REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowi Wikingowie, "Brooklyn 9-9"i świetne s-f to tylko czubek góry lodowej. Luty pełen doskonałych seriali

Pierwszy miesiąc tego roku nie obfitował w interesujące serialowe premiery, ale na szczęście nadchodzące tygodnie zapowiadają się znacznie ciekawiej. Nowe seriale w lutym 2022 roku nie są może produkcjami głośnymi czy bardzo wyczekiwanymi, ale jest ich całkiem sporo - a wiele z nich prezentuje się co najmniej intrygująco.

01.02.2022
6:56
luty 2022 seriale nowości premiery wikingowie netflix hbo go amazon
REKLAMA

Sprawdzamy serialowe nowości na luty 2022 - a tych trochę jest. Kolejne sezony "Brooklyn 9-9" czy "Wychowanych przez wielki", debiut spin-offa "Wikingów", świetnie zapowiadające się premiery od popularnych serwisów streamingowych - będzie co oglądać! Netflix, HBO GO, Player. Amazon Prime Video i Apple TV+ przygotowały mocne premiery na drugi miesiąc 2022 roku - a my, jak co miesiąc, postanowiliśmy się im przyjrzeć. Co ciekawego wzbogaci oferty VOD w najbliższych tygodniach?

REKLAMA

Seriale na luty 2022 - najciekawsze premiery

Nie da się ukryć - najgłośniejszą serialową premierą lutego 2022 roku jest spin-off popularnych "Wikingów", czyli "Wikingowie: Walhalla". Na Netflix trafi też kolejny sezon uwielbianej komedii policyjnej "Brooklyn 9-9", a HBO pokaże kontynuację "Wychowanych przez wilki" Aarona Guzikowskiego.

Wychowane przez wilki: sezon 2. - HBO GO

Dystopijne science-fiction o konflikcie pomiędzy wiarą a laicyzmem. I nie tylko. Wyprodukowany przez Ridleya Scotta (który jest też bezpośrednio odpowiedzialny za pierwsze dwa epizody produkcji) serial skupia się też na rodzicielstwie i ujmuje intrygującym światem przedstawionym. Produkcja - a zwłaszcza jej finał - podzieliła widzów i krytyków, niewątpliwie jest jednak jednym ze świeższych podejść do ekranowego SF.

Premiera: 3 lutego

Seriale - luty 2022 - Wychowane przez wilki

Słodkie magnolie: sezon 2. - Netflix

Powrót do małego miasteczka w Karolinie Południowej. 2. sezon serialu na podstawie książek Sherryl Woods ma bardziej odejść od pierwowzoru (poprzez kombinację postaci i dodanych przez twórców zdarzeń) - twórcy obiecują, że w życiu bohaterek nie zabraknie zawirowań, bo "szczęśliwi ludzie oznaczają nudną telewizję". Przypomnijmy zarys tej opowieści: wieloletnie przyjaciółki (Maddie, Helen i Dana Sue) z miasteczka Serenity na południu USA pomagają sobie w godzeniu związków, życia rodzinnego i pracy.

Premiera: 4 lutego

W cieniu podejrzeń - Apple TV+

Ośmioodcinkowy thriller luźno bazujący na izraelskim formacie. Historia będzie toczyć się wokół grupki z pozoru zwyczajnych obywateli, którzy próbują oczyścić się z oskarżeń o udział w porwaniu. Motywem przewodnim w serialu Apple będzie sprawa uprowadzenia syna amerykańskiej bizneswoman, w którą wciela się Uma Thurman.

Premiera: 4 lutego

W cieniu podejrzeń - serialowe nowości lutego

Brooklyn 9-9: sezon 7. - Netflix

Ta policyjna komedia to już klasyk - na Netflix Polska wreszcie trafi 7. sezon (a 8. już miał swoją premierę w USA...) serialu opowiadającego o 99. posterunku policji w Nowym Jorku i grupie niewydarzonych policjantów. Andy Samberg, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Andre Braugher i cała reszta fenomenalnej ekipy dają z siebie wszystko - podobnie zresztą jak scenarzyści, którzy dbają o to, że najnowsze sezony wciąż trzymają formę.

Premiera: 6 lutego

Kontrola: sezon 3. - Player

Historia przypadkowego spotkania dwóch dziewczyn po pewnym czasie od zakończenia swojego związku i próba budowania relacji - przyjacielskiej/miłosnej od nowa. Dwa pierwsze sezony to świetna sprawa - pierwszy, dostępny wcześniej na YouTube, został zrealizowany bez wielkich pieniędzy przez studentkę Warszawskiej Szkoły Filmowej. To dość prosta historia o skomplikowanej miłości, 2. seria została nakręcona w pięknym, nienachalnie teledyskowym stylu. Czekamy na kontynuację.

Premiera: 10 lutego

Wspaniała pani Maisel: sezon 4. - Amazon Prime Video

No więc mamy lata 60. w USA - świat opanowany przez mężczyzn. Zdradzana przez męża Midge Maisel spontanicznie próbuje swych sił w stand-upie - i okazuje się prawdziwym odkryciem branży. Szybko pokonuje kolejne piętra wieżowca sukcesu, rozwijając karierę scenicznej komiczki. Wielokrotnie nagradzany, świetnie napisany (ironia, rozwój postaci, feministyczny rzut oka na epokę), cudownie zagrany, zabawny i ciepły. Nareszcie wraca!

Premiera: 18 lutego

Rozdzielenie - Apple TV+

Kolejny thriller od Apple, tym razem opowiadający o Lumen Industries - firmie próbującej wyznaczyć nowe standardy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wykorzystując w tym celu nowoczesną technologię pozwalającą odseparować wspomnienia z pracy od zwykłych wspomnień. W rolach głównych kojarzony raczej z komediowymi rolami Adam Scott, Christopher Walken i Patricia Arquette. Produkcję reżyseruje Ben Stiller.

Premiera: 18 lutego

Seriale na luty 2022: Rozdzielenie

Siły Kosmiczne: sezon 2. - Netflix

2 sezon komedii ze Steven Carellem, Johnem Malkovichem, Lisą Kudrow i Benem Schwartzem w rolach głównych. Generał Mark R. Naird (Carell) - uznany pilot Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem - otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej szóstej formacji sił zbrojnych USA, czyli Sił Kosmicznych. Sceptyczny, ale oddany swojej pracy, postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną do odległej bazy w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz "Spacemanami" pracuje nad zadaniem otrzymanym od Białego Domu. Mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

Premiera: 18 lutego

Wikingowie: Walhalla

Serial "Wikingowie: Walhalla" to spin-off (i - poniekąd - kontynuacja) popularnych „Wikingów”, inspirowanej historią serii opowiadającej o Ragnarze Lothbroku, a później również o jego synach. "Walhalla" rozgrywa się 100 lat po wydarzeniach z oryginału - na początku XI wieku. Opowie historię słynnych wikingów tamtego okresu: Haralda Srogiego, Freydis, Leifa Eriksona czy normańskiego króla, Wilhelma Zdobywcy. Podobnie jak w poprzednim serialu, i tym razem zobaczymy podboje i zacięte bitwy o cenne skrawki dawnego świata.

Premiera: 25 lutego

REKLAMA

Seriale w lutym 2022 to moc nowości

Nowe seriale w lutym obejrzymy na Netflix Polska, HBO GO, Amazon Prime Video, Apple TV+, Player.pl czy Polsat Box Go. Najciekawsze premiery serialowe lutego 2022 to nie tylko "Wikingowie: Walhalla", których akcja rozgrywa się sto lat po wydarzeniach z oryginału. Powraca istotnie wspaniała "Wspaniała pani Maisel" czy znakomita playerowa "Kontrola"; intrygująco zapowiada się też zupełnie nowa produkcja "Kim jest Anna?" ze znakomitą Julią Garner ("Ozark") czy nowe serie Apple TV+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA