REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix, tu jest jakby skandalicznie! Polacy rzucili się na serial "Anatomia skandalu"

Brytyjski miniserial "Anatomia skandalu" wyszedł obronną ręką z pojedynku z pozostałymi nowościami Netflix Polska. W ostatnim tygodniu na platformie oglądano w większości te same tytuły, co w poprzednich siedmiu dniach. Na liście są m.in. polskie filmy "Gierek" i "Furioza" oraz hiszpańska "Szkoła dla elity".

23.04.2022
9:49
netflix seriale anatomia skandalu top 10 polska
REKLAMA

W poprzednim tygodniu na Netflix TOP 10 dzieliły i rządziły księżniczki. To nie żart. Polacy rzucili się bowiem na historyczne produkcje poświęcone wschodzącym monarchiniom. Tym razem nadal pozostajemy w obrębach wielkiej polityki, ale już współczesnej. Najpopularniejszym tytułem na Netflix Polska została właśnie "Anatomia skandalu". O czym opowiada ten serial?

REKLAMA

Netflix TOP 10 - co oprócz Anatomii skandalu oglądają Polacy?

10. Między życiem a śmiercią (spadek o pięć miejsc)

Netflix chciał mieć swoje "Uwierz w ducha", Netflix zrobił film "Między życiem a śmiercią". Wypuszczony na platformie w połowie lutego romans science fiction opowiada o młodej dziewczynie (w tej roli znana z "The Kissing Booth" Joey King), której ukochany chłopak ginie w tragicznym wypadku. Rzecz w tym, że potem zaczyna do niej mówić zza grobu, a przynajmniej tak wydaje się Tessie.

Wynik: 15 punktów

9. Skradzione serce (nowość)

"Skradzione serce" to nowy kolumbijski serial sensacyjny z elementami latynoskiej telenoweli i harlekina. Głównym bohaterem produkcji jest mężczyzna, którego żona została zabita przez organizację zajmująca się sprzedażą organów na czarnym rynku. W toku swojego śledztwa spotyka Camillę. To właśnie w jej piersi bije teraz serce jego ukochanej. Para nawiązuje więc romans. Co za fabula!

Wynik: 17 punktów

8. Wybieraj albo umieraj (nowość)

"Wybieraj albo umieraj" to nowy horror science fiction zaprezentowany przez Netfliksa. Główną rolę w produkcji gra Asa Butterfield znany doskonale fanom "Sex Education". Fabuła "Wybieraj albo umieraj" kręci się wokół morderczej gry wideo z lat 80., którą po wielu latach odnajduje i uruchamia dwójka przyjaciół. Nie wiedzą jeszcze, że ta decyzja może poskutkować nawet śmiercią w męczarniach.

Wynik: 21 punktów

7. Dziedzice ziemi (nowość)

Seriale "Biała księżniczka", "Biała królowa" i "Hiszpańska księżniczka" wypadły po tygodniu z Netflix TOP 10, ale zastąpiła je inna kostiumowa produkcja. Hiszpańscy "Dziedzice ziemi" opowiadają historię zaradnego Hugo Llora, który próbuje wyrobić sobie reputację w XIV- Barcelonie. Problem w tym, że jednocześnie musi spełnić ważną obietnicę daną pewnej rodzinie. Serial powstał w 2022 roku i zapowiada się na kolejny hiszpański hit platformy.

Wynik: 27 punktów

6. Bridgertonowie (spadek o dwa miejsca)

Na papierze serial "Bridgertonowie" różnie można dopisać do listy popularnych tytułów historycznych, ale byłoby to mimo wszystko spore przekłamanie. Amerykańska produkcja ubiera się w kostium z epoki, ale jak wiadomo jej fanom, z realiami historycznymi nie ma właściwie nic wspólnego. Co oczywiście nie przeszkadza cieszyć się widzom z szalonych romansów głównych bohaterów.

Wynik: 34 punkty

5. Szkoła dla elity (spadek o cztery miejsca)

To brzmi niemal paradoksalnie, ale "Szkoła dla elity" jest jednym z ostatnich seriali ze "starej gwardii" Netfliksa. Co oznacza tylko tyle, że produkcja powstała cztery lata temu. Jak na tę platformę to obecnie naprawdę długo. Czy do szkoły Las Encinas powrócimy jeszcze kilkukrotnie? Z każdym rokiem wydaje się to coraz mniej prawdopodobne, ale hiszpański serial mimo wszystko trzyma się twardo.

Wynik: 34 punkty

4. Furioza (spadek o jedno miejsce)

"Furioza" świetnie radzi sobie odkąd tylko pojawiła się na Netfliksie i to nie tylko w Polsce. Opowieść o byłym chuliganie, który musi po latach wejść w dawne środowisko, żeby ocalić brata przed pewnym więzieniem, trafiła do serc widzów na całym świecie. Pomysłodawcy "Furiozy" naprawdę mogą czuć dumę z tego powodu, bo ich film jest i świetny, i popularny.

Wynik: 35 punktów

3. Gierek (spadek o jedno miejsce)

"Gierek" też cieszy się dużą popularnością, ale radość jego scenarzysty z tego faktu jest zdecydowanie nie na miejscu. Bo głównym celem twórców powinno być stworzenie dobrej i sensownej biografii jednego z najbardziej (nie)sławnych polskich polityków. Tymczasem "Gierek" to absolutna filmowa kompromitacja.

Wynik: 40 punktów

2. Poskromienie złośnicy (awans o sześć miejsc)

"Poskromienie złośnicy" swój tytuł zaczerpnęło od Wiliama Szekspira, ale nie spodziewajcie się podobnego poziomu. Polska komedia romantyczna opowiada historię Kaśki, która w ramach leczenia złamanego serca udaje się na Podhale. Tam spotyka wymarzonego partnera - równie męskiego, co przystojnego. Nie wie jednak, że nieznajomego wynajął... jej rodzony brat.

Wynik: 58 punktów

1. Anatomia skandalu (nowość)

"Anatomia skandalu" to nowy brytyjski serial Davida E. Kelleya, który ma na swoim koncie takie hity jak "Małe kłamstewka" i "Od nowa". O czym traktuje ta produkcja? Główną bohaterką serialu jest żona wpływowego polityka, której idealne życie niespodziewanie zostaje rozbite przez wielki skandal. Czy stanie po stronie ukochanego? I czy on w ogóle jest tego godzien? Odpowiedź na to pytanie musicie poznać na własną rękę.

Wynik: 61 punktów

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA