REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix chce wprowadzić reklamy jeszcze w tym roku, ale nie wie, jak to zrobi

Netflix jednak wprowadzi reklamy na swoją platformę? Rozmowy z firmami, które to umożliwią, mają nawet już się toczyć. Serwis chciałby bowiem, aby nowa opcja subskrypcji pojawiła się w tym roku. Żadne oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze jednak nie zapadły.

23.06.2022
12:26
netflix reklamy kiedy taniej
REKLAMA

Netflix stracił więcej subskrybentów, niż zyskał. To zdarzyło się po raz pierwszy od jakichś dziesięciu lat, więc włodarze firmy zaczęli działać. Szukając oszczędności, platforma na potęgę kasowała seriale, zapowiedziała walkę z osobami dzielącymi konto, a nawet wprowadzenie tańszego abonamentu z reklamami. Użytkownikom serwisu nie przypadło to do gustu.

"Netflix z reklamami? Ale jak to?" - pytaliśmy zdziwieni. Istniała szansa, że platforma wycofa się z tego absurdalnego pomysłu. Wygląda jednak na to, że jest zupełnie inaczej. Rozmowy z firmami, które mogłyby wprowadzić spoty promocyjne do serwisu, mają już się toczyć.

REKLAMA

Reklamy na platformie Netflix już niedługo?

Netflix może być zdeterminowany, aby jak najszybciej wprowadzić tańszy abonament z reklamami. Potrzebuje firmy, która miałaby odpowiadać za wcielenie tego planu w życie. Według doniesień o kontrakt w tym momencie walczą Comcast czyli NBCUniversal i Alphabet, czyli Google.

Comcast i Alphabet chcieliby nie tylko dostarczyć technologię, mającą pozwolić wyświetlać reklamy na Netfliksie, ale też pośredniczyć w sprzedaży. Kogo wybierze serwis? Jeśli wszystkie doniesienia okażą się prawdą, decyzja zapadnie już niedługo. Jak bowiem podaje AdWeek, nowy model subskrypcji platforma chciałaby wprowadzić jeszcze w tym roku.

Netflix jeszcze nie wie, w jaki sposób wprowadzi reklamy do serwisu

Wciąż jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach w przypadku reklam na Netfliksie. W oficjalnym oświadczeniu platforma przekazała bowiem:

Jeszcze nie zdecydowaliśmy jak wprowadzić tańszy abonament z reklamami. W tym momencie wszystkie informacje, to tylko spekulacje.

REKLAMA

Powołując się na anonimowe źródło, CNBC podaje, że Netflix chce znaleźć partnerów marketingowych w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy. Potem miałby powstać specjalny zespół, który będzie zajmował się kontaktami z nimi.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA