REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie film fabularny o Pandora Gate. Pracują nad nim Maria Sadowska i Maja Staśko

Obok filmów Sylwestra Wardęgi oraz Konopskyy'ego, które odsłoniły kulisy afery Pandora Gate, ma pojawić się jeszcze jeden materiał. Tym razem za produkcję o samej sprawie, ale również o zjawiskach jej towarzyszących, mają być odpowiedzialne reżyserka Maria Sadowska oraz Maja Staśko.

31.10.2023
11:03
Powstanie film fabularny o Pandora Gate. Pracują nad nim Maria Sadowska i Maja Staśko
REKLAMA

Pandora Gate wstrząsnęła światem polskiego YouTube'a. Sprawa, która dotyczy wymieniania niestosownych wiadomości z nieletnimi dziewczynami, skupiła się nie tylko na Stuarcie B., ale również na Marcinie Dubielu i Boxdelu. Z najnowszych informacji wynika, że Stuu, który do tej pory przebywał na terenie Wielkiej Brytanii, został zatrzymany przez brytyjską policję na podstawie listu gończego. Według doniesień PAP, prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że "warszawska prokuratura już podjęła działania w sprawie przekazania youtubera polskim organom".

REKLAMA

O Pandora Gate piszemy w serwisie Spider's Web na bieżąco:

Po materiałach Sylwestra Wardęgi i Konopskyy'ego sieć zalała fala oświadczeń. Pandora Gate rozprzestrzeniła się do tego stopnia, że publikowali je inni youtuberzy, by już zawczasu uciąć wszelkie spekulacje, a także osoby powiązane ze Stuartem B. i Teamem X. Wspomniany już wcześniej Boxdel nagrał film w odpowiedzi na obciążające go dowody w sprawie, co uczynił także Marcin Dubiel. Afera na polskim YouTubie obnażyła także wiele innych problematycznych aspektów, o czym chcą opowiedzieć w swojej produkcji Maria Sadowska oraz Maja Staśko.

Powstanie kolejny film o Pandora Gate. Pracują nad nim Maria Sadowska oraz Maja Staśko

W wywiadzie dla serwisu Kozaczek Maria Sadowska po raz pierwszy wypowiedziała się na temat nadchodzącego filmu o Pandora Gate. Reżyserka takich tytułów jak "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Dziewczyny z Dubaju" czy "Rodzina na Maxa" zdradziła, że pracuje nad nim razem z aktywistką Mają Staśko:

Pracujemy nad filmem na ten temat. Zaczęłyśmy już pracować razem z Mają Staśko, która też pisze o tym książkę (...). Pracujemy nad tematem, ale on będzie mówił nie tylko o Pandora Gate, tylko w ogóle o zjawisku patoinfluencerów, (...) jak to się stało, że w przestrzeni publicznej kryminaliści zarabiają ogromne pieniądze na mieszaniu w głowach naszym dzieciom

- skomentowała Sadowska.
Maria Sadowska o filmie na temat Pandora Gate
REKLAMA

Reżyserka skrytykowała także organizacje freakfightowe i dodała, że w internecie, gdzie panuje obecnie "Dziki Zachód", potrzebne jest prawo, które weryfikowałoby treści internetowych twórców. Jeśli chodzi zaś o sam film, zdradziła, że na ten moment trwa praca nad scenariuszem i tworzeniem postaci. Zapytana o to, czy zamierza współpracować z Sylwestrem Wardęgą, odpowiedziała:

Nie przyszło mi to, mówiąc szczerze do głowy, (...) ale może faktycznie powinnam do niego zadzwonić. Rzeczywiście muszę go pochwalić, bo zarówno jego film, jak i film (...) Konopskyy'ego (...) to jest bardzo przyzwoita robota filmowa

- podsumowała.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA