REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jak usunąć konto na Netflix? Poradnik, dzięki któremu usuniesz dane z serwisu

Usuwanie konta na Netflixie bywa mylone z anulowaniem subskrypcji lub kasacją profilu. Jak całkowicie pozbyć się swoich danych z Netflixa i zlikwidować dostęp do serwisu? Podpowiadamy, jak usunąć konto na Netflixie. Dowiesz się tego z naszego poradnika. To proste i jest na to kilka sposobów.

13.12.2021
6:07
jak usunąć konto na netflix
REKLAMA

Jak usunąć konto na Netflixie, czyli całkowicie pozbyć się swoich danych z serwisu? Jest na to kilka sposobów - możemy to zrobić automatycznie bądź wynegerować prośbę do serwisu, aby przyspieszyć usuwanie naszego konta z Netflixa. Z tego tekstu dowiesz się:

REKLAMA

Usuwanie konta na Netflixie? Wyjaśniamy, jak to zrobić. Usunięcie konta na Netflixie to jedna z najrzadziej używanych opcji serwisu. Zwykle użytkownikom wystarczy jedynie wycofanie się z odnowienia płatnej subskrypcji lub usunięcie profilu innego użytkownika z naszego konta w serwisie. Ale co w przypadku, gdy chcesz permanentnie skasować swoje dane z Netflixa i usunąć konto?

Netflix - jak usunąć konto? Co zrobić, by dane zniknęły z bazy Netflixa?

Jak usunąć konto Netflix? Jak usunąć dane z Netflix Polska?

Automatyczne usuwanie konta na Netflix

Istnieją dwie metody usunięcia konta w serwisie Netflix. Pierwsza polega na anulowaniu automatycznego odnawiania się subskrypcji i zaprzestaniu używania konta. Porzucone konto Netflix zostanie usunięte automatycznie po 10 miesiącach braku aktywności.
Choć efektywna, ta metoda nie jest natychmiastowa i oprócz braku subskrypcji wymaga także kompletnego braku interakcji ze strony właściciela konta - nawet logowania.

Usuwanie konta Netflix na żądanie

Drugim sposobem na usunięcie konta Netflix jest zrobienie tego na żądanie. Niestety, Netflix nie udostępnił możliwości samodzielnego usunięcia konta z poziomu ustawień. Aby permanentnie usunąć swoje dane wraz z kontem, musisz wysłać wiadomość e-mail z prośbą o usunięcie konta na adres privacy@netflix.com.

Aby prośba o usunięcie konta została rozpatrzona pozytywnie, koniecznie jest wysłanie wiadomoście-mail ze skrzynki powiązanej z kontem. Czyli np. prośba o usunięcie konta założonego na adres jankowalski@gmail.com zostanie odrzucona, jeżeli została wysłana z adresu jannowak@gmail.com lub jakkowalski1@gmail.com.

Usuwanie konta Netflix z aktywną subskrypcją

Wbrew pozorom, usunięcie konta Netflix przed końcem okresu rozliczeniowego jest możliwe. W tym celu należy również wysłać wiadomość mailową z prośbą na adres privacy@netflix.com, jednocześnie wyraźnie zaznaczając swoją świadomość trwającej subskrypcji i wyrażając żądanie usunięcia konta Netflix mimo to.

Usunięcie danych wprowadzonych podczas niedokończonej rejestracji na Netflixie

Może się zdarzyć też tak, że rozpoczniesz proces rejestracji w serwisie Netflix, lecz z jakiegoś powodu go nie dokończysz, zrezygnujesz z dalszej rejestracji i będziesz chciał usunąć z bazy danych informacje, które już wprowadziłeś. Usunięcie danych z Netflixa w tym przypadku odbywa się w ten sam sposób co usunięcie konta na żądanie - wystarczy, że wyślesz prośbę na adres privacy@netflix.com z adresu, który podałeś przy procesie rejestracji.

REKLAMA

Jak usunąć konto na Netflix? Podsumowanie

Choć niedostępne z poziomu ustawień konta, usunięcie konta na Netflixe jest bardzo proste. Jedyne, co jest wymagane od użytkownika chcącego skasować swoje dane z serwisu, to dostęp do adresu e-mail przypisanego do konta oraz sformułowanie odpowiedniej prośby - która pomimo amerykańskiego pochodzenia platformy, może być napisana w języku polskim.

Zwykle wycofanie się z odnowienia subskrypcji wystarczy, aby zakończyć przygodę z Netflixem, ale zawsze warto być świadomym użytkownikiem i wiedzieć, jak usunąć konto Netflix na żądanie.

* Zdjęcie główne: Daniel Avram / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA