REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Dowborowie zgłoszeni do prokuratury. Wzięli udział w akcji charytatywnej browaru Tyskie

Joanna Koroniewska i Marcin Dowbor zostali zgłoszeni do prokuratury przez fundację Jana Śpiewaka z powodu udziału w akcji charytatywnej browaru Tyskie "Jesteśmy na Ty przy wspólnym stole". Aktywista opublikował na Instagramie wpis, w którym podkreślił, że małżeństwo Dowborów "reklamuje chlanie w Wigilię" i zaapelował do celebrytów, by przekazali zysk z reklamy na rzecz ofiar alkoholizmu.

07.11.2023
15:21
Dowborowie zgłoszeni do prokuratury. Wzięli udział w akcji charytatywnej browaru Tyskie
REKLAMA

Jeśli chodzi o reklamowanie alkoholu przez celebrytów, Jan Śpiewak nie bierze jeńców i patrzy osobom publicznym na ręce. Dzięki działaniom aktywisty za reklamowanie napojów wysokoprocentowych odpowiedzieli już przed sądem Maciej Musiał i Maffashion, a także Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki, choć nie oni jedni usłyszeli zarzut nielegalnego promowania alkoholu - niedawno do pokaźnego grona dołączyły także znane aktorka Magdalena C. oraz Joanna O. Tym razem Śpiewak wziął na celownik Joannę Koroniewską i Marcina Dowbora, którzy wzięli udział w świątecznej kampanii browaru Tyskie pod hasłem "Jesteśmy na Ty przy wspólnym stole. 5 milionów posiłków dla potrzebujących". W najnowszym wpisie na Instagramie aktywista poinformował, że zgłasza małżeństwo do prokuratury, publikując wstrząsające historie osób, których święta zostały zniszczone przez alkohol.

REKLAMA

O reklamowaniu alkoholu przez celebrytów przeczytasz w innych artykułach na łamach Spider's Web:

Jan Śpiewak zgłasza Joannę Koroniewską i Marcina Dowbora do prokuratury

Aktywista poinformował na Instagramie, że jego fundacja Bezpieczna Polska złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie udziału Joanny Koroniewskiej i Marcina Dowbora w reklamie browaru Tyskie, którą nazwał "świąteczną kampanią piwa przebraną za akcję charytatywną rozdawania posiłków dla potrzebujących". Celebryci pojawili się nie tylko w spocie, ale również w reklamie Biedronki, która informuje o promocyjnej cenie za sześciopak piwa.

Apelujemy do Dowborów, żeby przeprosili za udział w tej kampanii i przekazali fortunę, którą zarobili w jej ramach, na rzecz ofiar alkoholizmu. Apelujemy też do agencji reklamowych, żeby nie przyjmowały kampanii zlecanych przez kartele alkoholowe. Apelujemy do Biedronki, żeby zdjęła z drzwi swoich dyskontów tę reklamę. Jednocześnie będziemy walczyć o całkowity zakaz reklamy alkoholu w Polsce. Bez żadnych wyjątków

- napisał na Instagramie.
Świąteczna kampania Tyskie
REKLAMA

Śpiewak, który podkreślił, że "święta bez alkoholu to marzenie milionów Polaków", opublikował we wpisie historie osób, których Boże Narodzenie zostało zniszczone właśnie przez wysokoprocentowe napoje. Internauci pisali o nietrzeźwych ojcach, stosujących przemoc werbalną i fizyczną wobec swojej rodziny, a także o tym, że przez pijaństwo cierpią nie tylko alkoholicy, ale również trzeźwi ludzie. Wspominali o horrorze każdych świąt, groźbach śmierci oraz zrujnowanym przez alkohol dzieciństwie. "To, co robią Dowborowie, to jest sku***syństwo i upadek" - komentowali nie tylko u Śpiewaka, ale również pod oficjalnym wpisem browaru Tyskie na Instagramie, potępiając reklamę.

Jan Śpiewak zgłasza Joannę Koroniewską i Marcina Dowbora do prokuratury
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA