REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

HBO pokochało europejskie seriale. Nowe produkcje pojawią się jeszcze w tym roku

Stacja HBO goni Netfliksa i coraz mocniej angażuje się w produkcje w Europie. W ramach jesienno-zimowej ramówki HBO oferuje aż pięć nowych europejskich seriali. W tym polskie Ślepnąc od świateł.

17.10.2018
18:14
hbo oferta jesień 2018
REKLAMA
REKLAMA

Z każdym mijającym tygodniem coraz mocniej zbliżamy do premiery nowego polskiego serialu, Ślepnąc od świateł. Oczekiwania wobec produkcji sięgają zenitu, ale nie powinno to dziwić. Tym bardziej, że serial w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego stoi na forpoczcie nowych europejskich produkcji HBO.

HBO zawsze było obecnie w mniejszych krajach (dość wspomnieć polską Watahę). Stacja z coraz większą werwą angażuje się w tworzenie wybitnych europejskich produkcji serialowych. Chce przy tym zachować ich różnorodny styl i indywidualne cechy typowe dla dzieł z danego kraju:

Jesteśmy bardzo dumni, że w ciągu czterech kolejnych miesięcy na naszej antenie zadebiutuje pięć różnych seriali. Każdy z nich należy do innego gatunku, przedstawia inną historię i kontekst – powiedział Antony Root, szef produkcji HBO Europe

Cała strategia to kolejny dowód na to, że HBO chce nawiązać równorzędną walkę z Netfliksem. Gigant streamingu bardzo skorzystał na sukcesie Dark i od razu postanowił pójść za ciosem. Swoje dokłada też Unia Europejska, która wymusza na zagranicznych dystrybutorach treści europejskie kwoty programowe. Oczywiście, Netflix czy HBO wolałyby same decydować o swoich planach produkcyjnych, ale nie zmienia to faktu, że Europa będzie w planach tych firm pełniła coraz większą rolę.

Na ten moment HBO nie jest w stanie w Polsce rywalizować z Netfliksem. Wśród najpopularniejszych oryginalnych serii w naszym kraju brakuje produkcji tej stacji. Sposoby HBO na podwyższenie wyników oglądalności? Obniżenie ceny HBO GO w Polsce oraz nowe europejskie seriale.

HBO: oferta jesień 2018 - Nowe europejskie seriale stacji:

Ślepnąc od świateł to ośmioodcinkowa seria o tygodniu z życia warszawskiego dilera. Serial powstał na motywach bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Produkcja może się pochwalić świetnymi przedpremierowymi recenzjami oraz doskonałą obsadą z Robertem Więckiewiczem, Janem Fryczem, Januszem Chabiorem, Cezarym Pazurą i debiutantem Kamilem Nożyńskim.

Złote życie: sezon 3

hbo oferta jesień 2018 class="wp-image-212774"

Złote życie to węgierska seria kryminalna o Attili Miklosi i jego bogatej rodzinie żyjącej bez trosk wśród śmietanki Budapesztu. Żona i dzieci Attili nie wiedzą, że pieniądze ojca rodziny pochodzą z kryminalnej działalności. Gdy tata głównego bohatera umiera, ten postanawia zmienić całe swoje życie. Ale nadchodząca transformacja ustrojowa utrudnia sprawę. Wraz z pozostałymi serialami HBO zadebiutuje trzeci, finałowy sezon Złotego życia.

Hackerville

Oferta HBO na jesień 2018 roku otwiera się przede wszystkim na produkcje środkowej Europy. Hackerville to rumuńsko-niemiecka koprodukcja. W liczącym sobie sześć odcinków serialu opowiedziana została historia cyber-pościgu między policją i grupą hakerów.

Sukces

hbo oferta jesień 2018 class="wp-image-212786"

Sukces to pierwsza produkcja HBO Europe tworzona w Chorwacji. Akcja serialu rozgrywa się na ulicach Zagrzebia. Losy czterech mieszkańców stolicy Chorwacji zostają powiązane podczas pewnego dramatycznego rozwiązania. Twórcy Sukcesu chcą pokazać, co może wyniknąć z nietypowego spotkania ludzi z różnych środowisk.

Terapia: sezon 3

REKLAMA
hbo oferta jesień class="wp-image-212792"

Pamiętacie polski serial Bez tajemnic? To była pierwsza produkcja wyprodukowana przez polski oddział HBO. Terapia to czeski odpowiednik tej produkcji. Pierwszy sezon powstał równolegle z Bez tajemnic, ale dalsza produkcja została wstrzymana. Dopiero po latach czeski serial doczeka się trzeciego sezonu. Premiera w styczniu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA