REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Następny rok będzie należeć do superbohaterek i produkcji Sony

Mijający rok był rekordowy pod względem rozmaitych filmów o superbohaterach. Następne dwanaście miesięcy nie przyniesie aż tylu premier, ale ciekawych produkcji od Marvela i DC zdecydowanie nie zabraknie. Sprawdźcie pełną listę zapowiedzianych filmów.

12.12.2019
22:10
filmy marvel dc 2020
REKLAMA
REKLAMA

Filmy superbohaterskie w 2020 roku wciąż będą miały stosunkowo dużą reprezentację, a co za tym idzie wzbudzą niemałe zainteresowanie wśród widzów. Co ciekawe, w aż czterech (a być może nawet w pięciu - o „The Eternals” trudno jeszcze spekulować) z nich w głównych rolach wystąpią kobiety. Ze swoją ofensywą programową ruszy też Sony, które zaprezentuje widzom aż trzy produkcje, w tym jedną opartą na serii Valiant Comics. Warto przy tym pamiętać, że podane poniżej daty w niektórych przypadkach mogą się jeszcze zmienić. Dość powiedzieć, że aż dwa filmy z tej listy pierwotnie znalazły się na liście superbohaterskich filmów zaplanowanych na 2019 rok.

Pełna lista filmów superbohaterskich w 2020 roku (Marvel, DC i inne):

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - DC

„Legion samobójców” nie okazał się hitem, na który liczyli szefowie DC, ale nawet ta słaba produkcja miała jeden pozytyw. Chodzi oczywiście o Margot Robbie i jej rolę Harley Quinn. Aktorka jest obecnie bardzo popularna, a fani polubili jej wersję bohaterki, dlatego powróci na początku 2020 roku w filmie „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”. Produkcja opowie o losach tytułowej grupy złożonej z kilku bohaterek DC i ich walce z gangsterem zwanym Czarną Maską. W obsadzie „Ptaków Nocy” znajdziemy obok Robbie m.in. Ewana McGregora, Mary Elizabeth Winstead i Ali Wong.

Premiera w Polsce - 7 lutego 2020

Bloodshot - Valiant Comics

„Bloodshot” jest na ten moment jedyną zapowiedzianą na przyszły rok adaptacją superbohaterskiego komiksu niepochodzącego ze stajni dwóch największych wydawnictw. Produkcja z Vinem Dieselem w roli głównej opowie historię byłego żołnierza, którego krew została uzbrojona w nanoboty dające mu niezwykłe umiejętności i zdolność regeneracji. Bloodshot miał stać się idealną maszyną do zabijania, ale po kolejnym czyszczeniu pamięci postanowił się zbuntować i odkryć, kim tak naprawdę jest.

Premiera w Polsce - 21 lutego 2020

Nowi mutanci - Marvel

„Nowych mutantów” śmiało można nazwać filmem pechowym. Ostatnia produkcja 20th Century Fox poświęcona mutantom miała na koncie liczne kłopoty i opóźnienia jeszcze zanim Disney postanowił przejąć konkurencyjną wytwórnię. Mówiło się o tym, że film poddano licznym przeróbkom i dokrętkom. Spekulowano nawet, czy Disney na pewno zdecyduje się na kinową premierę. Ostatecznie tak się stanie, ale poziom produkcji (nienależącej do MCU) jest wielką niewiadomą. W horrorze wystąpią znani z seriali „Gra o tron” i „Stranger Things” Maisie Williams oraz Charlie Heaton.

Premiera w Polsce - 3 kwietnia 2020

Czarna Wdowa - Marvel

Fani Marvel Cinematic Universe w 2020 roku po raz pierwszy poznają smak 4. fazy filmowego uniwersum. Pierwsza z nowych produkcji Marvel Studios nie zabierze jednak widzów w niepewną przyszłość, a do lat minionych. Będzie to bowiem dzieło poświęcone przeszłości Czarnej Wdowy. W tytułowej roli najprawdopodobniej po raz ostatni powróci Scarlett Johannson, a obok niej wystąpią m.in. David Harbour, Rachel Weisz i Florence Pugh. Członkini Avengers będzie musiała wrócić na stare śmieci, żeby raz na zawsze zamknąć pewne niezałatwione sprawy ze swojej poprzedniej działalności.

W kinach od 3 maja 2020

Przyszłe losy DCEU zdają się zagadką nawet dla szefów wytwórni Warner Bros. Część bohaterów znanych z „Batman v Superman” i „Ligi sprawiedliwości” wciąż może liczyć na kolejne filmy z tymi samymi aktorami, ale Batman dostanie zupełnie nowy świat, a wokół Supermana toczą się gorące dyskusje. Ewentualny sukces „Wonder Woman 1984” może mieć więc niezwykle duże znaczenie dla przyszłości wspólnego uniwersum DC.

Światowa premiera - 5 czerwca 2020

Morbius - Marvel

Morbius to jeden ze słabiej znanych przeciwników Petera Parkera. Żyjący wampir w większości komiksów pełni rolę bardziej antybohatera niż złoczyńcy, ale jego specyficzne cele często sprawiały, że musiał walczyć ze Spider-Manem. Na temat nowego filmu wytwórni Sony wiadomo na razie niewiele, ale potencjalnie ma być częścią nowego uniwersum łączącego Venoma, Petera Parkera w roli Toma Hollanda oraz właśnie wampira granego przez Jareda Leto. Produkcja nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale mówi się o lipcu.

Premiera w latem 2020 roku

Venom 2 - Marvel

filmy marvel dc 2020 class="wp-image-355389"

Pierwszy „Venom” rozbił finansowy bank, ale nie zdobył serc krytyków. Wiele wskazuje jednak na to, że 2. część będzie lepsza od poprzedniczki. Tym razem za kamerą usiądzie Andy Serkins, a w obsadzie oprócz Toma Hardy'ego i Michelle Williams zobaczymy Woody'ego Harrelsona w roli Cletusa Kasady'ego oraz Naomie Harris jako Shriek. Można mieć więc nadzieję, że „Venom 2” został choć w części zainspirowany kultową serią komiksową - „Maximum Carnage”.

Światowa premiera - 2 października 2020

The Eternals - Marvel

filmy marvel dc 2020 class="wp-image-355203"

Wiele wskazuje na to, że „The Eternals” będą prawdziwym otwarciem 4. fazy MCU, a tytułowa grupa potężnych postaci szybko stanie się kluczowym elementem dalszej historii uniwersum. Na temat fabuły filmu wiadomo na razie bardzo mało, ale według dotychczasowych informacji Marvel Studios przedstawi trwającą 7 tys. lat historię rasy Eternals, która chroni maluczkich wszechświata przed mrocznymi siłami. W filmie zobaczymy Angelinę Jolie, Richarda Maddena, Salmę Hayek, Kumaila Nanjianiego i Kita Haringtona.

REKLAMA

Film zadebiutuje w kinach 6 listopada 2020

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA