REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Mariusz Szczygieł: jestem gejem. Internauci: chyba każdy o tym wiedział

W swojej najnowszej książce, która ukaże się na początku czerwca, Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. W mediach społecznościowych pojawił się fragment "Fakty muszą zatańczyć" z wyznaniem autora, że jest gejem. Fani reportażysty nie byli jednak zaskoczeni informacją o orientacji pisarza. "Chyba każdy o tym wiedział" - piszą w komentarzach.

30.05.2022
9:42
mariusz szczygieł coming out gej
REKLAMA

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. Pisarz i reportażysta przyznał, że jest gejem na łamach swojej najnowszej książki. Według magazynu "Replika" zawarł w swoim wyznaniu, podał dwie ważne informacje. W udostępnionym fragmencie "Fakty muszą zatańczyć" nie chodzi bowiem tylko o jego orientację seksualną, ale również o to jak trudno mówić mu publicznie o swoim homoseksualizmie.

Chociaż "Fakty muszą zatańczyć" pojawią się w sprzedaży dopiero 1 czerwca 2022 roku, w sieci już pojawił się prawdopodobnie najważniejszy fragment książki. W mediach społecznościowych upublicznił go Wojtek Szot, zwracając uwagę na akapit, w którym Mariusz Szczygieł dokonuje publicznego coming outu.

REKLAMA

Coming out Mariusza Szczygła

Magazyn "Replika" przypomniał czytelnikom, że coming out polega na publicznym wyznaniu, że jest się osobą homoseksualną. Według udostępnionego postu Mariusz Szczygieł zrobił to po raz pierwszy w swoim życiu i nigdy wcześniej nie informował o swojej orientacji. W najnowszej książce napisał o swojej orientacji w bardzo "szczygłowym" stylu:

Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę.

Mariusz Szczygieł - coming out

Chociaż Mariusz Szczygieł nigdy wcześniej nie informował publicznie o swojej orientacji seksualnej, jego fani wcale nie są zaskoczeni. Pod udostępnionym wpisem, wiele osób zaznaczyło, że dobrze o tym wiedziało. Inni dziwią się w komentarzach, że to w ogóle był sekret.

Mariusz Szczygieł - reakcje na coming out

W komentarzach internauci ogólnie przyklaskują wyznaniu reportażysty i wyrażają swoje wsparcie. Cieszą się, że Mariusz Szczygieł wreszcie dokonał coming outu:

REKLAMA

Oczywiście, że wiedzieliśmy, sugestii było dużo, ale to nie ma znaczenia: każda otwarta, jawna deklaracja znanej osoby w przestrzeni publicznej jest bardzo ważna!

Chyba każdy o tym wiedział…

to to byl.sekret? raczej mozna bylo sie domyslec. ale gratuluje. im wiecej znanych ludzi robi "coming out" tym moze bardziej spowszednieje w Polsce fakt, ze istnieja na swiecie takze osoby homiseksualne. I do tego zyja wsrod nas!

Fantastycznie, brawo panie Mariuszu!*

Dyskusja na temat orientacji seksualnej Mariusza Szczygła toczyła się już od dawna. W swoich mediach społecznościowych nieraz udostępniał on zdjęcia męskich genitaliów. Do tego jedna z internautek stwierdziła nawet, że coming outu reportażysta dokonał już na łamach wcześniejszej książki zatytułowanej "Nie ma".

*Wszystkie komentarze zostały cytowane z pisownią oryginalną.
**Zdjęcie główne: screen z wideo "Mariusz Szczygieł - wywiad z reportażystą w Telewizji Proart HD" dostępnego na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA