REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Malcolm XD otrzymał swój własny serial audio na Empik GO. O czym opowiedzą „Kroniki koronawirusowe”?

Malcolm XD, popularny twórca internetowych past dostał swój własny serial audio opowiadający o życiu w trakcie pandemii koronawirusa. Premierowy odcinek produkcji zatytułowanej „Kroniki koronawirusowe” można już wysłuchać całkowicie za darmo za pomocą aplikacji Empik GO, a także na Spotify i YouTubie.

31.03.2020
18:19
malcolm xd empik go
REKLAMA
REKLAMA

Pasty to krótkie, często absurdalnie humorystyczne opowieści publikowane przeważnie w mediach społecznościowych. Spośród wszystkich twórców tego typu dzieł największą sławę w Polsce zdobył Malcolm XD. Do jego najbardziej popularnych historii należą „Fanatyk” (który z czasem doczekał się także własnego filmu), a także „Emigracja” wydana jako pełnoprawna powieść. W ostatnim czasie fani Malcolma XD mieli też szansę nabyć zbiór jego najlepszych past w jednym wydaniu pt. „Pastrami”.

Wydawało się jednak niemożliwe, żeby taki twórca miał przepuścił wydarzenie takiego kalibru jak pandemia koronawirusa. Tym bardziej, że coraz więcej autorów decyduje się obecnie na tworzenie krótkich, czasem improwizowanych opowieści dla swoich fanów zmuszonych do kwarantanny, a krótkie, uzbrojone w internetową nowomowę dobrze pasują do tego typu projektów.

Malcolm XD napisał serię past pt. „Kroniki koronawirusowe”, która została przerobiona na serial audio przez Empik GO.

Stworzona przez polskiego autora historia stanowi zapis życia w pandemii grupy mieszkańców warszawskiej wspólnoty mieszkaniowej. Podejrzenie koronawirusa u jednego z dozorców rozpętuje prawdziwą burzę wśród spokojnych wcześniej sąsiadów i doprowadza niemal do samosądu. Absurdalna i zabawna historia zahacza o wszelkie aspekty obecnej kwarantanny, które budzą wśród nas zarówno przerażenie, jak i rozbawienie.

REKLAMA

Całość serialu audio liczyć będzie sześć odcinków, z czego dwa pierwsze zostały już opublikowane na Empik GO. Aplikacja jest obecnie dostępna całkowicie za darmo, dzięki trwającej promocji na usługę Empik Premium. Z premierowym epizodem „Kronik koronawirusowych” można się też zapoznać za pomocą serwisu Spotify i YouTube. Treść opowiadania czyta aktor Józef Pawłowski. Jednocześnie z premierą produkcji udostępniony został też ebook przedstawiający całość historii.

  • Czytaj także: „Kroniki koronawirusowe” to niejedyny serial audio, który pod koniec marca zadebiutował na Empik GO. Znajdziecie tam również obyczajową produkcję „Fucking Bornholm”, której recenzję opublikowaliśmy wczoraj na Rozrywka.Blog.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA