REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Lauren S. Hissrich potwierdziła, kiedy i gdzie rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin. Co to oznacza dla fabuły?

Nowe wieści ze świata Wiedźmina. Lauren S. Hissrich, showrunnerka Wiedźmina budząca kontrowersje, podzieliła się informacjami na temat planów nadchodzącej produkcji Netfliksa.

02.07.2018
12:08
Geralt z Rivii skwer
REKLAMA
REKLAMA

Lauren S. Hissrich to postać ze świata show-biznesu i filmu, której tweety budzą chyba największe emocje w Polsce (no, może poza tymi odnoszącymi się do tegorocznego mundialu). Wiedźmin, nasz ukochany produkt eksportowy, to mocno wyczekiwana premiera i każda informacja na jego temat elektryzuje fanów. Teraz dowiedzieliśmy się, gdzie będą kręcone zdjęcia do serialu. Hissrich potwierdziła także informacje z kwietnia tego roku, dotyczące początku rozpoczęcia zdjęć.

Nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat tego, kto ma wcielić się we wspomnianych bohaterów, jedynce co możemy robić to sami typować lub dać ponieść się internetowej fali zachwytu dla Idrisa Elby, który byłby podobno idealnym Wiedźminem, także według niektórych członków naszej redakcji. Choć nie ma najmniejszych przecieków, z których dałoby się rozszyfrować jakiekolwiek nazwiska (ach, Eva Green jako Yennefer...), to wiemy, kto odpowie za castingi aktorów. Wyborem obsady zajmie się Sophie Holland, odpowiedzialna m.in. za serial The Indian Detective.

Nic dziwnego, że castingi ruszają już z kopyta niczym Geralt na Płotce, skoro początek zdjęć planowany jest na zimę.

Tweet Hissrich potwierdza dawne informacje, że zdjęcia rozpoczną się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Biorąc pod uwagę zapewnienie Tomasza Bagińskiego, jednego z producentów serialu, że Wiedźmin trafi do Netfliksa za półtora roku, czyli na końcu 2019 roku lub początku 2020, wszystko zaczyna układać się w spójną całość.

REKLAMA

A gdyby zwrócić uwagę na termin rozpoczęcia zdjęć, które mają na samym początku odbywać się w Europie Centralnej - jak napisała Hissrich - można pospekulować trochę na temat samej fabuły.

Zima w Europie Centralnej sygnalizuje, że twórcom serialu zależy na śniegu. A ten spada na samym początku Krwi elfów, kiedy Triss Merigold odwiedza Kaer Morhen, w którym Geralt i inni wiedźmini ukrywają się wraz z Ciri, Dzieckiem Niespodzianką. Rozpoczęcie zdjęć o tej porze roku może oznaczać, że to właśnie pierwszy tom sagi otworzy serialową historię Wiedźmina, a dwa tomy opowiadań wykorzystane zostaną jako tło i retrospekcje. Przypomnijmy, że na razie zapowiedziano 1. sezon Wiedźmina, który liczyć będzie osiem odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA