REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Polacy przejmują "Heroes of Might and Magic III". Zrobią planszówkę na podstawie kultowej gry

Polacy nie zapomnieli emocji towarzyszących grze w "Heroes of Might and Magic III". Rodzime studio postanowiło zrobić planszówkę na podstawie kultowego tytułu.

13.10.2021
17:59
heroes of might and magic 3 planszówka zbiórka
REKLAMA

Robiąc grę planszową"Heroes of Might and Magic III", polskie Archon Studio postanowiło uderzyć w nostalgię jeszcze mocniej niż J.J. Abrams w VII epizodzie "Gwiezdnych wojen". Firma właśnie szykuje się do startu zbiórki crowdfundingowej na planszówkę powstającą w oparciu o kultową już dzisiaj grę komputerową, w której rozbudowuje się zamki, rekrutuje kolejne stwory i zdobywa następne tereny.

Zasady będą nam dobrze znane, bo jeśli coś jest idealne, to nie ma sensu tego zmieniać. Twórcy zamierzają jednak ograniczyć świat przedstawiony, więc gracze otrzymają do dyspozycji tylko trzy miasta: Inferno, Castle i frakcję, która dopiero zostanie ogłoszona. Nie zabraknie szczegółowo wykonanych miniaturek występujących w "Heroes of Might and Magic III" stworzeń i bohaterów. Będziemy więc mogli przyjrzeć się Archaniołom, Diabłom czy Smokom.

REKLAMA

Gameplay ma opierać się na logice oryginału. Oznacza to, że figurkami będziemy mogli poruszać się określoną liczbę kroków, a walki będą toczyć się w charakterze turowym. Szykuje się więc prawdziwy hit Kickstartera. Coś przynajmniej tak przebojowego jak "Wiedźmin: Stary świat".

Heroes of Might and Magic III - gra planszowa

REKLAMA

Przecież pamięć o trójce "Heroesów" wciąż jest żywa. Żadna inna część serii nie cieszyła się taką popularnością. Grał w nią chyba każdy, kto wychował się w latach 90. minionego wieku. Co tam 3D, które pojawiło się w kolejnych odsłonach. Ta grywalność jest nie do podrobienia, dlatego właśnie bilety na koncerty "Heroes Orchestra" wyprzedają się na pniu, podobnie zresztą jak płyty winylowe z muzyką z gry.

Na wszelkie sposoby próbujemy ponownie poczuć klimat kultowego tytułu, dlatego spokojnie możemy założyć, że zbiórka na Kickstarterze na planszówkę szybko pobije wszelkie rekordy popularności. Jak czytamy na stronie Archon Studio, podstawową wersję gry będzie można otrzymać za wpłaty do 99 dol. Każda wpłata powyżej tej kwoty zapewni dodatkowe elementy.

Możecie zacząć już oszczędzać, chociaż do startu kampanii jeszcze daleko. Zbiórka ma bowiem ruszyć w listopadzie 2022 roku. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA