REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max z oficjalną datą premiery w USA. Jakie produkcje będą dostępne na platformie?

Rynek VOD w ostatnich dwóch latach poważnie urósł i doprowadził do powstania nowych serwisów. Debiut HBO Max może jednak zmienić bardzo dużo w Stanach Zjednoczonych, a w dalszej perspektywie również na świecie. WarnerMedia oficjalnie poinformowało, kiedy platforma zadebiutuje i jaka będzie jej cena.

21.04.2020
17:17
hbo max premiera
REKLAMA
REKLAMA

Stacja HBO od wielu lat ma jeden niezmienny problem. Jej pojedyncze produkcje cieszą się olbrzymią popularnością, a seriale ciągle zgarniają rzesze najbardziej prestiżowych nagród, ale ograniczona biblioteka produkcji i słaba jakość serwisów VOD (HBO GO i HBO Now) sprawiają, że konkurencja spod znaku Netfliksa, Amazona i Disneya od dawna zostawia ją w tyle w kwestii liczby użytkowników. Firma WarnerMedia, do której należą wytwórnia Warner Bros., wydawnictwo DC i kilka ważnych kanałów telewizyjnych postanowiła zaradzić temu problemowi.

W jaki dokładnie sposób? Poprzez stworzenie nowego, gigantycznego serwisu VOD łączącego w sobie programy swoich wszystkich najważniejszych podmiotów. Na HBO Max będzie można oglądać dzieła nie tylko tytułowej stacji, ale również CNN, TNT, TBS, truTV, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Warner Bros. czy New Line Cinema. Szefowie serwisu zadbali także o szeroki wybór produkcji na licencji oraz całkowitych nowości od największych sław Hollywood. Oznacza to, że to właśnie na HBO Max będą dostępne na wyłączność odcinki takich seriali jak „Przyjaciele”, „Teoria wielkiego podrywu”, „South Park”, „Doktor Who” czy spin-offu filmowego „Lśnienia”.

HBO Max wystartuje w USA 27 maja br. Na razie nie ma informacji o dacie debiutu w jakimkolwiek innym kraju.

Już w momencie uruchomienia platforma będzie miała do zaoferowania użytkownikom ponad 10 tys. godzin zawartości. Cena HBO Max wyniesie 14,99 dol. za miesiąc, a dotychczasowi posiadacze konta na HBO Now zostaną automatycznie przeniesieni do nowego serwisu. Jakie dokładnie nowości będą dostępne na starcie?

REKLAMA

Portal Variety wymienia m.in. komedię „Love Life” z Anną Kendrick, film dokumentalny „On the Road” poświęcony molestowaniu seksualnemu w amerykańskim środowisku hip-hopowym, taneczny talent show „Legendary”, a także serie „Craftopia”, „Looney Tunes Cartoons” i „The Not Too Late Show with Elmo”. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wyczekiwany przez fanów odcinek specjalny sitcomu „Przyjaciele”, który miał najmocniej przyciągać do HBO Max na starcie, nie trafi na platformę w dniu premiery. W jego kontekście mówi się o 2-miesięcznym opóźnieniu. Wydaje się, że w pierwszym okresie najmocniejszą stroną serwisu będą produkcję na licencji, ale z czasem wielu nowych widzów założy tam konto ze względu na długą listę ekscytujących nowości.

Obecnie nie sposób powiedzieć, czy biblioteka HBO Max po ewentualnym wejściu do Polski będzie wyglądać tak samo. Cena serwisu wydaje się przy tym za wysoka dla Polaków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA