REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Jak anulować subskrypcję w serwisie Netflix? Prosta instrukcja

Jak anulować subskrypcję w serwisie Netflix? To w gruncie rzeczy bardzo proste, choć w całym procesie warto zwrócić uwagę na kilka drobiazgów. Z naszej instrukcji dowiesz się, jak przerwać członkostwo, bez względu na to, czy subskrypcję masz od lat, czy korzystasz dopiero z okresu próbnego.

13.02.2023
12:02
Netflix jak anulowac konto
REKLAMA

Anulować subskrypcję Netflix może każdy użytkownik, bez względu na to, czy jest to jego okres próbny w serwisie, czy już trwające członkostwo. Z tej instrukcji dowiesz się, jak wyłączyć odnowienie subskrypcji i przestać płacić za Netflixa. Sprawdź nasz poradnik, o tym jak anulować konto na Netflix Polska - dowiesz się tego z kilku kroków.

REKLAMA

Jak anulować Netflixa? Jak przestać płacić za subskrypcję? Czy odnowić konto w Netflix i ponownie zacząć korzystać z serwisu? Tego i więcej informacji o serwisie Netflix poznasz w tym artykule. Z tego tekstu dowiesz się:

 • Jak anulować subskrypcję Netflix na komputerze?
 • Jak anulować subskrypcję Netflix na telefonie, telewizorze, tablecie?
 • Jak korzystać z Netflixa po anulowaniu subskrypcji?
 • Czym różni się anulowanie subskrypcji Netflix od usunięcia konta
 • Jak odnowić subskrypcję na w serwisie Netflix?

Członkostwo w Netflixie nie jest wiążące tak, jak na przykład abonament na telefon. Netflix pobiera opłatę raz w miesiącu - z początkiem nowego okresu rozliczeniowego, a cykliczne odnawianie się usługi można anulować w każdej chwili, bez konsekwencji i dodatkowych kosztów. Co więcej, Netflix zachowuje twoje dane przez okres do 10 miesięcy od momentu rezygnacji, dlatego w razie zmiany zdania, możesz reaktywować Netflix w każdej chwili i ponownie korzystać z konta tak, jak przed wycofaniem się z subskrypcji.

Netflix - jak anulować subskrypcję i przestać płacić? Poradnik

Jak anulować subskrypcję Netflix na komputerze?

Aby anulować subskrypcję Netflix na komputerze:

 1. Wejdź na stronę https://www.netflix.com/pl/;
 2. Zaloguj się na swoje konto;
 3. Najedź kursorem myszy na swój awatar znajdujący się w prawym górnym rogu strony;
 4. Kliknij pozycję "Konto";
 5. Na ekranie ustawień konta wybierz opcję "Anuluj członkostwo". Znajduje się ona w lewej górnej części ekranu.

Netflix wyświetli ci dwie opcje: anulowanie subskrypcji oraz zmianę planu. Ważnym jest, aby znać różnicę tych dwóch opcji - "Przejdź na niższy plan"/"Przejdź na wyższy plan" nie anuluje twojego Netflixa, a jedynie daje ci możliwość zmiany planu na tańszy lub droższy (w zależności od obecnie aktywnego), wybierając ją nadal będziesz posiadać aktywne konto premium Netflix z cykliczną opłatą. Natomiast opcja po lewej anuluje całkowicie odnawianie się subskrypcji.Po wybraniu opcji anulowania członkostwa, podaj powód anulowania i potwierdź swoją decyzję.

Musisz pamiętać, że anulowanie subskrypcji Netflix nie zwróci kosztów poniesionych za poprzednie okresy rozliczeniowe, a jedynie wstrzyma kolejne.

netflix jak usunac konto
netflix jak usunac konto

Anulowanie bezpłatnego okresu próbnego odbywa się w ten sposób co anulowanie członkostwa obecnych klientów Netflixa. Ważnym jest, aby w razie niezadowolenia z bezpłatnego okresu próbnego anulować subskrypcję Netflix przed rozpoczęciem cyklu rozliczeniowego, gdyż pozwoli to uniknąć niepożądanych opłat.

Cykl rozliczeniowy jest inny dla każdej osoby - jego początek jak i koniec są zależne od dnia w którym rozpoczęto członkostwo Netflix, np. dla osoby która zasubskrybowała 22 stycznia, cykl rozliczeniowy kończy się i zaczyna 22 dnia każdego miesiąca.

Jak anulować subskrypcję Netflix na telefonie, telewizorze, tablecie?

Anulowanie subskrypcji Netflix z poziomu dedykowanych aplikacji na urządzenia inne niż komputer jest możliwe. Odbywa się ono na podobnej zasadzie co rezygnacja z usługi na komputerze. Na ekranie aplikacji Netflix wybierz twój awatar, a następnie opcję "Konto". Wśród dostępnych ustawień wybierz "Anuluj członkostwo". Aplikacja Netflix przeniesie cię do przeglądarki internetowej twojego urządzenia, w której - tak jak w wersji komputerowej - podajesz powód rezygnacji oraz potwierdzasz anulowanie.

Korzystanie z Netflixa po anulowaniu subskrypcji

Możesz korzystać Netflixa po anulowaniu subskrypcji, bowiem anulujesz cykliczną opłatę, a nie natychmiastowo usuwasz konto. Przy anulowaniu subskrypcji Netflix wyświetli komunikat "Twoje członkostwo zostanie anulowane w chwili zakończenia bieżącego okresu rozliczeniowego". Oznacza on tyle, że aż do dnia, w którym ponownie Netflix pobrałby opłatę z twojego konta, możesz nadal korzystać z serwisu premium i wszystkich jego funkcji. Na przykład członkostwo anulowane 13 sierpnia na koncie, które okres rozliczeniowy ma 4. każdego miesiąca oznacza, że możesz cieszyć Netflixem aż do 4 września.

Innym przypadkiem jest sytuacja, w której członkostwo Netflix opłacane jest z salda karty podarunkowej lub konta promocyjnego. W tym przypadku po zatwierdzenia anulowania subskypcji Netflix, konto pozostanie kontem premium aż do wyczerpania środków karty podarunkowej lub salda promocyjnego.

Anulowanie subskrypcji Netflix a usunięcie konta

Anulowanie subskrypcji i usunięcie konta na Netflixie to dwie osobne kwestie. Anulowanie subskrypcji Netflix nie usuwa twojego konta ani danych z nim związanych, a jedynie wyłącza możliwość korzystania z serwisu. Netflix przechowuje dane nieaktywnego konta do 10 miesięcy, liczone od ostatniego dnia aktywności na koncie. Po ponownej aktywacji członkostwa twoje konto powraca do stanu z dnia zakończenia członkostwa - w tym zachowanie historii oglądania, listy ulubionych itd.

Czytaj także: Netflix jednak odpuści Polakom weryfikację kont? Stało się coś dziwne

Usunięcie konta Netflix wraz z wszystkimi danymi możliwe jest po napisaniu wiadomości email do obsługi serwisu. Wiadomość należy napisać z adresu email przypisanego do konta Netflix i wyrazić wolę usunięcia konta jak i danych przed upływem 10 miesięcy nieaktywności. Więcej o usuwaniu konta Netflix możesz dowiedzieć się z tego artykułu.

Ponowna aktywacja subskrypcji Netflix

Ponieważ anulowanie subskrypcji Netflix nie usuwa danych z konta, reaktywacja członkostwa premium jest możliwa za pomocą jednego kliknięcia. Na stronie głównej Netflixa najedź myszką na swój awatar, umieszczony w rogu ekranu, i z wyświetlonego menu wybierz opcję "Konto". Kliknij szary przycisk "Odnów członkostwo" znajdujący się pod napisem "Członkostwo i rozliczenia". Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do sekcji wyboru planu, a następnie do potwierdzenia ponownej subskrypcji Netflix kodem CVV twojej karty płatniczej.

REKLAMA

Jak anulować subskrypcję Netflix? Podsumowanie

Anulowanie subskrypcji Netflix jest niezwykle proste i intuicyjne, tak dla stałych jak i nowych członków. Wycofanie się z cyklicznego odnawiania się subskrypcji nie wiąże się z opłatami, a w razie chęci powrotu do Netflix premium można to zrobić za pomocą jednego kliknięcia w ustawieniach konta.

Choć Netflix jest jedną z tych usług, które ze względu na komfort użytkowania nie są aż tak często wyłączane przez klientów, warto jest wiedzieć, jak anulować subskrypcję oraz znać dostępne alternatywy Netflixa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA