REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wstęp na koncert tylko dla zaszczepionych. Sokół, Pezet i PRO8L3M wkurzyli „fanów gorszego sortu”

Już 5 marca 2022 roku odbędzie się pierwszy z koncertów dedykowanych Spodkowi w Katowicach - na jednej scenie wystąpią Sokół, Pezet i PRO8L3M. Raperzy muszą teraz mierzyć się z lawiną agresywnej krytyki ze strony wielu fanów, którzy sprzeciwiają się szczepieniom i tzw. segregacji sanitarnej. Udział w koncercie jest bowiem możliwy wyłącznie dla posiadaczy Unijnych Certyfikatów COVID.

27.01.2022
16:14
kosmiczny koncert bilety dla zaszczepionych sokół pezet problem katowice spodek
REKLAMA

Na początku marca 2022 roku odbędzie się pierwszy z serii koncertów dedykowanych katowickiej Hali Spodek, na który zagrają prawdziwe gwiazdy polskiej rapsceny: Sokół, Pezet i PRO8L3M. Sokół otworzy trasę swojego nowego albumu "NIC", a jego koledzy z branży zagrają znane i lubiane numery ze swoich repertuarów. Imprezie o nazwie Kosmiczny Koncert będzie towarzyszyła specjalna oprawa wizualna. Bilety można kupować od 24 stycznia na stronie www.kosmicznykoncert.pl, a ich ceny zaczynają się od 99 zł.

REKLAMA

Kosmiczny Koncert: fani Sokoła, Pezeta i PRO8L3MU oburzeni

Tymczasem od dwóch dni raperzy muszą mierzyć się z lawiną negatywnych, nieraz wręcz nienawistnych komentarzy ze strony wzburzonych przeciwników szczepionek i segregacji sanitarnej. Szambo wylało, gdy okazało się, że koncert przeznaczony jest wyłącznie dla osób posiadających Unijny Certyfikat Covid. 

Pod koncertowymi postami na profilach raperów w social mediach przeważają komentarze krytykujące tę decyzję. Wściekli komentujący powtarzają zarzuty, pisząc o "pieskach, które wspierają system", "dzieleniu fanów na lepszych i gorszych" czy "sprzedawnictwie". Nie brakuje spokojniejszych, bardziej merytorycznych wyrazów rozczarowania i gniewnych wykwitów od najbardziej oderwanego od rzeczywistości foliarstwa. Tak czy owak, przeważająca liczba komentarzy jest, łagodnie pisząc, "na nie" - mnoży się hashtag #stopsegregacjisanitarnej, a z jakiegoś powodu najbardziej dostaje się Pezetowi.

W komentarzach czytamy m.in.:

JESTEM OBYWATELEM GORSZEGO SORTU I NIE WEJDĘ NA KONCERT. Żenada, hiphop utracił w tym momencie swoją "wolność".

A pod sceną sami covidioci.

I nagle okazuje się, że nie masz pojęcia o wartościach, o których nawijałeś pół życia... Maski opadły. Wstyd.

Scena hip-hopowa tyle nawija o wolności, szacunku, tacy prawilni... A przykładacie rękę do segregacji fanów na lepszych i gorszych... Jednak kasa działa cuda, nawet was można kupić.

Wypier*alam płyty, przestaję was słuchać.

Oddam bilet, bo te ku*wy sprzedajne robią segregację sanitarną. Chodzę zdrowy jak ryba i niby jakiś gorszy jestem?!

Jak można przyczyniać się do zwykłego bezprawia?

Zabieracie nam wolność!!!

Dziś segregujemy, a jutro plajtujemy. Taka to walka z systemem. System was załatwi w pierwszej kolejności.

Kosmiczny Koncert tylko dla zaszczepionych? Bzdura

Co zabawne, znaczna część najbardziej zacietrzewionych i pomstujących słuchaczy nie doczytała szczegółów i ślepo powtarza zarzut o "imprezie tylko dla zaszczepionych" (ironiczne, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie te osoby zarzucają innym bycie "stadem owiec"). Rzecz w tym, że wcale nie trzeba przyjąć szczepionki, by zostać wpuszczonym na tę imprezę. Jak czytamy na oficjalnej stronie koncertu:

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób posiadających Unijny Certyfikat Covid. Unijny Certyfikat COVID (UCC) otrzymuje osoba, która jest osobą zaszczepioną przeciw COVID-19 lub otrzymała negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (czas ważności certyfikatu to 48 godz.) lub jest ozdrowieńcem. Więcej informacji o UCC znajdziesz TU.

REKLAMA

Sprawa jest prosta, a zasady klarowne - by wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy być ozdrowieńcem lub otrzymać negatywny wynik testu.

Organizatorzy oczekują też oświadczenia, że w przypadku wystąpienia u członka imprezy objawów choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2 lub w przypadku obowiązku przebywania na kwarantannie / w izolacji, nie weźmie on udziału w koncercie. Podział na "lepszych i gorszych"? W tym kontekście zarzuty są absolutnie niedorzeczne.

Kosmiczny Koncert: fani Sokoła usłyszą m.in. numer Na cały świat
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA