REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Morbius" nie trafi do kin w styczniu. Premiera przełożona po raz siódmy. Co się dzieje?

Premiera "Morbiusa" przełożona po raz siódmy! Wydawać by się mogło, że film studia Sony ostatecznie trafi do kin w styczniu 2022 roku - nic z tego, poczekamy sobie na niego jeszcze kilka miesięcy. Co ciekawe, decyzja studia tym razem nie jest podyktowana wyłącznie kwestią pandemii.

04.01.2022
16:46
morbius premiera marvel film jared leto kiedy
REKLAMA

"Morbius" studia Sony pierwotnie miał trafić do kin pod koniec lipca 2020 roku. Od tamtej pory premierę przesuwano w sumie siedmiokrotnie - teraz przeniesiono ją ze stycznia na 1 kwietnia 2022 roku. Oznacza to, że na nowy obraz z Jaredem Leto w roli głównej poczekamy sobie jeszcze kwartał. Decyzja studia ma, rzecz jasna, charakter globalny.

Wcześniej "Morbius" był jedną z ofiar pandemii, jednak tym razem zagraniczne media sugerują, że powodem jest w istocie sukces filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu", który kontynuuje podbój box office. Producenci nie chcą zabierać ekranów i widowni filmowi, który w najbliższych tygodniach wciąż jeszcze będzie solidnie zarabiał. Przypominamy, że dotychczas obraz Jona Wattsa zebrał 1 mld 370 mln dolarów.

REKLAMA

Morbius: premiera filmu przesunięta.

REKLAMA
Morbius - zwiastun

Wiemy już, że czas trwania filmu wynosi 1 godzinę i 48 minut. To już kolejny po "Venomie 2" stosunkowo krótki komiksowy film od Sony. Osobiście podejrzewam, że redukcja zbędnego materiału mu się przysłuży.

O czym opowie "Morbius"? W oficjalnym opisie filmu możemy przeczytać, że jedna z najbardziej fascynujących i skonfliktowanych wewnętrznie postaci Marvela nareszcie pojawi się na dużym ekranie. Zdobywca Oscara Jared Leto wciela się w antybohatera Michaela Morbiusa, mężczyznę chorego na rzadką chorobę krwi i zdeterminowanego, by ocalić innych, których spotkał podobny los.

Doktor Morbius podejmuje desperackie ryzyko, które początkowo wydaje się być zakończone spektakularnym sukcesem. Ostatecznie jednak coś wyzwala mrok w Morbiusie, przekształcając go "z uzdrowiciela w łowcę". Wszyscy ci, którzy kojarzą tę postać z materiałów źródłowych, wiedzą, że był on wampirem, jednym z antagonistów Spider-Mana.

Morbius: premiera filmu odbędzie się 1 kwietnia 2022. Albo i nie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA