REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD /
  4. Dzieje się
  5. Netflix

Netflix stworzy serial inspirowany Minecraftem. Opublikowali zapowiedź

Trzeba przyznać, że Minecraft jest w ostatnim czasie bardzo rozchwytywany. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych gier, można raczej stwierdzić, wszech czasów. Gdy każdy myślał już, że produkcja ta odeszła w zapomnienie, w moment odrodziła się jak Feniks z popiołów, po raz kolejny rozkochując w sobie graczy. Tę sytuację postanowił wykorzystać Netflix, który ogłosił, że powstanie serial animowany na podstawie Minecrafta.

31.05.2024
10:09
Netflix, serial animowany, Minecraft, gra
REKLAMA

Jeszcze niedawno sieć obiegła informacja o tym, że Minecraft doczeka się inspirowanego nim filmu pełnometrażowego. Mojang, czyli studio odpowiedzialne za kultową grę, nawiązało współpracę z Warner Bros. i Legendary. Wspólnie chcą oddać w ręce widzów tytuł live-action z Jasonem Momoą w roli głównej. W nadchodzącej produkcji wystąpią również Jack Black, Danielle Brooks oraz Emma Myers. Premiera zaplanowana jest na rok 2025. Oczywiście odbiorcy nie mogą jeszcze cieszyć oczu jakąkolwiek oficjalną zapowiedzią, ale w sieci pojawiły się za to pierwsze zdjęcia z planu. Można z nich wywnioskować, że estetyka filmu nie będzie za bardzo odbiegać od kanciastych kształtów, które znamy z gry. Wiadomo już, że reżyserii podjął się Jared Hess. Tytuł ten z pewnością przyciągnie do kin nie tylko najmłodszych, ale również nieco starszych widzów.

REKLAMA

Netflix stworzy serial animowany na podstawie Minecrafta

Netflix nie miał zamiaru zostać w tym wyścigu w tyle. Idealnie w dniu 15. rocznicy debiutu Minecrafta, platforma ogłosiła, że trwają już prace nad serialem animowanym inspirowanym światem z kultowej gry. Za projekt odpowiedzialne jest przede wszystkim kanadyjskie studio WildBrain, które dla serwisu stworzyło już wiele tytułów animowanych. Oczywiście we wszystko zaangażowana jest również ekipa z Mojang Studios. Na ten moment nie podano żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącej serii. Netflix w poście zapowiadającym umieścił jedynie informację o tym, że widzowie mają uświadczyć „oryginalnej historii z nowymi postaciami”. Można zatem śmiało przypuszczać, że znane z gry uniwersum zostanie ukazane w kompletnie nowym świetle. Nadchodzi więc wielkie starcie – serial kontra film. Zobaczymy, kto wyjdzie z niego zwycięsko, czyli z lepszym wynikiem oglądalności. Rękawica została rzucona.

Zapowiedź serialu animowanego Netfliksa, inspirowanego grą Minecraft
REKLAMA

Więcej o produkcjach dostępnych w serwisie Netflix, czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA