REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Krwawe niebo” rozbudziło głód gatunkowych mieszanek i produkcji o wampirach? Te tytuły go zaspokoją

Heist i zombie? „Armia umarłych”. Huragan i krokodyle? „Pełzająca śmierć”. Rozpierducha z wampirami? „Od zmierzchu do świtu”. „Krwawe niebo” z pewnością rozbudziło wasz apetyt na więcej mieszanek gatunkowych i produkcji o krwiopijcach. Na szczęście na Netfliksie ich nie brakuje.

29.07.2021
12:36
filmy o wampirach netflix podobne do krwawe niebo
REKLAMA

Użytkownicy Netfliksa pokochali „Krwawe niebo” (trafiło przecież do zestawienia najpopularniejszych tytułów dostępnych w usłudze). Nic dziwnego. Mogła z tego wyjść totalna kicha, a tymczasem twórcy umiejętnie mieszają ze sobą różne konwencje gatunkowe, aby dostarczyć widzom krwawej rozrywki. A to przecież nie jedyny film na platformie, który podobnymi środkami zapewnia takie emocje. W serwisie znajdziecie mnóstwo tytułów mieszających ze sobą różne formuły gatunkowe i produkcji poświęconych wampirom. Nie ma co czekać do nocy. Najlepiej już teraz wbić w nie swoje kły.

REKLAMA

Krwawe niebo” - podobne filmy dostępne na Netfliksie

A skoro już mowa o niecodziennych mieszankach gatunkowych, to przecież Zack Snyder nie dawno dosłownie rozbił bank. „Armia umarłych” cieszyła się dużą popularnością w naszym kraju. Polacy chętnie oglądali jak grupa najemników próbuje dokonać zuchwałego napadu na skarbiec w Las Vegas. Przeszkadzają im w tym jednak… żywe trupy. Tak jest. Reżyser połączył ze sobą formułę heist movie z filmem o apokalipsie zombie. Produkcji można wiele zarzucić, ale zabawa jest przednia. W końcu ile razy w życiu widzi się zombie Elvisa?

Film dostępny na Netflix.

Pełzająca śmierć

Film katastroficzny i animal attack. Alexandre Aja wpuszcza nas do zgniłej piwnicy w samym środku huraganu. No i co w tym ciekawego? A dodajcie, że dookoła roi się od głodnych aligatorów. W ten sposób otrzymujemy trzymający w napięciu thriller, w którym gatunkowych atrakcji nie zabraknie i żaden łowca filmowych emocji nie skończy filmu głodny.

Film dostępny na Netflix.

Chociaż David Ayer już od dłuższego czasu nie radził sobie tak dobrze jak na początku kariery („Sabotaż”? „Legion Samobójców”?), to w „Bright” przeszedł samego siebie. W tym filmie policjanci – człowiek i ork – latają po mieście za magiczną różdżką. Mamy więc połączenie buddy cop movie z fantasy. I jeśli szukacie jakiegoś guilty pleasure, ten film będzie jak znalazł. Ironicznego śmiechu podczas seansu nie zabraknie.

Film dostępny na Netflix.

Niebezpieczna dzielnica z dobrze znającą się społecznością i zagrożenie gentryfikacją. Tak, widzieliśmy to już, ale tutaj dochodzą jeszcze wampiry. To one chcą zająć Bronx, a grupa chłopaków z sąsiedztwa nie może do tego dopuścić. Czeka ich więc starcie z krwiopijcami i co się w jego trakcie pośmiejemy to nasze. O ile oczywiście damy radę przymknąć oczy na fabularne absurdy, rozwlekane wątki i cały zaprzepaszczony potencjał tego filmu.

Film dostępny na Netflix.

Wywiad z wampirem

Jak Neil Jordan robi film o wampirach, to spodziewajcie się wielu rozważań na temat ich długowieczności i rozterek moralnych związanych z ich trybem życia. Tak, reżysera najbardziej interesuje romantyczny wymiar mitologii krwiopijców. Scen widowiskowej akcji tu nie uświadczycie, ale podczas seansu na pewno nie będziecie się nudzić. Tym bardziej, że na ekranie zobaczycie całą plejadę gwiazd z Bradem Pittem, Tomem Cruise’em, Antonio Banderasem i młodziutką Kirsten Dunst na czele.

Film dostępny na Netflix.

Od zmierzchu do świtu

Szkoda, że Netflix nie ma filmu Roberta Rodrigueza pod tym samym tytułem. „Krwawe niebo” mogłoby wiele zyskać, gdyby twórcy wzięli z niego przykład i pokusili się o więcej eksploatacyjnej rozpierduchy. Ale skoro nie znajdziecie na platformie oryginału, to przynajmniej obejrzyjcie jego serialową wersję. Szalonej akcji też w nim nie brakuje.

Serial dostępny na Netflix.

REKLAMA

Postrach nocy

Kiedy wampir pojawi się w twoim sąsiedztwie, do kogo zadzwonisz? Do prezentera programów z tanimi horrorami! Tak jest. Nastoletni Charley łączy siły z telewizyjną osobistością, aby stawić czoła charyzmatycznemu Jerry’emu, który gustuje w ludzkiej krwi. Pełno tu odniesień do klasyki gatunku i żaden jego fan nie będzie nudził się podczas seansu.

Film dostępny na Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA