REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Szukasz filmu na dzisiejszy wieczór? Sprawdź najlepsze horrory dostępne w serwisach streamingowych

Halloween to świetna okazja, aby wybrać się do świata strachów. Odświeżyć sobie możemy takie klasyki jak Krzyk czy Hannibal, ale również zabrać się za nowości, jak Anihilacja czy Life, które łączą kino grozy z elementami sci-fi. Sprawdź najlepsze horrory dostępne w serwisach streamingowych.

31.10.2018
17:54
najlepsze horrory
REKLAMA
REKLAMA

Wybrałem po trzy najciekawsze filmy grozy z każdego z wiodących serwisów streamingowych: Netfliksa, HBO GO, Showmaksa i Amazon Prime'a.

Hannibal

Kontynuacja jednego z najpopularniejszych filmów w historii nie dorosła do oczekiwań fanów Milczenia owiec, ale tylko dlatego, że tak doskonały horror ląduje na dużym ekranie raz na kilka lat. Film warto sobie odświeżyć ze względu na doskonałe kreacje objadającego się ludzkimi móżdżkami Anthony'ego Hopkinsa i wcielającego się postać oszpeconego miliardera Gary'ego Oldmana. Pamiętajcie jednak, że to chronologicznie czwarta część kwadrylogii.

Film znajdziecie na platformie Amazon Prime.

Devil

Kameralny, bo dziejący się głównie w windzie horror w stylu kto jest zabójcą? Devil to przykład nieco zmarnowanego potencjału i powagi mieszającej się z kiczem. Trzyma jednak w napięciu ze względu na swoją niecodziennie spotykana formę i daje solidną dawkę rozrywki horrorowym maniakom. Ja nie spodziewałem, że tytułowy Diabeł zasiedlił właśnie...

Film znajdziecie na platformie Amazon Prime.

Krzyk

Trzeci z nieco starszych filmów oferowanych przez Amazon to kultowy dziś Krzyk. Warto obejrzeć go po 22 latach, aby zobaczyć jak pioniersko łączono wtedy elementy grozy i komedii, slashera i thrillera, a także dlaczego seria wkrótce wzbogaciła się o dwie udane kontynuacje.

Film znajdziecie na platformie Amazon Prime.

Drastyczny i brutalny horror - chyba najmroczniejszy z całej biblioteki netfliksowych nowości. Do małego ekranu przyciąga świetnym aktorstwem i tajemniczym, odizolowanym światem. Zapada w pamięć na długo po napisach końcowych, niestety także ze względu na scenariuszowe luki.

Film znajdziecie w serwisie Netflix.

Rytuał

W moim osobistym rankingu Rytuał jest jednym z najpiękniejszych horrorów ostatnich lat. Filmowcom udało się doskonałe przedstawienie niedostępności skandynawskiej tajgi i budzącego grozę potwora przemykającego wśród drzew. A może jest on tylko wymysłem wycieńczonych podróżnych?

Film znajdziecie w serwisie Netflix.

Anihilacja

Najgłośniejszy film ostatnich miesięcy, który trafił do biblioteki Original Netfliksa. Dominują w nim elementy sci-fi, ale Natalie Portman i spółka dowożą również solidną dawkę grozy w pięknym, oryginalnym świecie opanowanym przez byt nieznanego pochodzenia. Film stawia mnóstwo pytań, ale udziela niewielu odpowiedzi, zostawiając widza z mętlikiem w głowie.

Film znajdziecie w serwisie Netflix.

Carrie

Odświeżona adaptacja powieści Stephena Kinga z 2013 roku, która znaną bohaterkę wprowadza w świat smartfonów. Choć film nie jest tak dobry jak oryginał z 1976 roku, to pozwala na nowo przeżyć kultową scenę balu maturalnego, gdzie Carrie daje się ponieść telekinetycznym mocom. Film warto obejrzeć zwłaszcza ze względu na świetną kreację Julianne Moore w roli obłąkanej matki.

Film znajdziecie w serwisie Showmax.

Zło we mnie

Powolne tempo i intryga budowana na tajemnicy to największe zalety tego horroru. Reżyser nęci widzów, starających się samodzielnie rozwikłać zagadkę uczennic katolickiego liceum i powoli dodaje kolejne elementy układanki. Straszy nie wprost - i dobrze, bo większą gęsią skórkę daje to, co musimy sobie samodzielnie dopowiadać. Jeden z najbardziej niedocenianych horrorów na liście.

Film znajdziecie w serwisie Showmax.

World War Z

Luźna ekranizacja jednej z najlepszych książek o zombie nie jest horrorem w pełni słowa tego znaczeniu. Zwłaszcza, że reżyser musiał się poruszać w ramach ograniczenia wiekowego PG-13. Więcej tu dynamicznych scen ucieczki przed pędzącymi na złamanie szyi zombiakami niż obrazów powodujących ciarki. Tym niemniej dreszczyk emocji, jaki wywołuje próba powstrzymania pandemii doskonale pasuje do halloweenowego klimatu.

Film znajdziecie w serwisie Showmax.

Jeśli nie oglądaliście jeszcze żadnego odcinka z serii Naznaczonego, to dlaczego nie zacząć od czwartego? Więzy z poprzednimi częściami są niewielkie (nie poczujecie się zagubieni), a dostaniecie dokładnie te same tricki w całkiem ciekawym świecie, gdzie duchy na porządku dziennym przenikają do naszego świata.

Film znajdziecie w serwisie HBO GO.

Life

Najbardziej popcornowy horror ze wszystkich znajdujących się na tej liście. Ma intrygujący pomysł (obcego penetrującego statek kosmiczny), plejadę gwiazd (Jake Gyllenhaal i Ryan Reynolds), a także wysoki budżet, ale brakuje mu pomysłu na wzniesienie się z poziomu porządnego filmu do arcydzieła. Tym niemniej 1,5 godziny mija jak z bicza strzelił, kiedy drżymy o życie załogi.

Film znajdziecie w serwisie HBO GO.

Czy da się zrobić dobry horror bez żadnych potworów? Oczywiście, wystarczy świat u progu apokalipsy, który zamienia chcących przetrwać ludzi w egoistyczne jednostki. To przychodzi po zmroku w istocie jest dramatem, który pokazuje, że nie trzeba nadprzyrodzonych mocy, aby obudzić najczarniejsze zakamarki ludzkich charakterów.

REKLAMA

Film znajdziecie w serwisie HBO GO.

Jeśli potrzebujesz więcej horrorowych propozycji, zerknij jeszcze na listę z zeszłego roku. W dużej mierze pozostaje aktualna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA