REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie intensywny rok. W 2019 pojawi się najwięcej filmów o superbohaterach w historii

Filmy superbohaterskie opanowały rynek. Produkcje oparte na amerykańskich komiksach to teraz najdroższe, ale i najbardziej dochodowe filmy. A w 2019 roku będzie ich najwięcej w historii!

11.09.2018
18:10
filmy superbohaterskie 2019
REKLAMA
REKLAMA

Komiksy superbohaterskie zmieniły popkulturę, a od kilkudziesięciu lat zmieniają też kina. Nigdy do tej pory nie było jednak takiego szału na facetów w obcisłych rajtuzach i kobiety silne jak Amazonki. Od kilku lat liczba takich produkcji, które debiutują w kinach na całym świecie, się zwiększa (w 2016 i 2017 było to siedem produkcji, w 2018 osiem). Część z nich to animacje, część filmy aktorskie. Wszystkie mają z sobą jedną wspólną rzecz - opowiadają o superbohaterach. Przyszły rok ma być pod tym względem rekordowy. Do kin trafi aż dziesięć produkcji.

Wszystkie filmy superbohaterskie w kinach w 2019:

Hellboy

filmy superbohaterskie 2019 class="wp-image-198316"

Reboot filmowej serii o półdemonie, który walczy z mrocznymi siłami zła. Komiksowy Hellboy, dzieło Mike'a Mignoli, to jeden z najmocniej uwielbianych amerykańskich superbohaterów spoza stajni Marvela i DC. Hellboy doczekał się już dwóch ekranizacji, które wyszły spod ręki Guillermo del Toro i spotkały się z ciepłym przyjęciem fanów. W nowej wersji w półdemona wcieli się David Harbour, który zapowiada, że film będzie poruszał dorosłe wątki i otrzyma kategorię tylko dla dojrzałych odbiorców. Więcej szczegółów na temat rebootu zdradził sam Mike Mignola.

Premiera 11.01.2019 r.

Mało to pamięta, że zanim M. Night Shyamalan zyskał niesławę z powodu filmów kończących się bezsensownymi twistami, stworzył ciekawą reinterpretację opowieści o superbohaterze. Był to obraz Niezniszczalny. To właśnie jego sequelem (oraz filmu Split) będzie Glass. Trójka bohaterów przedstawiających się jako superherosi i złoczyńcy trafi do zakładu dla chorych psychicznie. Ale to będzie dopiero początek tej opowieści.

Premiera 18.01.2019 r.

X-Men: Dark Phoenix

x men mcu class="wp-image-198322"

Losy serii o X-Menach stały się niejasne po przejęciu marek należących do Foxa przez Disneya. Premiera Dark Phoenix została już raz przesunięta. A spekuluje się nawet, że Disney może odstawić go na półkę. Wydaje się jednak, że do tego nie dojdzie. Jakkolwiek połączenie Foxa i Disneya zostało już podpisane, to wejdzie w życie mniej więcej w połowie 2019 roku. Długo po premierze filmu o X-Menach. A to przecież grupa herosów, która gwarantuje godziwy zarobek w kinach.

Planowana premiera 14.02.2019 r.

filmy superbohaterskie 2019 class="wp-image-199633"

Marvel kazał długo czekać na pierwszy solowy film o superbohaterce. Captain Marvel nareszcie spełni oczekiwania fanów i fanek na całym świecie. Opowieść o (prawdopodobnie) najsilniejszej członki zespołu Avengers będzie prequelem w stosunku do większości filmów MCU. A główną rolę będą w nim pełnić rasy Kree i Skrulli.

Premiera 08.03.2019 r.

Filmy DCEU (obecnie Worlds of DC) oskarżano o bardzo wiele rzeczy. Żaden argument nie pojawiał się jednak częściej niż apel o więcej humoru. Choćby z tego powodu DC zatrudniło Jossa Whedona, by dokończył Ligę Sprawiedliwości za Zacka Snydera. Odpowiedzią na modlitwy części fandomu ma być Shazam! Pierwszy zwiastun produkcji zrobił pozytywne wrażenie podczas San Diego Comic Con i sprawił, że film DC stał się jedną z najmocniej wyczekiwanych premier.

Premiera 05.04.2019 r.

Avengers 4

filmowe premiery 2019 class="wp-image-198328"

O Avengers 4 można powiedzieć wiele, mimo że o fabule produkcji prawie nic nie wiadomo. To zapewne najbardziej wyczekiwany film 2019 roku (może obok Epizodu IX Gwiezdnych wojen). Ostateczny pojedynek między ocalałymi członkami Avengers i Thanosem. A zarazem sposób, by wielu aktorów występujących w MCU mogło pożegnać się z serią w glorii chwale.

Planowana premiera 03.05.2019 r.

Spider man 2019 class="wp-image-198331"

Kto oglądał Avengers: Wojna bez granic, ten wie (spoiler), że Peter Parker okazał się jedną z ofiar Thanosa. Nie przeszkodziło to jednak Marvelowi w zapowiedzeniu kolejnego filmu o przygodach Człowieka-Pająka. Fabuła Spider-Man: Far From Home zabierze bohatera ze znanego mu otoczenia Nowego Jorku i rzuci go w podróż po Europie. Tam młody bohater będzie potrzebny mieszkańcom nie mniej niż w mieście Wielkiego Jabłka.

Planowana premiera 06.07.2019 r.

New Mutants

 class="wp-image-199654"

New Mutants to jeden z tych filmów, których premiera jest ciągle przekładana. A wszystko przez zmiany koncepcji i niezadowolenie... właściwie ze wszystkiego: stylizacji na horror, młodej, nieznanej szerzej obsady i scenariusza. Szefowie 20th Century Fox nie byli zadowoleni z New Mutants, a przecież Disney wymaga jeszcze lepszego produktu. Póki co premiera filmu wciąż jest zaplanowana na początek sierpnia przyszłego roku.

Planowana premiera 02.08.2019 r.

joker joaquin phoenix class="wp-image-198334"

To jeden z tych filmów, na które czekam najbardziej. Joaquin Phoenix jako Joker w solowym filmie, pokazującym przemianę nieudolnego komika w morderczego psychopatę? To się nie może nie udać! Tym bardziej, że w obsadzie znaleźli się też Robert De Niro, Zazie Beets i Frances Conroy. Pojawiły się także głosy o tym, że Alec Baldwin zagra w produkcji Thomasa Wayne'a, ale finalnie do tego nie doszło.

Planowana premiera 04.10.2019 r.

Wonder Woman 1984

wonder woman sequel class="wp-image-198337"
REKLAMA

Pierwszy film o Wonder Woman okazał się dziełem nieidealnym, ale znacznie lepszym od dotychczasowych ekranizacji DCEU. Firma w końcu zyskała przewagę nad konkurencją z Marvela i jako pierwsza wypuściła solową opowieść o superbohaterce. Wonder Woman 1984 to będzie pośredni sequel produkcji z 2017 roku. Czy tym razem Diana zrobi równie efektowne wejście i otworzy filmowe uniwersum DC na nowy, lepszy rozdział? Przekonamy się w listopadzie.

Planowana premiera 01.11.2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA