REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Przeszłość, przyszłość i Nocny Król. Przypominamy wszystkie widzenia Brana przed 8. sezonem „Gry o tron”

Cała historia Westeros nie mogła zostać zamknięta tylko w wydarzeniach z jednego serialu. W „Grze o tron” nie zabrakło jednak scen sprzed wydarzeń Wojny Pięciu Królów. Przeszłość, przyszłość i wiele tajemnych szczegółów zobaczył w swoich wizjach Brandon Stark, chłopak któremu sądzone było zostać Trójoką Wroną.

11.04.2019
17:41
gra o tron wizje brana
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące poprzednich sezonów „Gry o tron”.

Bran Stark to dla wielu kluczowa postać serialu, od której zależą losy wszystkich pozostałych przy życiu bohaterów. Według jednej z najpopularniejszych teorii syna Neda i Nocnego Króla łączy szczególna więź. Ale nawet jeśli uznamy, że Bran nie jest przywódcą Białych Wędrowców, to jego rola jako Trójokiej Wrony jest nie do podważenia. A jak zdradził grający Nocnego Króla aktor, jego postacią kieruje chęć zabicia pewnej osoby. Być może chodzi właśnie o Brana.

Najpotężniejszą bronią w rękach młodego Starka jest umiejętność widzenia ważnych wydarzeń z przeszłości, przyszłości i życia bliskich mu osób. Dar objawił się tuż po wypadku, w wyniku którego chłopak stracił władzę w nogach. Początkowo objawiał się tylko w formie snów, ale po spotkaniu Jojena Reeda wizje zsyłane przez Trójoką Wronę stały się jeszcze potężniejsze. Późniejszy trening tylko je wzmocnił, dzięki czemu Bran poznał wiele tajemnic kluczowych dla historii Siedmiu Królestw.

Gra o tron wizje Brana - Co zobaczył Stark przed i po transformacji w Trójoką Wronę?

Droga na północ

gra o tron wizje brana class="wp-image-273993"

W pierwszej poważnej wizji Trójoka Wrona ukazuje Branowi drogę do swojej siedziby daleko na północ za Murem. Chłopak musi dostać się tam wraz z Hodorem i rodzeństwem Reedów, zanim będzie za późno. Oprócz celu podróży chłopak Starków widzi również przebłyski różnych wydarzeń, które miały miejsce w serialu. Jest świadkiem śmierci swojego ojca, własnego upadku w wieży, przemarszu armii Białych Wędrowców i przemianie nowo narodzonego syna Crastera w jednego ze sług Nocnego Króla. Widzi też fragmenty nadchodzącego pojedynku między ogniem i lodem.

Pojedynek z Mieczem Poranka

gra o tron wizje brana class="wp-image-273999"

Bran był również świadkiem sławetnego pojedynku między Ser Arthurem Dayne'em i Geroldem Hightowerem a Nedem Starkiem i jego towarzyszami. Okazuje się, że wydarzenie nie było tak piękne, jak w opowiadanych legendach. Ósemka zbrojnych prawie przegrywa z rycerzami wiernymi Targaryenom, ponieważ Dayne (zwany Mieczem Poranka) jest najwybitniejszym ze wszystkich żyjących rycerzy. Przed śmiercią Neda ratuje jednak Howland Reed, który atakuje Dayne'a zza pleców i wbija mu sztylet w gardło. Stark słyszy krzyk kobiety i wbiega po schodach na Wieżę Radości. Znajduje tam swoją umierającą siostrę, która właśnie urodziła dziecko. Lyanna nakazuje Nedowi chronić małego chłopca przed Robertem Baratheonem.

Narodziny Nocnego Króla

gra o tron wizje brana class="wp-image-274002"

W pewnym momencie Bran używa zielonego wzroku w towarzystwie Tróokiej Wrony, żeby przenieść się tysiące lat w przeszłość. Staje się niemym świadkiem przemienienia przez Dzieci Lasu młodego mężczyzny w pierwszego Innego. Okazuje się, że Nocny Król i pozostali Biali Wędrowcy mieli być bronią przeciwko Pierwszym Ludziom, którzy niszczyli święte drzewa i zabijali Dzieci Lasu.

Spotkanie ze Śmiercią

Bran nie potrafił powstrzymać się przed kolejnymi podróżami za pomocą wzroku, pomimo ostrzeżeń Trójokiej Wrony. Samotnie wyruszył zobaczyć armię nieumarłych i Innych. Jego wizja została jednak przechwycona przez Nocnego Króla, który zauważa chłopaka i chwyta go za rękę. Dzięki temu może odkryć miejsce ukrycia Trójokiej Wrony i rozpocząć szturm na jej siedzibę. A magia Dzieci Lasu mu w tym nie przeszkodzi.

Tajemnica Hodora

gra o tron wizje brana class="wp-image-273996"

Pierwszy raz fragment przeszłości swojego ojca Bran zobaczył na początku treningu z Trójoką Wroną. Stęskniony za widokiem szczęśliwego Winterfell chłopak chciał zostać na dłużej we wspomnieniu, ale został z niego wyrwany przez swego nauczyciela. Chłopak nie posłuchał jednak ostrzeżenia i powrócił do tego samego momentu z przeszłości. Obejrzał pojedynek treningowy swojego ojca i wuja, gdy byli dziećmi.

W tym samym czasie na siedzibę Trójokiem Wrony natarli nieumarli pod wodzą Nocnego Króla. Zabili wszystkie Dzieci Lasu, a Branowi i Meerze udało się uciec tylko dzięki poświęceniu Hodora. Obecność Brana w przeszłości połączona z równoczesnym przejęciem władzy nad dorosłym mężczyzną doprowadziło jednak do dziwnego zniszczenia psychiki Wylisa. Okazało się, że to Bran odpowiadał za uszkodzenie zmysłów chłopaka na długo przed swoim urodzeniem.

Tożsamość Jona Snowa

gra o tron wizje brana class="wp-image-274014"
REKLAMA

Odkąd Bran połączył się ze wszystkimi Trójokimi Wronami, którzy nastąpili przed nim, właściwie nie używa wizji, ponieważ widzi i wie wszystko, co się wydarzyło. W trakcie rozmowy z Samwellem Tarlym Stark dowiaduje się jednak, że Jon Snow (jego rzekomy przyrodni brat) jest nie tylko synem Lyanny i Rhaegara Targaryena, ale też jest dzieckiem legitymizowanym przez prawo. Wielki Septon potajemnie unieważnił bowiem małżeństwo następcy tronu z Ellią Martell. Bran cofa się więc w przeszłość i widzi scenę, podczas której zakochani wyznają sobie miłość. Dowiaduje się też, że prawdziwe imię Jona brzmi Aegon Targaryen.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA