REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

11 najlepszych horrorów na Halloween, które możesz zobaczyć już teraz

Halloween to świetna okazja, aby wybrać się do świata strachów. Tytuły takie jak Naznaczony, Coś za mną chodzi czy Obecność to doskonałe horrory, które pozwolą poczuć klimat "nie z tej Ziemi".

31.10.2017
13:30
11 najlepszych horrorów na Halloween, które możesz zobaczyć już teraz
REKLAMA
REKLAMA

Z okazji Halloween wybrałem 11 najciekawszych horrorów, które możecie obejrzeć już teraz na Netfliksie, Showmaksie, HBO GO i VOD.pl.

Netflix

Zaproszenie

Niezwykle klimatyczny thriller z twistem. Zaskoczy cię nie jeden raz – nawet kiedy myślałeś, że to już koniec. Wciągająca intryga, stopniowe odkrywanie kart i jazda bez trzymanki w końcówce sprawiają, że do dziś niezwykle miło wspominam przyspieszone bicie serca na seansie Zaproszenia.

Obecność

Jeden z lepszych horrorów ostatnich lat. Choć multum razy widzieliśmy już motyw z rodziną wprowadzającą się do nawiedzonego domu, to nikt nie wycisnął z tej konwencji więcej niż reżyser Obecności, James Wan. Mamy tu idealny arsenał strachów, który nie pozwala oderwać wzroku od ekranu ani na chwilę. Obecność to również wstęp do uniwersum, które doczekało się ostatnio kilku spin-offów (Annabelle, The Nun).

Amityville

Jeśli jesteście fanami przedstawionej wyżej konwencji, zdecydowanie powinniście wypróbować Amityville. Akcja toczy się tu nieco wolniej niż w Obecności, ale z pewnością uda się wam kilka razy podskoczyć w fotelu. Zadba o to m.in. Ryan Reynolds, który wciela się w postać głowy rodziny, która jednocześnie jest najbardziej podatna na podszepty duchów.

HBO GO

Cloverfield Lane 10

Jeśli kiedykolwiek myśleliście, że przyjemnie byłoby żyć na świecie po apokalipsie, powinniście zobaczyć ten thriller. Starszy pan zamyka w swoim podziemnym bunkrze znalezioną na ulicy dziewczynę i wmawia jej, że na powierzchni grasują obcy. Odbiło mu czy mówi prawdę? Ten film po prostu trzeba zobaczyć, aby przekonać się jak łatwo zrobić widza w balona. Za sprawą Johna Goodmana pełno tu również scen mrożących krew w żyłach.

Nie oddychaj

Niewidomy weteran siedzi na kupie szmalu, który chce zgarnąć trójka włamywaczy. Czy coś może pójść źle? Zgodnie z prawem Murphy’ego – wszystko. Właśnie dlatego możemy razem z bohaterami wstrzymywać oddech w czasie przemierzania klaustrofobicznych korytarzy i przekonać się, że ślepiec nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Mimo nieco zmarnowanej końcówki, solidne 7,5 na 10.

Dom snów

Świetny duet aktorski: Daniel Craig i Rachel Weisz zaprasza do wejścia w baśniowy świat chorego psychicznie człowieka. Te dwie rzeczywistości tylko z pozoru do siebie nie pasują. W Domu snów tworzą unikalne połączenie, które stawia nas przed wyborem: żyć ułudą czy pogodzić się ze stratą i cierpieć? Film może się pochwalić świetną pracą kamery i doskonałymi kolorami podkreślającymi walkę głównego bohatera. Miło w końcu zobaczyć Daniela Craiga w innej roli niż jako agent 007.

Showmax

The Boy

Duża angielska posiadłość - pałac. Samotna dziewczyna, która przyjeżdża do opieki nad dzieckiem. Wszystko byłby w porządku, gdyby nie to, że tym dzieckiem jest porcelanowa kukiełka... Tajemniczy chłopczyk bierze się za straszenie swojej protegowanej, choć ponoć dawno nie żyje.  Dużo świeżych pomysłów i świetna gra gwiazdy The Walking Dead (Lauren Cohan) sprawiają, że na Halloween The boy należy do jazdy obowiązkowej.

Coś za mną chodzi

Jeśli z całej tej listy miałbym wskazać tylko jeden, najlepszy film, to z pewnością byłoby to Coś za mną chodzi. To zdecydowanie najbardziej oryginalny horror ostatnich lat, który nie korzysta z tanich sztuczek, aby przestraszyć widza. Zamiast tego dostajemy doskonałą muzykę współgrająca z tytułowym śledzeniem i świetny scenariusz, który powinien doczekać się już kontynuacji albo zupełnie nowej opowieści w tym samym uniwersum.

VOD.pl

Paranormal Activity

Jak to się stało, że tak amatorski film podbił świat? Zobaczcie sami, ale weźcie pod uwagę, że nie ponoszę konsekwencji za zszargane nerwy! Mimo bardzo prostej konstrukcji w Paranormal Activity jest jak magnes, który nie pozwala oderwać oczu od telewizora. Może to nagranie całości zwykłą kamerą, a może wykorzystanie dość drewnianych aktorów - grunt, że film naprawdę straszy. Do tego stopnia, że czujemy jakby strachy mogły w każdym momencie nawiedzić także nasz dom.

Oczy Julii

Oczy Julii wzięły mnie z zaskoczenia. Nie miałem wielkich nadziei w stosunku do tego filmu, ale w końcu przejrzałem na - nomen omen - oczy. Bez owijania w bawełnę: świetny scenariusz i jeden z najlepszych twistów w całym zestawieniu są wystarczającą wymówką, aby spędzić wieczór oglądając ten film. Do tego świetna kreacja głównej bohaterki i pomysłowe straszaki sprawiają, że to naprawdę jeden z ciekawszych thrillerów.

Naznaczony

Ten film zdecydowanie zmienił horrory. Wprowadził modę na korzystanie z klasycznych zagrywek z przeszłości i mieszanie ich w dowolny sposób. W Naznaczonym usłyszymy muzykę jak z Hitchcocka i zobaczymy rekwizyty jakby żywcem wyjęte z szafy charakteryzatora w latach 80.

REKLAMA

Naznaczony od czasu do czasu puszcza oko do widza, ale intryga nie traci przy tym na werwie. To świetny wstęp do serii, która w styczniu doczeka się czwartej części.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA