REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Wrzesień na Netfliksie należy do serialu, o którym mówili wszyscy. Co jeszcze oglądali Polacy?

Serwis Netflix po dosyć spokojnych wakacjach we wrześniu przystąpił do produkcyjnej ofensywy. Do serwisu trafiło mnóstwo tytułów sygnowanych hasłem Netflix Original, co przełożyło się również na wyniki miesięcznego rankingu popularności. Inna sprawa, że pomimo rywalizacji spokojne zwycięstwo odniósł serial „Lucyfer”.

30.09.2020
20:15
netflix polska top 10
REKLAMA
REKLAMA

Jakie tytuły cieszyły się największym powodzeniem wśród użytkowników i użytkowniczek Netfliksa w ostatnich 30 dniach? Najnowsza edycja plebiscytu Netflix TOP 10 przyniosła kilka niespodzianek. Sprawdźcie sami.

Netflix Polska TOP 10 za wrzesień 2020 – jak prezentują się czołowe miejsca?

10. Miłość gwarantowana (nowość)

Komedie romantyczne od lat cieszą się nieprzemijającą popularnością wśród widzów, ale akurat Netflix stosunkowo rzadko decyduje się na produkcję tego typu filmów. Platforma częściej stawia na tytuły o nastolatkach i kobiecych przyjaźniach, a także niepokojące thrillery erotyczne niż na standardowe feel good movies. Zainteresowanie „Miłością gwarantowaną” u polskich widzów pokazuje jednak, że czasem warto wydać pieniądze również na tego typu produkcje.

Wynik: 69 punktów

9. Enola Holmes (nowość)

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że miejsce filmu „Enola Holmes” w miesięcznym zestawieniu TOP 10 jest dosyć niskie. W końcu mówimy o tytule z Millie Bobby Brown, Henrym Cavillem i Heleną Bonham Carter w obsadzie. Warto jednak zwrócić uwagę na liczbę punktów zdobytych przez opowieść o siostrze Sherlocka Holmesa. Okazuje się, że „Enola Holmes” zdobyła pełną pulę w trakcie swojej tygodniowej obecności w bibliotece serwisu. A to niemały wyczyn, który zaprocentuje zapewne wyższą lokatą w październiku.

Wynik: 70 punktów

8. Zabójcze maszyny (nowość)

Zdecydowana większość produkcji zamieszczonych w najnowszej topce miesiąca to oryginalne produkcje Netfliksa. W czołowej dziesiątce znalazło się jednak miejsce dla dwóch tytułów na licencji. Pierwszą z nich jest film science fiction współtworzony przez Petera Jacksona, czyli „Zabójcze maszyny”. Produkcja opowiada o grupie ludzi ocalałych po wielkiej apokalipsie, którzy poruszają się po zdewastowanym świecie wewnątrz olbrzymich kroczących maszyn.

Wynik: 74 punkty

7. Polityka (awans o trzy miejsca)

„Polityka” Patryka Vegi nie tylko zdołała drugi miesiąc z rzędu znaleźć się w TOP 10, ale dodatkowo znacząco poprawiła swoją pozycję. Uważny obserwator rankingu za sierpień zauważy jednak, że polski film polityczny zgromadził zaledwie 12 punktów więcej niż w tamtej edycji. Wyższa lokata jest więc przede wszystkim wynikiem znacznie bardziej wyrównanego września, w trakcie którego właściwie żaden tytuł nie zdołał na długo zdominować dziennych zestawień.

Wynik: 82 punkty

6. Diabeł wcielony (nowość)

„Diabeł wcielony” to jedna z tegorocznych produkcji Netfliksa, która ma zapewnić firmie co najmniej kilka nominacji do Oscara. Zdominowanie tej nagrody to od dawna marzenie szefów platformy. Niespełnione, bo pomimo poważnych inwestycji i współpracy z wybitnymi artystami kina, na razie nie udało się spełnić tego celu. Czy „Diabeł wcielony” poprawi statystyki firmy w tym zakresie? Patrząc na obsadę z Tomem Hollandem, Robertem Pattinsonem, Mią Wasikowską, Jasonem Clarkiem i Sebastianem Stanem, to jak najbardziej możliwe.

Wynik: 83 punkty

„Park Jurajski: Obóz Kredowy” to jedna z dwóch animacji, które zdołały wspiąć się we wrześniu na najwyższe lokaty rankingu popularności. Akcja produkcji rozgrywa się równolegle z filmem „Jurassic World”, ale nowego serialu Netfliksa nie warto traktować jako nieistotne uzupełnienie. Tak dobrej produkcji z dinozaurami nie było bowiem od dawna. Serwis może być bardzo zadowolony z tej inwestycji, nawet jeśli doprowadziła go do konfliktu z polskimi miłośnikami roślin doniczkowych.

Wynik: 96 punktów

4. Rozłąka (nowość)

Tylko cztery tytuły przekroczyły w ostatnim miesiącu liczbę stu punktów. Tuż za najniższym stopniem podium stanął serial „Rozłąka” z Hilary Swank w roli głównej. Fabuła dzieła kręci się wokół pierwszej załogowej misji na Marsa, nad którą dowództwo przypada Emmie Green. Kobieta ma jednak problemy ze skoncentrowaniem się na niebezpiecznym zadaniu, bo desperacko tęskni za domem i nastoletnią córką.

Wynik: 109 punktów

3. Ratched (nowość)

Wiele z produkcji cieszących się szczególną popularnością we wrześniu, to dzieła nawiązujące do już istniejących serii. Żaden spin-off nie przyciągnął jednak w ostatnich tygodniach większej liczby widzów niż „Ratched”. Prequel słynnego „Lotu nad kukułczym gniazdem”, skoncentrowany na postaci Mildred Ratched, okazał się prawdziwym hitem. Widzowie po prostu chcieli na własne oczy przekonać się, co doprowadziło demoniczną siostrę do sadystycznych skłonności, które przejawia w powieści i filmie na jej podstawie.

Wynik: 113 punktów

2. Psi patrol (nowość)

netflix polska top 10 class="wp-image-447715"

Nie ma wątpliwości, że zdecydowanie największym zaskoczeniem ostatnich tygodni na Netflix Polska jest fenomenalna oglądalność serialu animowanego „Psi patrol” skierowanego do odbiorców z najmłodszej grupy wiekowej. Kiedy tylko rozpoczął się rok szkolny, opowieść o bohaterskim Ryderze i grupie jego czworonożnych przyjaciół nagle wystrzeliła na czołowe miejsca dziennej topki.

Wynik: 134 punkty

1. Lucyfer (awans o cztery miejsca)

Koniec końców okazało się, że „Lucyfer” we wrześniu nie ma sobie równych. Zresztą najnowszy sezon serialu poświęconego władcy piekieł jest chętnie oglądany przez Polaków już drugi miesiąc z rzędu. Jakie są tego przyczyny? Czy chodzi o ironiczny wydźwięk produkcji? Widzów przyciąga niczym magnes charyzma wcielającego się w tytułową rolę Toma Ellisa? A może „Lucyfer” skutecznie zaciera granice między różnymi grupami odbiorców (oglądają go tak fani romansów, jak i komiksowych adaptacji)? Zapewne wszystkie opcje są prawdziwe po trochu.

REKLAMA

Wynik: 176 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA