się wreszcie, jaki był efekt tej wizyty. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak, jak bohaterowie by tego oczekiwali, ale nie dane nam było zobaczyć bezpośrednich konsekwencji ich decyzji.

fear the walking dead sezon 8 recenzja
Madison w 8. sezonie „Fear the Walking Dead”

Zaliczyliśmy kolejny przeskok czasowy w „Fear the Walking Dead”.

Po krótkim prologu akcja serialu przeskoczyła o siedem lat do przodu. Madison, która straciła chęć do życia, gdy dowiedziała się o śmierci swych dzieci, po latach spędzonych pod kluczem udaje się uciec. Rusza w poszukiwaniu Morgana, ale spotkanie tych postaci boleśnie się ogląda. Miniony czas zmienił przy tym dynamikę w relacji między tymi postaciami, których cele przestały być zbieżne.

Dzięki wprowadzeniu konfliktu pomiędzy tą dwójką nowy odcinek „Fear the Walking Dead” okazała się niezwykle angażujący. Widzowie mogą zrozumieć argumenty jednej i drugiej strony, ale trudno sobie wyobrazić pokojowe rozwiązanie ich konfliktu. Ciekawi mnie też, czy w kolejnych odcinkach zobaczymy więcej postaci z „The Walking Dead” oraz kiedy powrócą inni bohaterowie ze spin-offa.

fear the walking dead sezon 8 recenzja
Zoey Merchant to nowa członkini obsady „Fear the Walking Dead”, która gra Wren

Warto jednak zauważyć, że przed premierą było wiadomo, że w obsadzie 8. sezonu znajdą się znane twarze: Colman Domingo (Strand), Danay Garcia (Luciana), Austin Amelio (Dwight), Christine Evangelista (Sherry), Karen David (Grace), Jenna Elfman (June) oraz Ruben Blades (Daniel Salazar). Liczę jednak na to, że showrunnerzy Andrew Chambliss i Ian Goldberg czymś nas jeszcze zaskoczą.

Gdzie obejrzeć nowe odcinki „Fear the Walking Dead” w Polsce?

Seriale z uniwersum „The Walking Dead” są porozrzucane pomiędzy różnymi kanałami telewizyjnymi i serwisami streamingowymi takimi jak Netflix, HBO, Disney, Amazon Prime i Canal+. Dystrybucją spin-offa ekranizacji komiksów Roberta Kirkmana od amerykańskiego AMC w telewizji linearnej zajmuje się AMC Polska (w przeciwieństwie do „The Walking Dead”, które w naszym kraju dystrybuował Fox Polska).

REKLAMA
Polski zwiastun 8. serii „Fear the Walking Dead”

Pierwszy odcinek 8. serii „Fear the Walking Dead” będzie miał premierę na antenie stacji AMC już dzisiaj, czyli 15 maja 2023 r. o godz. 22:00. Kolejne epizody będą pojawiały się co tydzień, ale finałowy sezon został podzielony na dwie równe części. Po emisji pierwszych sześciu odcinków nastąpi przerwa, a pozostałe sześć składających się na drugą połowę zostanie wyemitowanych przez AMC Polska pod koniec 2023 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA