REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Grey's Anatomy (Chirurdzy) sezon 10 - soundtrack!

Grey's Anatomy w zeszłym tygodniu rozpoczął dziesiąty sezon. To już niemal dekadę serial ten przenosi nas muzycznie w nieco inny wymiar, wyznaczając też to, co gorące i dobre. Ten sezon muzycznie zaczyna się trochę inaczej, bardziej elektronicznie i nawet hiphopowo, ale niesamowicie klimatycznie.

07.10.2013
11:15
Grey’s Anatomy (Chirurdzy) sezon 10 – soundtrack!
REKLAMA

Przez dziewięć lat Chirurdzy muzycznie kreowali nowe fenomeny. Bez warstwy muzycznej siła opowieści byłaby o wiele mniejsza. Wystarczy przypomnieć zakończenie sezonu drugiego, które doczekało się wielu fanowskich przeróbek nie tylko dzięki emocjonalnej historii, ale wykorzystaniu przy niej utworu "Chasing Cars" Snow Patrol.

REKLAMA

Potem niejednokrotnie twórcy Grey's Anatomy udowadniali, że nie tylko potrafią zespolić muzykę z fabułą, ale zrobić to niemal po mistrzwsku, często mając nosa do wschodzących dopiero artystów. Snow Patrol, Bon Iver, The Fray, Gnarls Barkley, Dixie Chics, Lilly Allen, The Gossip, TV on the Radio, Iron & Wine, Róisín Murphy i wielu innych dobrych muzyków, niej lub bardziej rozpoznawalnych, znalazło się w Grey's Anatomy.

Mamy dla Was playlistę z trzech odcinków sezonu numer dziesięć. Dodajcie ją do obserwowanych, bo będziemy uaktualniać ją na bieżąco. A pod spodem dwa świetne utwory, których niestety nie ma jeszcze w serwisach streamingowych, m.in. Katie Herzig, która kilkakrotnie pojawiła się ze swoimi kawałkami także w sezonie dziewiątym.

REKLAMA

W cyklu „serialowe soundtracki” mogliście posłuchać już między innymi SuitsSupernaturalCalifornicationMad Men i Breaking Bad. Jeśli chcielibyście, byśmy przygotowali ścieżki dźwiękowe z innych seriali – dawajcie znać w komentarzach. Polecamy też obserwowanie sPlay na Spotify i Deezerze!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA