REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Horrory 2021: na te filmy wciąż czekamy. Nie przegap ich na Netflixie i w kinach

"Candyman", "Ciche miejsce 2", "Wcielenie" - te horrory już za nami. Ale zaraz do kin i na Netflixa wjedzie nowa transza kina grozy, której żaden szanujący się fan wampirów, upiorów i morderczych maniaków nie może przegapić.

20.10.2021
6:00
horrory 2021 halloween zabija
REKLAMA

Całkiem sporo dobrych horrorów już w tym roku widzieliśmy. Ale przecież jest październik, więc halloweenowe szaleństwo trwa w najlepsze. Za chwilę na ekrany kin i Netflixa zaczną wjeżdżać kolejne opowieści z dreszczykiem. Potem dystrybutorzy zwolnią nieco tempo, ale nie zostawią nas z niczym. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym roku jeszcze nie raz porządnie się wystraszymy. Zadbają o to wampirzyce z "Nocnych kłów", Michael "Kształt" Myers z "Halloween zabija", czy cenzorka zatapiająca się w świecie video nasties z "Censora". Jakie horrory obejrzeć w 2021 roku? Podpowiadamy.

REKLAMA

Horrory 2021 - te filmy musisz zobaczyć do końca tego roku

Nocne kły

W "Knock Knock" dwie młode kobiety zapukały do drzwi Keanu Reevesa i postanowiły zniszczyć mu życie. Fabuła "Nocnych kłów" zapowiada się podobnie. Z tym że dziewczyny wsiadają do samochodu pewnego szofera i okazują się wampirzycami. Mężczyźnie przyjdzie więc walczyć o swoje życie. Mocno trzymamy kciuki, abyśmy otrzymali rozrywkę na miarę "Krwawego nieba".

Premiera już dziś, 20 października, na Netfliksie.

Halloween zabija

Horrory 2021 - Halloween zabija: zwiastun

Michael "Kształt" Myers powraca. I chociaż tego po nim nie widać, jest wkurzony. W końcu trzy pokolenia kobiet Strode zamknęły go w piwnicy i próbowały spalić. Z pożaru wychodzi jednak cało i zamierza dalej siać zniszczenie. A robi to w charakterystycznym dla siebie stylu. Brutalnie! W ruch idzie nie tylko nóż kuchenny, ale również inne sprzęty, abyśmy mogli zachwycać się krwawymi scenami. Tych nie tylko tutaj nie zabraknie, ale też wszystkie przypadną do gustu miłośnikom serii, która dzięki Davidowi Gordonowi Greenowi otrzymała drugie życie.

Premiera 22 października w kinach.

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2

Polacy nie gęsi i swoje horrory mają. Bartosz M. Kowalski postanowił zabawić się formułą slashera, przez co pierwsza część "W lesie dziś nie zaśnie nikt" podbiła serca użytkowników Netfliksa również poza granicami naszego kraju. Teraz nadszedł czas na drugą odsłonę serii. Tym razem fabuła ma skupiać się na losach policjanta z Podlasia. Nie zabraknie jednak również znanej z poprzednika bohaterki. Będzie krwawo.

Premiera 27 października na Netfliksie.

Ostatniej nocy w Soho

Od czasów "Wysypu żywych trupów" każdy fan kina gatunkowego śledzi karierę Edgara Wrighta. Od występu w "Czarownicy. Bajce ludowej z Nowej Anglii" Anya Taylor Joy jest równie uważnie obserwowana przez każdego fana horroru. Te dwie artystyczne energie postanowiły połączyć siły, aby dać nam „Ostatniej nocy w Soho” - stylowe kino grozy, które będzie tyleż hipnotyzujące co przerażające.

Premiera 29 października w kinach.

Poroże

Jeśli w jakiś film zaangażowany jest Guillermo Del Toro, to wiedz, że będziesz go oglądał z zachwytem. Tym razem popularny reżyser spełnia się w roli producenta, ale już po samych zwiastunach widać w "Porożu" jego rękę i zamiłowanie do baśniowej poetyki. Będziemy mieli do czynienia z opowieścią o pewnym chłopcu, który skrywa przerażający sekret. Odkryją go nauczycielka i szeryf.

Premiera 29 października w kinach.

Censor

Miłośnicy brutalnych horrorów na hasło "video nasties" dostają przyjemnych dreszczy na plecach. To w końcu filmy, które zostały zakazane w Wielkiej Brytanii. Główną bohaterką "Censora" jest cenzorka, która oglądając te obrzydliwe, brudne, złe produkcje zauważa w jednej z nich kobietę do złudzenia przypominającą jej zagubioną przed laty siostrę. Zagłębia się w ich świat coraz głębiej, tracąc kontakt z rzeczywistością. Seans obowiązkowy dla wszystkich wychowanych w wypożyczalniach VHS.

Premiera 29 października w kinach.

Ty jesteś następna

Tyle razy widzieliśmy w kinie jak źle może skończyć się wywoływanie duchów. Ku naszej uciesze bohaterki tego filmu nie wyciągnęli z tego odpowiedniej lekcji. Uczennice prestiżowej szkoły po "niewinnej" zabawie stają się ofiarami tajemniczych mocy.

Premiera 12 listopada w kinach.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City

REKLAMA
Horrory 2021 - Resident Evil: Witajcie w Raccoon City: zwiastun

Zapomnijcie o poprzednich "Residentach". "Witajcie w Raccoon City" ma być nowym otwarciem dla serii. Tym razem z poszanowaniem growych oryginałów. Zwiastuny aż kipią od nawiązań do pierwowzoru. I chociaż CGI nie wygląda w nich zachęcająco, to zapowiada się całkiem przyjemna rozrywka.

Premiera 9 grudnia w kinach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA