REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy to rozgrzewka przed Wiedźminem? Mark Hamill zagra rycerza w serialu Templariusze

Mark Hamill przeżywa drugą aktorską młodość. Właśnie ogłoszono, że znany z roli Luke'a Skywalkera aktor dołączy do obsady drugiego sezonu Templariuszy. Następny będzie Wiedźmin od Netfliksa?

14.08.2018
9:43
mark hamill wiedzmin
REKLAMA
REKLAMA

Mark Hamill był jedną z największych gwiazd przełomu lat 70. i 80. Jego ikoniczna rola Luke'a Skywalkera w Gwiezdnych wojnach stała się jednak przyczyną aktorskiego niepowodzenia. Hamill zaczął za bardzo kojarzyć się z tą jedną postacią. Kolejne filmy z jego udziałem ponosiły z tego powodu klapy. Wkrótce potem aktor znalazł swoją niszę w dubbingu, co jakiś czas wypełniając ją różnymi cameo w mniej znanych produkcjach. Niedawny występ w Ostatnim Jedi sprawił, że aktor zaczął na powrót otrzymywać nie tylko dubbingowe role.

Ostatnich kilka lat to wysyp filmów i seriali tworzonych pod społeczności fanów. A do takich produkcji Hamill nadaje się idealnie. Portal Hollywood Reporter poinformował właśnie, że najnowszą rolą Hamilla będzie serial Templariusze produkowany przez History (w Polsce pokazywany na HBO i HBO GO).

templariusze mark hamill class="wp-image-191659" title="wiedzmin mark hamill"

Jak łatwo się domyślić, to produkcja historyczna opowiadająca o czasach wojen krzyżowych i zaordynowanej przez króla Francji, Filipa IV Pięknego likwidacji Zakonu Templariuszy. W serialu wymieszane zostały fakty historyczne i realne postaci z fabularyzowanymi losami nieistniejącego w rzeczywistości lidera zakonu Landry'ego du Lauzona.

Mark Hamill w serialu zagra Talusa – wiekowego rycerza Templariuszy, który zajmie się treningiem nowych adeptów zakonu.

Talus będzie postacią po wielu przejściach. Pojmany w trakcie jednej z wypraw krzyżowych przeżył dziesięć lat w niewoli i dopiero niedawno powrócił na łono zakonu. Możemy się więc spodziewać twardego i nieustępliwego bohatera – swoistego przeciwieństwa Luke'a Skywalkera. Zarazem nietrudno oprzeć się wrażeniu, że rola Talusa jest idealną rozgrzewką przed występem w Wiedźminie.

wiedzmin mark hamill class="wp-image-191662" title="wiedzmin mark hamill"

Castingi do nadchodzącej produkcji Netfliksa dopiero się rozpoczęły i nie jest wcale powiedziane, że Hamill w ogóle w niej zagra. Aktor wyraził jednak wcześniej chęć zagrania Vesemira, który stanowi połączenie cech Skywalkera i Talusa. Zdjęcia do Templariuszy kręcone są w Czechach, więc Hamill pokazuje zarazem elastyczność i gotowość do pracy na terenie Europy Środkowej. A to właśnie tam przede wszystkim będzie tworzony Wiedźmin.

REKLAMA

W obsadzie drugiego sezonu Templariuszy obok Hamilla pojawią się Tom Forbes i Genevieve Gaunt jako dzieci króla Francji. Do produkcji powrócą też w dotychczasowe gwiazdy z Tomem Cullenem na czele. Nowym showrunnerem Templariuszy został za to Aaron Helbing, jeden z twórców serialu Flash. W oficjalnym komunikacie przedstawiciele History zapowiedzieli również, że drugi sezon będzie znacznie mroczniejszy od poprzedniego.

Wiedźmin trafi na Netfliksa najprawdopodobniej w 2020 roku. Nie podano na razie daty premiery drugiego sezonu Templariuszy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA