REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Dzieje się

Premiera polskiego wydania "Spare" już w lutym. Sprawdzamy najciekawsze książkowe zapowiedzi

"Spare" ukaże się w Polsce pod koniec lutego pod tytułem "Ten drugi". Publikację, która wywołała lawinę kontrowersji wokół rodziny królewskiej, będzie można przeczytać w przetłumaczonej wersji. W tym miesiącu nie zabraknie także kryminalnych nowości – powraca bowiem Remigiusz Mróz ze swoją najnowszą książką, a dla fanów i fanek serialu "Enola Holmes" będzie niespodzianka.

05.02.2023
7:01
Premiera polskiego wydania "Spare" już w lutym. Sprawdzamy najciekawsze książkowe zapowiedzi
REKLAMA

Nowości w lutym zapowiadają się obiecująco i różnorodnie, zobaczymy też wielkie nazwiska w świecie literatury. Będzie Remigiusz Mróz, pojawi się także najbardziej kontrowersyjna publikacja z początku tego roku, a mianowicie "Spare", czyli autobiografia księcia Harry’ego (w Polsce – "Ten drugi") w polskiej wersji językowej. Oprócz tego "Enola Holmes" w wersji książkowej i i coś, co z pewnością pokochają widzowie i widzki "Bridgertonów".

REKLAMA

Książkowe nowości na luty: Remigiusz Mróz "Kabalista"

Najszybszy mistrz kryminału powraca z czwartą częścią serii z detektywem Gerardem Edlngiem. To będzie najgorszy koszmar behawiorysty.

Dziennikarka Małgorzata Rosa zostaje poproszona o przygotowanie materiału na temat ofiary gwałtu, która w opolskiej prokuraturze przeszła bez echa – podważano bowiem wiarygodność zeznań dziewczyny i tym samym nie zostały wszczęte poszukiwania sprawcy. Rosa, próbując złamać zmowę milczenia w Opolu, zwraca się do jedynej godnej zaufania osoby w prokuraturze. Gerard Edling, odsunięty przez nową szefową, nie jest w stanie pomóc dziennikarce. Okazuje się, że przełomowa w sprawie może być obecność lokalnego jasnowidza, Kabalisty z Chabrów, który od lat znajduje zaginione i martwe osoby.

Premiera 8 lutego 2023

 class="wp-image-2287978"
Okładka książki "Kabalista"

Julia Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Mia Ryan "Kronika towarzyska lady Whistledown"

Opowieści prosto spod pióra autorki kroniki towarzyskiej z cyklu o rodzinie Bridgertonów to pełna ciepła i humoru historia miłosnych perypetii Julii Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins i Mii Ryan o miłości, wzlotach i upadkach. Pozycja obowiązkowa nie tylko na walentynki.

Premiera 14 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2288053"
Okładka książki "Kronika towarzyska Lady Whistledown"

Marta Dzido "Ślad po mamie"

Książka Marty Dzido obrazuje spojrzenie na aborcję z perspektywy jednej kobiety, nie nawiązując do politycznego kontekstu. To historia nastoletniej Anny, która niespodziewanie zachodzi w ciążę. Dziewczyna umawia się na zabieg, zasponsorowany przez jej chłopaka – Grześka, do dyskretnego gabinetu ginekologicznego, który podsunął jej chłopak. Po wszystkim Annę zalewa fala refleksji odnośnie własnego dzieciństwa. To opowieść o miłości, przyjaźni, ale także imprezach i narkotykach, które są elementem wejścia w dorosłość dziewczyny.

Premiera 15 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2287981"
Okładka książki "Ślad po mamie"

Maria Biernacka-Drabik "Za żywopłotem"

Kiedy Miłosz zostaje oskarżony o morderstwo przyjaciela, jego życie zamienia się piekło – nagle wybitny inżynier, przedsiębiorca i współwłaściciel prosperującej firmy trafia za kratki. Wychodzi po piętnastu latach z jednym celem – chce znaleźć prawdziwego mordercę i wymierzyć sprawiedliwość. Okazuje się jednak, że tragiczne wydarzenie łączy pewien incydent sprzed lat. Czy Miłosz zdoła odnaleźć mordercę i oczyścić się z winy za przestępstwo, którego, jak twierdzi, nie popełnił?

Premiera 15 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2287987"
Okładka książki "Za żywopłotem"

Tomasz Duszyński "Człowiek z celuloidu"

To będzie z pewnością książka dla tych z was, którzy są zafascynowani przedwojenną Warszawą. W tych właśnie okolicznościach zostają zamordowane młode aktorki, znalezione w zamkniętym atelier. Okazuje się, że w śledztwie prowadzonym przez Antoniego Wróbla, w którym ochoczo pomaga mu Antoni Słonimski, podejrzany jest sam Eugeniusz Bodo.

Premiera 15 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2287990"
Okładka książki "Człowiek z celuloidu"

Sanaka Hiiragi "Fotograf utraconych wspomnień"

Kojąca opowieść o nadziei i przeplataniu się ludzkich losów zostaje osadzona w nieco nietypowym miejscu z nietypowymi bohaterami – do studia fotograficznego, które znajduje się w bliżej nieokreślonym miejscu między światami, trafiają zmarli. Przed dalszą drogą czeka ich jednak zadanie – ze stosu zdjęć, który otrzymują, muszą wybrać po jednym z każdego przeżytego roku i sfotografować jeden moment, który był dla nich szczególny. Po tym Hirasaka przygotowuje dla nich specjalny pokaz. Gośćmi zakładu fotograficznego są starsza kobieta, mężczyzna w średnim wieku i siedmioletnia dziewczynka.

Premiera 22 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2287993"
Okładka książki "Fotograf utraconych wspomnień"

Książę Harry "Ten drugi"

Długo wyczekiwana autobiografia księcia Harry’ego, która pojawiła się na początku roku i wywołała lawinę kontrowersji. Pod koniec lutego pojawi się już przetłumaczona na język polski.

"Ten drugi" przenosi czytelników z powrotem do jednego z najbardziej przejmujących obrazów XX wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, spoczęła w grobie, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie – pisze wydawca.

Premiera 22 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2287996"
Okładka książki "Ten drugi"

Nancy Springer "Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu"

Inteligentna i przebiegła detektywka Enola Holmes, tym razem spróbuje rozwiązać zagadkę śmierci siostry bliźniaczki Letitii Glover. Zarówno ona, jak i jej brat Sherlock, zauważają nieścisłości w liście męża do zmarłej. Ich podejrzenia budzi również zawartość urny z prochami. Po wstępnej analizie szybko okazuje się, że Felicity Glover nie była jedyną żoną hrabiego, a z jej zniknięciem związany jest tajemniczy czarny powóz.

Premiera 22 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2288002"
Okładka książki "Enola Holmes. Sprawa czarnego powozu"

Elizabeth Day "Sroka"

Marisa i Jake, ze względu na swoje przejściowe problemy finansowe, postanawiają wynająć pokój w swoim domu. Dodatkowy przypływ gotówki potrzebny im jest także do przyjścia na świat nowego członka rodziny. Kiedy w ich życiu pojawia się nowa lokatorka Kate, Marisa zauważa, że relacja Jake’a i Kate zaczyna być coraz bardziej intymna, a ponadto kobieta z niewyjaśnionych przyczyn zna mnóstwo szczegółów z życia pary. Marisa postanawia odkryć, kim jest lokatorka, którą przyjęła pod swój dach.

REKLAMA

Premiera 22 lutego 2023 roku

 class="wp-image-2288008"
Okładka książki "Sroka"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA