REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twarz nowej "Wednesday" wygląda znajomo? Jenna Ortega jest królową... krzyku

Jenna Ortega z hukiem wbiła się do świadomości masowego widza po tym, jak otrzymała rolę w "Wednesday". Nadchodzący spin-off "Rodziny Addamsów" od Netfliksa już przyniósł jej międzynarodową sławę. Po krótkim researchu łatwo dojść do wniosku, że twarz ma bardziej znajomą niż nazwisko. Zagrała bowiem już w kilku popularnych tytułach. Co więcej, aktorstwo nie jest jedyną rzeczą, z której słynie.

07.06.2022
12:56
jenna ortega wednesday netflix trailer
REKLAMA

Jenna Ortega wcielą się w tytułową rolę w serialu "Wednesday". Już pierwsze informacje o castingu spin-offu "Rodziny Addamsów", za którym stoi sam Tim Burton przyniosły młodej, bo 19-letniej aktorce spory rozgłos. Niech was jednak jej młody wiek nie zmyli. Na swoim koncie ma już ona całkiem sporo ról. Netflix nie wziął jej bowiem z ulicy.

Droga do roli Wednesday w nadchodzącym serialu, nie była dla Jenny Ortegi krótka. W końcu aktorka rozpoczęła swoją karierę bardzo szybko. Na przesłuchania zaczęła chodzić już w wieku ośmiu lat. Debiut zaliczyła niedługo później. W 2012 roku wystąpiła bowiem gościnnie w odcinku sitcomu "Rob". Z czasem zaczęła dostawać coraz większe role.

REKLAMA

Jenna Ortega - kariera aktorska nowej Wednesday

Nic dziwnego, że oglądając udostępniony przez Netfliksa teaser "Wednesday", twarz tytułowej bohaterki wydaje się znajoma. Jenna Ortega grywała już w produkcjach platformy. To ona jako Darcy naciągała głównego bohatera serialu "Richie Rich", zetknęła się z Joe Goldbergiem w 2. sezonie "Ty", a nawet pojawiła się w "Opiekunce: Demonicznej królowej".

Wednesday - Jenna Ortega - Netflix

W produkcjach Netfliksa zaczynała jako dziecięca gwiazda, a potem zagrała w horrorze. To bardzo dobrze oddaje charakter kariery aktorskiej Jenny Ortegi. Między 2016 a 2018 rokiem występowała bowiem u Disneya w "Rodzince od środka", a niedługo potem zaprzyjaźniła się z kinem grozy. Nie tak dawno mogliśmy ją oglądać na ekranach kin w "X", gdzie wcieliła się w nieśmiałą (z twistem) Lorraine, która trafiła na plan pornosa. Poza tym to ona walczyła z Ghostface'em w najnowszym "Krzyku".

Dzięki rolom we wspomnianych horrorach oraz "Studiu 666" Jenna Ortega została okrzyknięta "królową krzyku". Jak sama twierdzi, grając w kinie grozy, czuje się bardzo swojsko. Nie chciałaby jednak być zaszufladkowana, więc pragnie bardziej zdywersyfikowanych ról. A nieraz już udowodniła, że ma ku takowym predyspozycje.

Jenna Ortega - nie tylko aktorka

Jenna Ortega najlepiej znana jest z występów zarówno na wielkim jak i małym ekranu. W swojej pokaźnej już filmografii, prócz tych wymienionych powyżej, ma jeszcze role w takich tytułach jak:

  • Iron Man 3
  • Naznaczony: rozdział 2
  • Rake
  • Ratujmy Florę
  • Następstwa
  • Dzień na tak
REKLAMA

Filmografia Jenny Ortegi robi wrażenie, nie? A weźmy pod uwagę, że aktorstwo nie jest jedyną rzeczą, z której słynie. Nie bez powodu znalazła się na liście "20 under 20" opublikowanej w 2020 roku przez PopSugar. Jest bowiem rozpoznawalna również ze względu na swoje zaangażowanie w sprawy społeczne. Zdobytą popularność wykorzystuje, aby wspierać społeczność LGBT czy walczyć o prawa imigrantów.

Jenna Ortega jest postacią wielobarwną i udzielającą się społecznie. Pomimo młodego wieku dobrze wie, czego chce i już od lat dąży do osiągnięcia wyznaczonego siebie celu. Biorąc jednak pod uwagę, jak bardzo wzrosły jej notowania po otrzymaniu roli "Wednesday", wszystko co do tej pory zrobiła, to było jedynie intro.

Premiera "Wednesday" jesienią na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA