REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fantastyczne zwierzęta jak seria o Harrym Potterze. J.K. Rowling zaplanowała fabułę wszystkich filmów

J.K. Rowling to pisarka, która uwielbia wszystko z góry planować. W taki sposób tworzyła serię o Potterze i tak samo przygotowuje fabułę serii Fantastyczne zwierzęta.

16.10.2018
22:22
j k rowling fantastyczne zwierzęta
REKLAMA
REKLAMA

Fantastyczne zwierzęta to nowy projekt-dziecko J.K. Rowling. Brytyjska pisarka, która zdobyła sławę dzięki serii książek o młodym czarodzieju, jest obecnie nie tylko jedną z najbogatszych, ale też najbardziej lubianych postaci literatury. Rowling wciąż tworzy nowy książki (przede wszystkim popularną detektywistyczną serię o Cormoranie Strike'u jako Robert Galbraith), ale jej najważniejszym zajęciem ostatnich kilku lat jest pisanie scenariuszy.

J.K. Rowling Fantastyczne zwierzęta przygotowuje dokładnie tak samo, jak wcześniejsze powieści. Wszystko planując zawczasu. Nie jest to łatwe zadanie. Pisarka musi nie tylko przygotować wciągające historie w formule typowej dla hollywoodzkiego filmu, ale też zbudować większą, rozciągającą się opowieść o relacji Grindelwalda i Dumbledore'a. Nie wspominając o tym, że Fantastyczne zwierzęta mają też stale poszerzać świat znany z powieści o Potterze.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - kiedy premiera?

Nie wszystkie scenariusze kolejnych części serii są już w przygotowaniu (Rowling właśnie pracuje nad skryptem do trzeciego filmu). Jak podaje portal Cinemablend, pisarka przyznała, że najważniejsze wątki tej opowieści zostały opracowane mniej więcej wtedy, gdy publicznie ogłoszono powstanie aż pięciu pełnometrażowych filmów:

Wszystko jest z góry rozrysowane, tak jak w przypadku książek o Harrym Potterze. Zawsze jest możliwe, że pewne detale się zmienią, lecz szkielet historii jest gotowy - powiedziała Rowling.

To nie wszystko, co zdradziła popularna autorka. Podobno w serii pojawi się pewien bohater znany z powieści, którego obecność w Fantastycznych zwierzętach będzie ogromnym zaskoczeniem dla fanów. Rowling nie chciała jednak zdradzić, o kogo może chodzić.

Przeciwnikiem Newta Scamandera i Albusa Dumbledore'a w trzeciej części na pewno nadal będzie Gellert Grindelwald.

Warto pamiętać, że J.K. Rowling Fantastyczne zwierzęta opracowuje nie tylko jako serię filmów, która ma pobić box office, ale też rozwinięcie świata Magii i Czarodziejstwa. W Fantastycznych zwierzętach: Zbrodniach Grindelwalda pojawią się choćby Nagini i Nicolas Flamel.

REKLAMA

Filmy to tylko kolejna część ogromnego uniwersum Harry'ego Pottera. Nie wszystkie nowe elementy tego świata są równie udane. Dość wspomnieć grę Harry Potter: Hogwarts Mystery. Prawdziwi potteromaniacy nie mają jednak wielu powodów do narzekania. Zwieńczeniem dobrego roku będzie premiera sequela Fantastycznych zwierząt.

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda trafią do kin 16 listopada.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA