REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie tylko "Gra o tron". Powstaje film na podstawie prozy George'a R.R. Martina

George R.R. Martin najlepiej znany jest z książek, na podstawie których powstała "Gra o tron". Podczas gdy HBO pracuje nad kolejnymi spin-offami hitowego serialu, inna jednostka Warner Bros. Discovery planuje adaptację książki pisarza skierowanej do dzieci. Autor zdradził, że będzie to film animowany.

21.11.2022
12:02
gra o tron george rr martin film animowany
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Sukces "Gry o tron" sprawił, że George R.R. Martin jest aktualnie najpopularniejszym żyjącym pisarzem fantasy. Mógłby co prawda w końcu dokończyć od dawna zapowiadane "Wichry zimy", ale przecież musi też czuwać nad adaptacjami swojej prozy, które w planach ma Warner Bros. Discovery.

Z niecierpliwością czekamy (i jeszcze sobie poczekamy) na 2. sezon "Rodu smoka", a po drodze mamy dostać inne spin-offy "Gry o tron" (w tym serial o Jonie Snow). Jak się okazuje zapowiedziane do tej pory projekty od HBO to nie wszystko. Warner Bros. Discovery chce eksploatować popularność George'a R.R. Martina jeszcze na inne sposoby. Pisarz zdradził bowiem, że wytwórnia kupiła prawa do ekranizacji jego powieści dla dzieci.

REKLAMA

Powstanie film animowany na podstawie książki autora Gry o tron

W ramach promocji swojej nowej książki "The Rise of the Dragon: An Illustrated History of the Targaryen Dynasty" George R.R. Martin udzielił wywiadu Penguin Random House. Pisarz powiedział, że Warner Bros. Animation chce zrobić film animowany na podstawie "Lodowego smoka":

Część z was może wiedzieć, że okazjonalnie pisałem książki, które nie były osadzone w Westeros, ani powiązane z jego historią. Jedną z nich napisałem w 1978 roku - była to krótka powieść o smoku, lodowym smoku i nazywa się "Lodowy smok". (...) To powieść skierowana do dzieci i zrobimy z niej film animowany (...) mamy nadzieję, że kinowy i że pojawi się w waszym pobliskim kinie.

"Lodowy smok" po raz pierwszy został wydany w 1980 roku. Jest to opowieść o Adarze - zimowym dziecku, urodzonym w czasie srogich mrozów. Bohaterka zaprzyjaźnia się z tytułową, legendarną istotą, z którą będzie próbowała ocalić swój świat po ataku ognistych smoków z północy.

REKLAMA
George R.R. Martin - Lodowy smok - film animowany

Mówiąc o planowanej adaptacji "Lodowego smoka" George R.R. Martin zdradził jeszcze, że scenariusz ma napisać David Anthony Durham. Na ten moment nie ma żadnych innych informacji na temat animacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA