REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry /
  3. Książki

Fani „Harry'ego Pottera” dowiedzą się, jak wyglądał świat czarodziejów w XIX wieku. Jest zwiastun nowej gry „Hogwarts Legacy”

Uniwersum „Harry'ego Pottera” w ostatnim czasie przeżywa wiele zawirowań ze względu na słabo przyjęte produkcje i kontrowersje związane z osobą J.K. Rowling. Nastroje fanom nastoletniego czarodzieja z pewnością poprawi zapowiedź z ostatniego PlayStation 5 Showcase. Już wkrótce zagramy w rozgrywający się w XIX wieku prequel „Hogwarts Legacy”.

17.09.2020
10:58
hogwarts legacy
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie produkcje w ten czy inny sposób powiązane z serią „Harry Potter” zdecydowanie nie spełniały wysokich oczekiwań fanów. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” okazały się filmem tyleż nonsensownym, co przeraźliwie nudnym, zaś ciekawie zapowiadająca się gra mobilna „Harry Potter: Hogwarts Mystery” została zniszczona przez wszędobylskie mikropłatności. Połączmy to z ciągnącymi się od miesięcy aferami wokół transfobicznych poglądów J.K. Rowling i otrzymamy wyjątkowo nieciekawy obraz dla każdego wielbiciela oryginalnej serii książek.

Na szczęście właśnie pojawił się promyk nadziei na bardziej pozytywną przyszłość. Wszystko za sprawą odbywającego się dzisiejszej nocy wirtualnego pokazu Playstation 5. Japońska firma postanowiła podzielić się z potencjalnymi klientami listą najciekawszych tytułów, które w niedługim czasie po premierze ukażą się na nowej konsoli (wszystkie zwiastuny w jednym miejscu znajdziecie na Spider's Web Tech). Wśród nich dosyć niespodziewanie pojawiła się zaś gra umiejscowiona w świcie magii i czarodziejstwa.

Akcja „Hogwarts Legacy” przypadnie na XIX wiek, czyli przed wydarzeniami znanymi z filmów i książek.

Produkcja jest przeznaczone dla pojedynczego gracza i należy do gatunku action RPG. Gracze otrzymają możliwość pokierowania stworzonym przez siebie uczniem Hogwartu i będą mogli poruszać się po otwartym świecie pełnym lokalizacji znanych z książek (takich jak Zakazany Las i Hogsmeade). Rozgrywka nie będzie też polegać tylko na uczęszczaniu na szkolne zajęcia, ważeniu eliksirów i poskramianiu fantastycznych zwierząt.

Bohater „Hogwarts Legacy” okaże się mieć silne powiązanie z pradawną, tajemniczą magią ukrytą przed większością czarodziejów. Posiadacze tytułu mogli zdecydować, czy wolą oddać się studiowaniu mrocznych sztuk czy może ochronią świat przed czarnoksiężnikami pragnącymi wykorzystać pradawną magię do własnych celów. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Avalanche Software, a wśród docelowych platform znalazły się komputery osobiste, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/Series S.

REKLAMA

Warner Bros. zapowiedział, że „Hogwarts Legacy” ujrzy światło dzienne w 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA