REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Krystyna Czubówna rapuje. Jak słynna lektorka poradziła sobie z Hot16Challenge?

Fala raperskiej pomocy członkom służby zdrowia przetacza się przez całą Polskę. Chodzi oczywiście o słynne #Hot16Challenge2, czyli drugą edycję popularnego wyzwania polegającego na wymyśleniu 16-wersowego utworu i przedstawieniu go na wizji. W Hot16Challenge biorą udział powszechnie ludzie kultury i mediów, a ostatnio też Krystyna Czubówna.

15.05.2020
9:54
hot16challenge krystyna czubówna
REKLAMA
REKLAMA

Od czasu słynnego Ice Bucket Challenge nie było w Polsce drugiego równie popularnego viralowego wydarzenia, co nowe Hot16Challenge. Jeszcze trzy tygodnie temu nikt raczej nie spodziewał się, że zorganizowana przez środowisko hip-hopowe akcja obejmie nie tylko rodzimych raperów, ale cały artystyczny światek. Wyzwanie podjęli już liczni twórcy, dziennikarze, politycy, a ostatnio pojawiły się też nominacje wkraczające do świata sportu (Robert Lewandowski i Marcin Gortat).

Do najgłośniejszych i najpopularniejszych występów w #Hot16Challenge2 należą dotychczas rap Andrzeja Dudy, duet Artura Barcisia i Cezarego Żaka, fenomenalny występ Kayah oraz kilka mocnych wersów zaprezentowanych przez popularnych raperów. Swoje umiejętności w tym gatunku muzycznym pokazały już dziesiątki osób znanych ze sceny, telewizji i festiwali, ale wydaje się, że Polakom wciąż jest mało.

I trudno się dziwić, gdy w Hot16Challenge bierze udział tak legendarna postać jak Krystyna Czubówna.

Czubówna, jak przystało na najpopularniejszą polską lektorkę, nagrała swój rap wewnątrz profesjonalnego radiowego studia. Posiadaczka jednego z najbardziej charakterystycznych głosów we współczesnej polskiej telewizji postawiła na szybki, wypełniony rymami rap, z którym uporała się zaskakująco dobrze. Przede wszystkim dzięki umiejętnemu trzymaniu się w ramach przygrywającej melodii. W przeciwieństwie do większości ostatnich rapów zaprezentowanych w Hot16Challenge Krystyna Czubówna wprost zaznaczyła, że nie chce podejmować tematu polityki. Zamiast tego skoncentrowała się na opowiedzeniu o swojej pracy i wyrażeniu poparcia dla walczących z koronawirusem lekarzy. Nominowała też do wzięcia udziału w akcji prof. Jerzego Bralczyka, Michała Ogórka, Tomasza Knapika i Marysię Sadowską.

REKLAMA

Oczywiście inna sprawa, że odkąd w Hot16Challenge udział wziął Andrzej Duda, to całe wyzwanie zostało do pewnego stopnia przejęte przez kampanię wyborczą. A skoro tak, to odpowiedź środowisk artystycznych niezadowolonych z tego, jak zostały potraktowane w ramach tarczy antykryzysowej, musiała być nacechowana politycznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA