REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Najlepsze seriale akcji. Te produkcje zostaną z tobą na dłużej

Postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych seriali akcji z serwisów Netflix, HBO GO, Ipla i inne. Uwaga, część z nich jest naprawdę brutalna.

27.08.2021
8:59
netflix akcji seriale
REKLAMA

Najlepsze seriale akcji: Netflix, HBO GO, Ipla

REKLAMA

11. Wojownik - seriale akcji HBO GO

Jeśli dobrze wspominacie azjatyckie gangi z GTA San Andreas, to ten serial przypadnie wam do gustu. Z taką różnicą, że akcja “Wojownika” ma miejsce w drugiej połowie XIX wieku. Mistrz sztuk walki Ah Sahm przybywa z Chin do San Francisco i rozpoczyna pracę dla gangów w Chinatown, tym samym - wchodzi w wojnę azjatyckich gangów. W młodego mistrza wciela się Andrew Koji. Serial powstał w 2019 roku. Możemy się spodziewać następnych sezonów. 

Wojownika obejrzysz na HBO GO oraz w Ipli.

10. Flash - seriale akcji, Netflix

Serial na podstawie komiksów DC od stacji CW opowiada o najszybszym człowieku świata. Barry Allen w wyniku wypadku zyskał nadludzką szybkość, którą przy pomocy swoich przyjaciół ze S.T.A.R. Labs wykorzystuje do walki z innymi meta-ludźmi, którzy swoje zdolności wykorzystują, by szkodzić ludziom. „The Flash” jest bardzo istotną częścią „Arrowverse”. W 2022 możemy się spodziewać 8 sezonu Flasha.

Flash obejrzysz na Netfliksie.

9. Legion

Serial telewizji FX bazuje na komiksach z serii „X-Men”, ale nie jest powiązany fabularnie z kinowymi filmami o mutantach. Tak naprawdę komiksowa geneza produkcji schodzi na drugi plan. To przede wszystkim zakręcona opowieść o człowieku cierpiącym na zaburzenia psychiczne.Noah Fawley, który dał nam wcześniej genialne Fargo, pofolgował swojej wyobraźni. W Legionie zachwycają nie tylko kreacje aktorskie i chemia pomiędzy postaciami, ale również niesamowite zwroty akcji i fenomenalne zdjęcia. To iście wybuchowa mieszanka.

Legion obejrzysz na HBO GO.

8. Chicago Fire

9-sezonowy serial opowiadający o życiu strażaków z Chicago Firehouse 51. Serial ukazuje nie tylko życie strażaków, ale również niebezpieczeństwo z jakim muszą się mierzyć podczas ratowania życia innych. 

Chicago Fire znajdziesz na Ipli oraz na Fox.

7. Orphan Black

Motyw klonowania był w kinie i telewizji powtarzany aż do znudzenia, ale chyba żadna inna produkcja nie podeszła do tej kwestii tak sprytnie i kompleksowo jak „Orphan Black”. Gwiazda serialu, czyli Tatiana Maslany, zagrała kilka bohaterek o tej samej twarzy, które różniły się dosłownie wszystkim.

Serial obejrzysz na Netfliksie.

Opowieść o niewidomym prawniku, który pod osłoną nocy pierze gęby kryminalistom była pierwszym serialem produkcji własnej Netfliksa. „Daredevil” na mocy umowy z Marvel Television jest częścią Marvel Cinematic Universe, a jego akcja osadzona jest w tym samym uniwersum, co filmy o formacji Avengers. Daredevil jest przy tym produkcją znacznie bardziej mroczną i dojrzałą niż kinowe filmy.

Daredevil do obejrzenia na Netfliksie.  

Frank Castle postanawia pomścić morderców jego rodziny. Po drodze wplątuje się w spisek wojenny. Postanawia wymierzać sprawiedliwość wszystkim przestępcom, bo nie widzi sensu w oddawaniu ich w ręce policji. Opowieść o Franku Castle to kawał świetnie napisanej, kameralnej historii. Szkoda tylko, że ze względu na zerwanie umowy między Marvelem i Netfliksem wcielający się w tytułowego bohatera Jon Brenthal do tej roli już nie wróci.

The Punisher obejrzysz na Netfliksie.

4. Spartakus: Krew i piach

Serial opowiada historię Mistrza Kapui, trackiego Gladiatora Spartakusa (Andy Whitfield). Cesarstwo rzymskie zawiera a następnie łamie sojusz z Trakami, na skutek czego Trackie ziemię zostają złupione. Bezimienny wojownik(a później Spartakus) ucieka do swojej wioski, aby ocalić rodzinę. W wyniku splotu różnych okoliczności wojownik zostaje sławnym w całym cesarstwie gladiatorem, ale jedyne o czym marzy, to aby znów zobaczyć żonę. Produkcja otrzymała nagrodę Saturna w 2011.

Serial obejrzysz na Netfliksie.

3. Synowie Anarchii

Serial opowiada o klubie motocyklowym „Sons of Anarchy”, który stara się (na swój sposób) chronić kalifornijskie miasteczko Charming przed m.in. dilerami narkotyków. Jax Teller, który jest wiceprezydentem oraz synem założyciela motocyklowego gangu, odnajduje stare dzienniki ojca, pod wpływem których postanawia dokonać zmian w klubie.

Synów Anarchii obejrzysz na Netfliksie oraz na Amazon Prime Video.

Tytułowa grupa samozwańczych obrońców sprawiedliwości zajmuje się eliminacją superbohaterów. W tej historii herosi nie są przedstawieni tak sympatycznie, jak w produkcjach Marvela. „The Boys” ukazuje, jak superbohaterowie nadużywają swojej mocy i ile cierpienia powodują podczas swojej „walki dobra ze złem”. Opowieść rozpoczyna krwawa scena śmierci Robin - dziewczyny Hughie’a. Została bowiem potrącona przez najszybszego człowieka na świecie, A-Traina. Hughie postanawia zemścić się za śmierć swojej dziewczyny.

The Boys znajdziesz na Amazon Prime Video.

Pierwsze miejsce należy się niezaprzeczalnie „La casa de papel”, który podbił serca widzów na całym świecie. 

Tajemniczy Profesor (Álvaro Morte) planuje zrealizować napad swojego życia.
Przygotowuje grupę 8 wyspecjalizowanych przestępców do skoku na hiszpańską mennicę.. W kierowaniu przedsięwzięciem przeszkadza jednak fakt, że Profesor zakochuje się w inspektor dowodzącej sprawą napadu. Cała akcja nie jest jedynie chęcią szybkiego wzbogacenia się, ale też wyrazem buntu i oporu przeciw rządzącym.Serial uzyskał łącznie 29 nagród, m.in Emmy za Najlepszy serial dramatyczny,a także 29 nominacji.

REKLAMA

Dom z Papieru do obejrzenia na Netfliksie.

Wybrane seriale to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych tytułów przez widzów w serwisach IMDb i Filmweb.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA