REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Odwilż" zmierza na HBO Max: oto pierwszy teaser polskiego serialu Max Original

Pierwszy polski serial Max Original pt. "Odwilż" trafi do oferty HBO Max za dwa miesiące. W sieci wylądował właśnie pierwszy teaser wyreżyserowanej przez Xawerego Żuławskiego produkcji z Katarzyną Wajdą w roli głównej. Rzućmy okiem!

03.02.2022
12:36
odwilż serial teaser zwiastun hbo max polska oferta
REKLAMA

"Odwilż" to pierwsza produkcja od HBO Max zrealizowana w Polsce. Drugą warstwą tego serialu kryminalnego ma być humanistyczna i dotkliwa historia o żałobie i poczuciu osamotnienia. W roli głównej występuje Katarzyna Wajda; produkcję wyreżyserował Xawery Żuławski według scenariusza autorstwa Marty Szymanek. Do sieci trafił już pierwszy teaser projektu, do którego zdjęcia rozpoczęły się blisko dwa lata temu. Przypominamy, że HBO Max zadebiutuje w Polsce już 8 marca. Szczegóły na temat serwisu znajdziecie tutaj.

REKLAMA

Odwilż: teaser serialu HBO Max

Odwilż - HBO Max - teaser

O czym opowie produkcja? Oficjalny opis głosi: Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja, trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo - niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim - kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

Poza Katarzyną Wajdą w produkcji pojawią się też Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

A jak serial zapowiadają jego twórcy?

REKLAMA

Pozornie „Odwilż” jest thrillerem detektywistycznym. Jednak przyczyną, dla której ta historia jest tak wciągająca jest fakt, że opowiada o fascynującej kobiecej postaci, która jest równocześnie zwykła i wyjątkowa, zastygła w ból i żalu, w swoich najgorszych koszmarach. Intensywność i odwaga scenariusza czynią ten projekt właśnie tym, czym jest HBO

- powiedział Johnathan Young, HBO Max VP Original Programming and Production, Central Europe. 

To kryminał, ale to też love story o relacji matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż

- zapowiada Marta Szymanek, scenarzystka serialu.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA