REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy /
  4. Seriale

HBO Max nie zwalnia tempa. Oprócz prequeli „Gry o tron” serwis chce mieć serial w świecie „Harry'ego Pottera”

Coraz więcej wskazuje na to, że HBO Max planuje olbrzymią serialową ofensywę, która ma rzucić wyzwanie platformom Netflix i Disney+. Według niedawnych doniesień firma pracuje nad kilkoma prequelami ze świata „Gry o tron”, a trwają też rozmowy dotyczące innej popularnej marki. Czy „Harry Potter” naprawdę dostanie oryginalny serial?

25.01.2021
21:00
harry potter hbo max
REKLAMA
REKLAMA

Największe nowe serwisy streamingowe zamknęły poprzedni rok i zaczęły kolejny z niemałym przytupem. Disney+ zapowiedział kilkanaście nowych seriali umiejscowionych w odległej galaktyce „Star Wars”, a na tapecie ma też drugie tyle produkcji należących do Marvel Cinematic Universe. Pierwszy z nich pt. „WandaVision” już zresztą zadebiutował w bibliotece platformy. Fani popkultury będę mieć jednak jeszcze więcej powodów do zadowolenia.

Na szybką odpowiedź wobec opisanych powyżej planów zdecydowało się bowiem HBO Max. Firma najpierw ogłosiła plany dotyczące dwóch filmów rocznie należących do DCEU i przeznaczonych bezpośrednio pod VOD. W ostatnich dniach do widzów doszły zaś słuchy o całej grupie prequeli „Gry o tron”, nad powstaniem których poważnie głowi się HBO. Według medialnych doniesień największe szanse na realizacje (po „House of the Dragon” oczywiście) mają seriale o Dunku i Jaju oraz słynnej Rebelii Roberta Baratheona. A przecież na liście dochodowych marek WarnerMedia znajduje się jeszcze jeden ważny tytuł. I wiele wskazuje na to, że korporacja chce z niego skorzystać.

HBO Max rozpoczęło burzę mózgów ze scenarzystami, którego ostatecznym efektem ma być serial w uniwersum „Harry'ego Pottera”.

harry potter hbo max class="wp-image-487156"

Jak podaje portal Hollywood Reporter, negocjacje dotyczące powstania takiej produkcji znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Dlatego właściwie nic konkretnego nie zostało jeszcze ustalone. Nie wiadomo, o czym omawiany tytuł miałby dotyczyć i jakich czasach mógłby się rozgrywać. Nie ma nawet stuprocentowej pewności, czy w ogóle powstanie, choć akurat to wydaje się bardzo prawdopodobne. Filmowa seria „Harry Potter” zarobiła bowiem dla wytwórni Warner Bros. ponad 7 mld dolarów.

  • Czytaj także: Dzięki nowej grze wideo fani książkowego cyklu dowiedzą się jak świat czarodziejów wyglądał w XIX wieku. Sprawdźcie zwiastun „Hogwarts Legacy”.
REKLAMA

Szefowie platformy zorganizowali więc spotkania z najlepszymi scenarzystami w Hollywood, którzy mają wpaść na pomysł najciekawszego serialu w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling. Możliwości oczywiście jest sporo. Taka produkcja mogłaby opowiadać o powstaniu Hogwartu, czasach pierwszej wojny z Voldemortem lub być nawet sequelem wobec wydarzeń z książek i filmów.

Marka „Harry Potter” należy do wytwórni Warner Bros. i J.K. Rowling, więc kontrowersyjna pisarka również będzie musiała zostać w jakimś stopniu zaangażowana w projekt.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA