REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Już niedługo premiera "Wotum nieufności" na Polsat Box Go. To będzie polskie "House of Cards"?

Czy "Wotum nieufności" będzie polskim "House of Cards"? Przekonamy się już niedługo, bo serial na podstawie prozy Remigiusza Mroza dosłownie za chwilę zadebiutuje w serwisie Polsat Box Go. Jest to political-fiction, w którym dochodzi do bezpardonowego starcia fikcyjnych polityków przeciwstawnych frakcji. W obsadzie znalazło się mnóstwo znanych i lubianych aktorów i aktorek.

12.10.2022
18:03
wotum nieufności mróz polsat box go
REKLAMA

Dosłownie za chwilę na Polsat Box Go zadebiutuje "Wotum nieufności". Fabuła serialu na podstawie prozy Remigiusza Mroza nie bez powodu porównywana jest do popularnego "House of Cards". W końcu mamy do czynienia z opowieścią, która ukazuje brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki.

REKLAMA

"Wotum nieufności" to opowieść o starciu dwójki fikcyjnych polityków przeciwstawnych frakcji. Z jednej strony mamy Patryka Hauera - młodego i ambitnego posła, a z drugiej Darię Seydę - marszałek sejmu. Dzielą ich poglądy, ale będą musieli połączyć siły. Razem spróbują ujawnić spisek, który sięga najwyżej postawionych w państwie osób.

Wotum nieufności - serial na podstawie książki Remigiusza Mroza

Jak w rozmowie z redakcją Polsat Box Go zapowiada sam reżyser - Łukasz Palkowski, osoby, które czytały książkę Remigiusza Mroza nie będą zaskoczone. Twórcy nie odchodzą bowiem od pierwowzoru w sposób diametralny. Wiadomo, że jak to w adaptacjach bywa "pewnych elementów, będzie mniej, pewnych więcej":

Dla tych, którzy nie czytali książki na pewno, będzie to bardzo ciekawa podróż za kulisy polityki, na której nie skupiamy się też jakoś szczególnie. Bardziej interesuje nas tajemnica czy wątek kryminalny, który się gdzieś pod spodem całej opowieści toczy. Mogę obiecać jedynie emocje i mam nadzieję, że to jak nas ta historia zafascynowała (...) równie zainteresuje widzów.

Wotum nieufności - Polsat Box Go

Trudno sobie wyobrazić, żeby Polkowski składał obietnice bez pokrycia. W końcu ma on już doświadczenie z serialowymi adaptacjami Mroza, bo współtworzył tak "Behawiorystę", jak i "Chyłkę". W dodatku ma po swojej stronie wspaniałą ekipę i, jak sam zresztą mówi, fenomenalną obsadę.

Za scenariusz "Wotum nieufności" odpowiada Joanna Kozłowska i Wiktor Piątkowski, który znany jest m.in. z pracy przy "Watasze". Na ekranie zobaczymy matomiast m.in. Antoniego Pawlickiego, Katarzynę Dąbrowską, Zofię Wichłacz, Leszka Lichotę, Dorotę Kolak, czy Piotra Głowackiego.

Wotum nieufności - premiera na Polsat Box Go

Wotum nieufności - Polsat Box Go
REKLAMA

Premiera pierwszego odcinka "Wotum nieufności" już 14 października na platformie Polsat Box Go. Kolejne epizody, będą ukazywać się w każdy piątek, a łącznie ma ich być sześć. Serial będzie można oglądać w dowolnym miejscu na dowolnie wybranym urządzeniu w ramach pakietu Polsat Box Go Premium.

*Zdj. główne: TV Polsat / Anna Włoch, Grzegorz Press

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA