REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Ryan Reynolds i Dwayne Johnson zdobyli Polaków. "Czerwona nota" hitem, ale co innego oglądaliśmy w tym tygodniu?

Film "Czerwona nota" to najnowszy hit rankingu Netflix TOP 10. Co jeszcze było oglądane w Polsce w minionym tygodniu?

20.11.2021
9:57
netflix top 10 czerwona nota ranking polska
REKLAMA

Wyniki polskiego Netflix TOP 10 potwierdziły to, co wiedzieliśmy już dzięki odpaleniu przez serwis nowej podstrony poświęconej oglądalności dostępnych tam produkcji - "Czerwona nota" to olbrzymi hit. Komedia sensacyjna z udziałem Ryana Reynoldsa, Gal Gadot i Dwayne'a Johnsona nie była natomiast jedynym chętnie oglądanym tytułem ostatniego tygodnia. Co oprócz tego oglądali Polacy?

REKLAMA

Co Polacy oglądali w tym tygodniu? Nowe Netflix TOP 10:

Najnowsze produkcje platformy nie wywołały wielkiego entuzjazmu polskich widzów, dlatego nowy TOP Netflix Polska jest w większości zdominowany przez tytuły będące na liście już w poprzednim tygodniu. Chodzi o takie filmy i seriale jak "Arcane", "Narcos: Meksyk" czy "Jak zostać gwiazdą". Natomiast to nie one ostatecznie zwyciężyły.

10. Święta u Christmasów (nowość)

W ostatnich latach nie tylko Amerykanie rozsmakowali się w świątecznych komediach. Swoje do powiedzenia mają też Brytyjczycy. "Święta u Christmasów" opowiadają o bożonarodzeniowym spotkaniu trójki skłóconych od lat sióstr, które będą musiały błyskawicznie znaleźć wspólny język z powodu wizyty dawno niewidzianego ojca. W obsadzie produkcji pojawili się m.in. John Cleese, Kelsey Grammar, Elizabeth Hurley, Kris Marshall i Talulah Riley.

Wynik: 10 punktów

9. Agent i pół (nowość)

"Agent i pół" to jedna z ostatnich komedii akcji z udziałem bardzo zaprzyjaźnionego duetu Dwayne Johnson i Kevin Hart. Produkcja opowiada o ponownym spotkaniu po latach dawnych znajomych. Odnowienie pozornie niewinnego koleżeństwa wpędzi pewnego spokojnego księgowego w sam środek międzynarodowej afery szpiegowskiej. Okaże się bowiem, że uratowany kiedyś przed wstydem i upokorzeniem chłopak stał się z czasem agentem CIA.

Wynik: 17 punktów

8. Sprzątaczka (powrót do zestawienia)

Społeczny melodramat "Sprzątaczka" dosyć niespodziewanie powrócił do Netflix TOP 10 po tygodniowej przerwie. Oparta na prawdziwej historii produkcja trafiła do serc polskich widzów jak niewiele innych tej jesieni.

Wynik: 17 punktów

7. Narcos: Meksyk (awans o dwa miejsca)

"Narcos: Meksyk" to spin-off jednego z najpopularniejszych seriali z początku istnienia Netfliksa. Waga całej marki z czasem dosyć wyraźnie osłabła i dlatego finałowy sezon pobocznej serii nie wzbudził olbrzymich emocji w widzach. Według słów Piotrka Grabca nie jest to zresztą wybitne zakończenie, o którym będę mówić kolejne pokolenia widzów.

Wynik: 19 punktów

6. Miłosna pułapka (spadek o pięć miejsc)

Jesteśmy w połowie listopada, więc sezon na świąteczne produkcje można już uznać za rozpoczęty. Do tej pory największym zainteresowaniem polskich widzów cieszy się film "Miłosna pułapka" poświęcony kobiecie, która zostaje oszukana w sieci przez (wydawać by się mogło) idealnego mężczyznę dla. W ramach przeprosin decyduje się on złączyć niedoszłą ukochaną z człowiekiem, pod którego zdjęcia się podszywał.

Wynik: 25 punktów

5. Squid Game (spadek o dwa miejsca)

Dekada dopiero się zaczęła, a "Squid Game" już zasługuje na miejsce wśród najważniejszych produkcji bieżącego dziesięciolecia. Netflix jeszcze nigdy nie miał takiego hitu. Południowokoreański thriller stworzony przez Hwanga Dong-hyuka cała ludzkość łącznie wyświetlała już przed ponad 182 tys. lat. Trudno, żeby podobna wartość nie robiła nas wrażenia.

Wynik: 39 punktów

4. Psi patrol (awans o dwa miejsca)

"Psi patrol" utrzymuje stałe miejsce wśród najpopularniejszych tytułów Netfliksa od września ubiegłego roku, ale w ostatnich tygodniach notuje jeszcze lepsze wyniki. Uwielbiana przez najmłodszych animacja koncentruje się na losach młodego chłopaka Rydera i jego czworonożnych przyjaciół. Wspólnymi siłami cała siódemka dba o dobrobyt całej lokalnej społeczności. Słowem: "Psi patrol" uczy, bawiąc i bawiąc, uczy.

Wynik: 47 punktów

netflix top 10 class="wp-image-1838122"

3. Arcane (awans o jedno miejsce)

Ostatni trzy odcinki "Arcane" trafiły właśnie na VOD i wielu nie miało jeszcze okazji sprawdzić finału produkcji. Sam też nie wiem jeszcze, jak zakończyła się historia Powder i Vi. Ale już dziś mogę jednak z pełnym przekonaniem powiedzieć, że rozgrywający się w świecie "League of Legends" serial animowany to absolutny majstersztyk. A przy okazji najlepsza tegoroczna produkcja animowana obok "Invincible".

Wynik: 49 punktów

2. Jak zostać gwiazdą (awans o sześć miejsc)

Polski film "Jak zostać gwiazdą" zrobił niemały szum na Netfliksie w ostatnich dwóch tygodniach. Produkcja z 2020 roku opowiada historię dziewczyny z małego miasta, która dostaje się do talent show, by policzyć się z będącym jej ojcem celebrytą. Rzecz w tym, że jej umiejętności wokalne szybko zyskują sobie przychylność jury i widzów. Czy to może być jej moment? Użytkownicy Netfliksa bardzo chcieli poznać odpowiedź na to pytanie i obejrzeli dzieło Anny Wieczur-Bluszcz.

Wynik: 59 punktów

netflix top 10 class="wp-image-1838125"

1. Czerwona nota (nowość)

Nowa superprodukcja Netfliksa skupiła w obsadzie trzy gwiazdy z absolutniej czołówki Hollywood. Ryan Reynolds, Gal Gadot i Dwayne Johnson to obecnie postaci przyciągające wzrok widzów z całego świata. Dlaczego więc wszyscy krytycy zgodnym chórem twierdzą, że "Czerwona nota" to wyjątkowo nieudany film? I czemu widzowie zdają się tym kompletnie nie przejmować? Odpowiedź na podobne pytania nie zawsze jest taka łatwa.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA