REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kiedy premiera najważniejszego polskiego serialu tej jesieni. „Król” od Canal+ dostał zupełnie nowy zwiastun

Późna jesień będzie szczególnym okresem dla fanów twórczości Szczepana Twardocha. Jedna z jego najpopularniejszych powieści właśnie wtedy zostanie przeniesiona na duży ekran. „Król” od telewizji Canal+ dostał właśnie pełnowymiarowy zwiastun, a przy okazji też oficjalną datę premiery.

30.09.2020
10:26
król data premiery
REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku na półki sklepowe trafiła nowa powieść Szczepana Twardocha. Dzieło zatytułowane „Król” błyskawicznie znalazło się na liście bestsellerów ze względu na interesujący temat oraz pociągający czas umiejscowienia akcji (dwudziestolecie międzywojenne). Swoje zrobiła też postać samego pisarza, który już wtedy budził pewne kontrowersje w środowisku, a dzisiaj jest bezkompromisowym komentatorem życia społeczno-politycznego.

Od początku wielu znawcom tematu wydawało się, że ze wszystkich książek Twardocha to właśnie „Król” ma największy potencjał serialowy. Podobnie uznała stacja Canal+, która na początku zeszłego roku ruszyła z przygotowaniami do telewizyjnej adaptacji powieści. Premiera dzieła została niestety opóźniona z powodu tegorocznej pandemii koronawirusa, ale możliwość zobaczenia 1. odcinka „Króla” jest już niemal na wyciągnięcie ręki.

Potwierdza to nowy zwiastun serialu „Król”, który przed momentem trafił do sieci.

Fani książki mieli wcześniej okazję oglądać poszczególnych bohaterów w mniejszych zapowiedziach oraz krótkim teaserze wideo, ale dopiero teraz obsada „Króla” dostała szansę pokazania się widzom w pełnej krasie. Główne role w produkcji Canal+ zagrają m.in. Michał Żurawski, Arkadiusz Jakubik, Kacper Olszewski, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Seweryn, Bartłomiej Topa oraz Piotr Żurawski.

REKLAMA

Za reżyserię odpowiada Jan P. Matuszyński („Wataha”, „Ostatnia rodzina”), a autorami scenariusza są Łukasz Maciejewski, Szczepan Twardoch i Dana Łukasińska. Zdjęcia przygotował z kolei Kacper Fertacz. Co ważne, „Król” został nakręcony w całości w technologii 4K. Produkcja będzie liczyć osiem odcinków, a pierwszy z nich zobaczymy już za nieco ponad miesiąc.

„Król” zadebiutuje na antenie Canal+ oraz w usłudze VOD Canal+ telewizja przez internet już 6 listopada 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA