REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Polacy i cały świat oszaleli na punkcie „Lucyfera”. Serial jest numerem 1. na Netfliksie

To już oficjalne – „Lucyfer” opuścił piekło i zstąpił do Netfliksa, stając się królem serwisu. 5. sezon serialu z Tomem Ellisem nie tylko jest numerem jeden Netfliksa w Polsce i na świecie, ale odnotował również rekordowy weekend otwarcia w historii platformy.

26.08.2020
17:56
lucyfer sezon 5 Netflix rekord ogladalnosc
REKLAMA
REKLAMA

Od zeszłego piątku na Netfliksie można obejrzeć długo oczekiwany 5. sezon „Lucyfera”. I choć serwis wrzucił na razie jedynie osiem pierwszych odcinków (druga część ma się pojawić „wkrótce”, jak informuje platforma), Książę Podziemia od kilku dni nieprzerwanie i niepodzielnie wiedzie prym wśród netfliksowych propozycji.

„Lucyfer” jest bowiem numerem jeden Netfliksa zarówno w Polsce, jak i na świecie. Co więcej, serial odnotował najlepszy „weekend otwarcia”, deklasując dotychczasową rekordzistkę, czyli „The Umbrella Academy”.

Netflix uratował „Lucyfera”...

Co prawda serial obejrzałam dopiero jak w całości trafił na Netfliksa, jednak i w tym przypadku da się wyraźnie odczuć, które odsłony powstały za sprawą stacji FOX, a które wyprodukował Netflix. O ile pierwszy sezon pochłonęłam w kilka wieczorów, o tyle 2. i 3. były równią pochyłą, po której serial toczył się ku upadkowi.

Całe szczęście, od 4. sezonu Netflix wziął sprawy w swoje ręce i nastąpiła wyraźna zmiana energii serialu. Najnowszy, 5. sezon „Lucyfera”, tylko potwierdza tę intuicję, o czym pisałam w swojej recenzji.

... a „Lucyfer” ładnie się odwdzięczył

Rekordowa oglądalność „Lucyfera” świadczy o tym, że Netflix tchnął w serię nowe życie. Serial osiągnął po w premierowy weekend aż 670 punktów (ktoś zwrócił uwagę, że niewiele zabrakło aby „Lucyfer” otrzymał dokładnie 666 punktów, co byłoby zabawnym zbiegiem okoliczności): za pierwsze miejsce w danym kraju tytuł otrzymuje 10 punktów, a za ostatnią pozycję w rankingu Top 10 — 1 punkt. Dla porównania, „The Umbrella Academy” otrzymała 643 punkty.

Do tego dochodzi jeszcze świetny wynik w kategorii ogólnej, bez podziału na seriale i filmy. Obecnie „Lucyfer” cieszy się znakomitym, 4. miejscem — plasując się tuż za podium za takimi produkcjami jak „The Old Guard”, „Power” i „The Kissing Booth 2”.

„Lucyfer” jest serialem numerem 1. m.in. w takich krajach jak USA, Polska, Australia, Brazylia, Kanada i Francja.

Oglądalność „Lucyfera”

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA